9 pięknych pomysłów na udekorowanie frontu domu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

9 pięknych pomysłów na udekorowanie frontu domu

A.D. A.D.
Ogród w górach Nowoczesny ogród od Pracownia Projektowa Architektury Krajobrazu Januszówka Nowoczesny
Loading admin actions …

Część frontowa domu i grodu jest wizytówką i świadczy o jego właścicielach. Ich styl nierozłącznie łączy się z charakterem budynku, jego położeniem i otoczeniem. W dawnych czasach starano się, aby wyglądało jak najbardziej okazale. Obecnie dominują raczej tendencje do projektowania wejść prostych i funkcjonalnych, nierzadko ukrytych przed widokiem z ulicy. Co zrobić, żeby wejście prezentowało się po prostu dobrze? Na to pytanie odpowiedzą Wam nasi architekci ogrodów.

Zobaczcie 9 sprawdzonych sposobów na efektowną część frontową naszej posesji!

1. Minimalistycznie

Coraz częściej decydujemy się na przejrzyste drzwi, które przepuszczają maksymalną ilość naturalnego światła. Jest to bardzo ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację wejścia do domu. Architekci z BIAMS postawili na prostotę, minimalizm i naturalne materiały. Efekt? Petarda!


Zobaczcie również: Idealne wejście: 9 imponujących pomysłów na ścieżkę prowadzącą do domu

2. Rabaty kwiatowe

Tak jak elewacja, drzwi główne, tak ogród frontowy i ogólna estetyka wejścia do budynku jest wizytówką właścicieli domu. To pierwszy obraz, który rzuca się w oczy odwiedzającym nas gościom. A co prezentuje się najlepiej w ogrodzie? Oczywiście kwiaty!

3. Mini ogródek frontowy

Tam, gdzie nie ma miejsca na okazałe i pełne roślinności rabaty kwiatowe, z pomocą przychodzi styl minimalistyczny, który w ogrodnictwie oznacza na przykład wykorzystanie traw ozdobnych. Nowoczesna kompozycja traw w donicach z fasadą z drewnianych listewek to wspaniały pomysł na front domu.

4. Dobre oświetlenie

Oświetlenie ogrodu LED z możliwością zmiany kolorów za pomocą pilota Nowoczesny ogród od Polthera Trading Co. Nowoczesny
Polthera Trading Co.

Oświetlenie ogrodu LED z możliwością zmiany kolorów za pomocą pilota

Polthera Trading Co.

Kolejny obiekt prezentuje się równie imponująco. Podświetlona ścieżka przebiega przez bujny ogród, którego zieleń wspaniale ożywia i nadaje charakteru posesji. Dobre oświetlenie to bardzo ważna inwestycja. Rozproszone światło potrafi zdziałać cuda i nadaje przyjemną atmosferę.

5. Z gankiem

Ogród frontowy Klasyczny ogród od Miejskie Ziele Klasyczny
Miejskie Ziele

Ogród frontowy

Miejskie Ziele

Zadbany ogródek frontowy będzie wyglądał świetnie przed klasycznymi budynkami. Zielony trawnik, wysypane korą rabaty… od razu zostajemy wprawieni w dobry nastrój przez architektów krajobrazu z warszawskiej pracowni Miejskie Ziele. Wysokie donice przydają całości projektu elegancji, a intensywnie czerwone zadaszenie określa jego charakter.

6. Zadbany trawnik

Najprostszą formą zadbania o ogród jest zadbanie o trawnik. Dywan z trawy prezentuje się doskonale, tym samym robiąc idealne tło dla ogrodu i budynku. Nowoczesny ogród przed domem na przykładzie Reform Konrad Grodziński kontrastuje z ceglanym budynkiem i jego widoczną na pierwszy rzut oka, historią. 

7. Symetrycznie

Grafitowe ogrodzenie aluminiowe Nowoczesny ogród od XCEL Fence Nowoczesny
XCEL Fence

Grafitowe ogrodzenie aluminiowe

XCEL Fence

Akcenty symetryczne w ogrodzie niewątpliwie dodadzą mu klasy. Symetria i geometria to sposób na osiągnięcie porządku i ładu oraz zrobienie dobrego wrażenia. Często są one kojarzone ze stylem klasycznym, który wyróżniał się właśnie za sprawą symetrii, ale w minimalistycznym, nowoczesnym ogrodzie jest ona nie mniej wskazana.

8. Z charakterem

donice ogrodowe Śródziemnomorski ogród od Ogrodowa Sceneria Śródziemnomorski
Ogrodowa Sceneria

donice ogrodowe

Ogrodowa Sceneria

Magia dodatków… powtarzamy Wam to do znudzenia mówiąc o sypialni, salonie, łazience czy przedpokoju. Teraz powtórzymy jeszcze raz w kontekście ogrodów. Niebanalne dodatki, takie jak rustykalna konewka czy metalowe donice od Ogrodowa Sceneria to sposób na nadanie miejscu charakteru.

9. Dla zapracowanych

Szybki tip na rabaty kwiatowe dla zapracowanych, nie wymagające plewienia: żwir, czyli okruchowa skała osadowa o luźnej postaci, złożona z różnych skał i minerałów. Jest bardzo popularnym materiałem do budowy ścieżek ogrodowych, ale można ją wykorzystać również na wiele innych sposobów. Prezentuje się nowocześnie i efektownie.

OGRÓD RÓŻANY Rustykalny ogród od MAGIA OGRODU Rustykalny
MAGIA OGRODU

OGRÓD RÓŻANY

MAGIA OGRODU
Jak prezentują się Wasze wejścia? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu