Ten ogródek zmieści się wszędzie! 10 ciekawych inspiracji | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ten ogródek zmieści się wszędzie! 10 ciekawych inspiracji

A.D. A.D.
od NK-Line Skandynawski
Loading admin actions …

Praktycznie każdy z nas marzy o pięknym, bujnym, pełnym różnorodnej roślinności i miękkiej trawy ogrodzie. Wyobrażamy sobie jak przyjemnie byłoby wypić poranną kawę na łonie natury, pośród dużej ilości zieleni, w swoim własnym miejscu. Niestety dla części z nas te marzenia są tylko niedoścignionymi pragnieniami…

Obecne ceny gruntów są tak wysokie, że najczęściej pozwalają na zakup jedynie niewielkiej działki. Jednak nawet, jeżeli nasza posesja nie jest zbyt duża, warto pomyśleć o nadaniu jej odrobiny zieleni. Nawet mały ogród może stać się naszą zieloną oazą.

Nasi eksperci postanowili pokazać nam, że maleńki ogródek może zmieścić się praktycznie wszędzie. Zobaczcie ich wspaniałe inspiracje!

1. Na balkonie

Na początek przykład na zachętę. Nie ma wymówek, ogród da się zrobić wszędzie! Tutaj, na maleńkim, prostokątnym balkonie w centrum miasta stworzono prawdziwą oazę relaksu. Kwiaty zawieszone w donicach, romantyczne lampiony i naturalne rolety dla odrobiny prywatności.

2. W geometrycznym stylu

ogrody warszawa Śródziemnomorski ogród od Ogrodowa Sceneria Śródziemnomorski
Ogrodowa Sceneria

ogrody warszawa

Ogrodowa Sceneria

Mały ogród powinien być dobrze zaplanowany. Ta zasada dotyczy wszystkich zieleńców, jednak wyjątkowo ważna jest w przypadku tych bardzo małych. Prostota i gra różnymi materiałami oraz fakturami może okazać się kluczem do sukcesu.

3. Kawałek skalniaka

Zakładanie skalniaka, choć wydawałoby się trudnym zajęciem, wcale takim nie jest. Mimo tego należy posiadać wiedzę dotyczącą gatunków i ich wymagań, oraz uzbroić się w siłę i czas. Skalniak w przydomowym ogrodzie powinien naśladować naturę jednak nie musi być idealnym jej odwzorowaniem – dzięki nim ogród zyskuje niewymuszoną elegancję.

4. Funkcjonalny

Mały ogród często musi w sobie pomieścić wiele funkcji. Oprócz tego, że ma cieszyć oko, powinien również stwarzać miejsce do relaksu czy spotkań z przyjaciółmi. Ta propozycja od Studio architektury krajobrazu Inspiracje z pewnością jest godna zainspirowania się nią.

5. Podzielony

Inną sztuczką doskonałą sztuczką jest również podział ogrodu na kilka części. Do tego zabiegu mogą posłużyć małe żywopłoty, porośnięte bluszczem ogrodzenia lub też po prostu drewniane i metalowe kraty. Za takie specjalne bariery optyczne mogą posłużyć też krzewy lub wysokie trawy.

6. Dla zapracowanych

Mały ogród może być przy okazji również łatwy w pielęgnacji. Wystarczy go dobrze rozplanować, nasz sposób jest taki: wystarczy użyć kamienia, płyty żwirowej i oczywiście roślin! Najlepiej takich, które nie wymagają dużo uwagi czyli na przykład trawy ozdobne.

7. Z pomysłem

Ten pomysł pokochają i mali i duzi. Kto nie lubi się bujać na huśtawce? Tak naprawdę do realizacji tego projektu nie potrzeba dużo przestrzeni… a ile radości!

8. W stylu boho

Black Wicker Chair od homify Nowoczesny
homify

Black Wicker Chair

homify

Ogród, taras i balkon są w coraz większym stopniu naszym drugim salonem, który wyposażamy w komfortowe meble, poduszki, dywany i lampiony, tworząc tym samym magiczna aurę, która towarzyszy nam całe lato. 

9. Podświetlony

Oświetlajcie ogród wieczorem i obserwujcie go o każdej porze dnia i nocy, a z pewnością nieraz was zaskoczy. Nie musicie inwestować w drogie oświetlenie do ogrodu, wystarczy kilka reflektorków, ewentualnie lampiony czy świeczki by nabrał on tajemniczego charakteru.

10. Inspiracje, które sprawdzą się wszędzie

Ogród na tarasie, balkonie czy w pomieszczeniu… gdziekolwiek zdecydujemy się go stworzyć ważny jest nastrój jaki w nim zapanuje. W tym celu zadbajcie o wygodne meble i przyjemne dodatki, romantyczne lampiony, wzorzysty dywan, urocze palenisko podświetlone lampkami na sznurze… To wszystko sprawi, że gdziekolwiek stworzycie ogród, będzie on wspaniały.

Macie swój własny ogród? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu