Tradycyjny dom z nowoczesnym dodatkiem!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tradycyjny dom z nowoczesnym dodatkiem!

Alicja Olko Alicja Olko
Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od MH PROJECT Minimalistyczny
Loading admin actions …

W budynku starej szkoły, znajdującym się na hiszpańskiej prowincji, zajęcia ostatni raz odbywały się wiele lat temu. W obliczu kompletnego porzucenia i zaniedbania postanowiono przerobić go na dom. Inwestorzy pragnęli jednak nowoczesnego, w pełni funkcjonalnego i wygodnego lokum, z zachowaniem jednak historycznego charakteru budynku. Architekci, zakontraktowani do przeprowadzenia tej metamorfozy, postanowili rozbudować dawną szkołę, zwiększając powierzchnię mieszkalną, a także nadając całości bardziej nowoczesnego charakteru. W parze ze współczesnymi, stylowymi wnętrzami oraz fantastycznym obszarem zewnętrznym, dom ten wprawia w zachwyt! Zobaczcie sami…

Historyczna część

Kiedyś budynek wypełniony uczniami, dziś część nowoczesnego domu- w tym projekcie historia pięknie splata się z nowoczesnością. Architekci podjęli się niełatwego zadania, jakim jest renowacja starego budynku, jego rozbudowa o bardziej nowoczesną część, a także harmonijne połączenie obu w jedną spójną całość.

Fasada starej szkoły została odrestaurowana, z zachowaniem jej historycznego charakteru. Ściany świeżo pokryte białą farbą, a także nowe dachówki nadają jej schludny wygląd. Budynek otoczony jest obszarem zieleni, wcześniej zapewne pełniącym funkcję placu zabaw dla dzieci. Huśtawki i zjeżdżalnie zostały usunięte, a w ich miejsce pojawiły się stół i krzesła, w sam raz na rodzinne obiady pod chmurką.

Dobudówka

Na tyłach budynku starej szkoły wzniesiono nowoczesną dobudówkę, która, choć niezwykle nowoczesna, doskonale komponuje się z historyczną bryłą. Nowo wybudowana część jest dwupoziomowa, pokryta miedzianym tynkiem. O jej nowoczesnym charakterze świadczą nie tylko regularne kształty i klarowne linie, ale także wielkopowierzchniowe przeszklenia.

Życie na najwyższym poziomie

Poza wyjątkową hybrydą tradycji i nowoczesności, dom ten oferuje także najwyższą jakość mieszkania. Zróżnicowane pod względem funkcjonalności obszary zewnętrzne gwarantują możliwość relaksu na wiele sposobów- przy grillu z rodziną, nad basenem, w promieniach hiszpańskiego słońca, w ciszy i w otoczeniu zieleni. Żyjąc w takim klimacie trudno się dziwić mieszkańcom, że obszary zewnętrzne domu są dla nich równie ważne, jak to, co znajdziemy w środku!

Stylowe wnętrze

Stylowo i nowocześnie urządzono wnętrze budynku dawnej szkoły. Neutralne białe ściany oraz elegancki drewniany parkiet stanowią doskonałe tło dla bardziej zróżnicowanego wyposażenia. Głównym elementem salonu jest pokaźnych rozmiarów narożnik w modnym, szarym kolorze. Od pozostałej części strefy dziennej oddziela go ścianka działowa z wbudowanym w nią kominkiem.

Oryginalna aranżacja

Nawet takie obszary jak korytarz czy klatka schodowa zostały zaaranżowano niekonwencjonalnie i z pomysłem. Choć całość jest elegancka, wyraziste meble i dodatki nadają temu wnętrzu niezwykle spersonalizowany charakterem. Dobry, niesztampowy design łączy się tutaj z najwyższej jakości materiałami wykończeniowymi, dając zachwycający efekt końcowy.

Stylowo urządzone

Elegancja i dobry styl przewijają się w aranżacji całego wnętrza domu. Także w sypialni prym wiedzie biel i drewno, ożywione odcieniami turkusu. Sypialnia jest duża i tak zaprojektowana, aby potęgować to wrażenie. Wielkoformatowe okna gwarantują oszałamiające widoki i mnóstwo naturalnego światła, czyniąc jej wnętrza jasnym i przestronnym. Stonowana kolorystyka oraz ograniczone do minimum wyposażenie pozwalają zapaść tutaj w głęboki sen i prawdziwie się zrelaksować.

Po zmroku

Równie imponująco dom ten prezentuje się po zachodzie słońca. Klimatycznie podświetlona fasada oraz basen sprawiają, że cała posiadłość iluminuje w ciemności. Poza główną bryłą domu nad basenem znajduje się także osobny budynek, pełniący rolę miejsca zabaw dla dzieci.

Inne fantastyczne domy o luksusowym charakterze obejrzycie w Katalogu Inspiracji Dom z basenem- 5 bajecznych przykładów z Meksyku.

Podoba Wam się taki pomysł na dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu