6 oryginalnych pomysłów na aranżację korytarza

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 oryginalnych pomysłów na aranżację korytarza

Alicja Olko Alicja Olko
Palma de Mallorca Home Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Lewis & Co Nowoczesny
Loading admin actions …

Używamy go codziennie niezliczoną ilość razy- aby przejść z jednego pokoju do drugiego, gdy opuszczamy dom, gdy do niego znowu wracamy, kiedy witamy gości. Żadne inne pomieszczenie w domu czy mieszkaniu nie odgrywa tak ważnej roli w sprawieniu pierwszego wrażenia, jak przedpokój. Dlatego też tak ważne jest, aby nadać mu zachęcający, przytulny i ciepły charakter, albo jakikolwiek inny styl, odzwierciedlający duszę naszego mieszkania.

W tym Katalogu Inspiracji zajmiemy się kwestią długich korytarzy, spełniających nie tylko rolę przedpokoju, ale także łącznika pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami domu. Zaprezentujemy pomysły na stylowe i eleganckie aranżacje tych często problematycznych przestrzeni.

Przestrzeń powitalna

Wchodząc do naszego domu, chcemy czuć się swobodnie, przyjemnie i wygodnie. Także przyjmując gości, pragniemy, aby poczuli oni siłę domowego ciepła i po prostu… czuli się jak w domu. Przedpokój, który spełnia przecież rolę wizytówki naszego mieszkania, można w prostu sposób udekorować, aby sprawiał zachęcające i przytulne wrażenie. Stylowe, wymoszczone wygodnymi poduszkami krzesła, niewielka, ale dekoracyjna komoda, przytłumione światło i świeże kwiaty, a wszystko to w ciepłych barwach- dają zamierzony efekt. Całość prezentuje się elegancko i jednocześnie przyjaźnie. Można by rzec, że korytarz ten jest w stylu shabby chic.

Biblioteczka

Przedpokoje są czasami zaprojektowane w taki sposób, że stawiają nie lada wyzwanie przed dekoratorem wnętrz, w jaki sposób podejść do ich aranżacji. Dotyczy to zwłaszcza długich i wąskich korytarzy, wykluczających użycie większości mebli czy dekoracji. Rozwiązaniem może być, jak na przykładzie obok, uczynienie z przedpokoju funkcjonalnej biblioteki. Kilka rzędów wąskich regałów zapełnionych ulubionymi książkami sprawi, że nasz przedpokój nabierze przytulnej i domowej, a także intelektualnie stymulującej atmosfery. Ławka pod regałem może być nie tylko dobrym miejscem do czytania w książek, ale także do ubierania czy zdejmowania butów. Ponadto, jej zamykająca się klapa czyni z niej także świetne miejsce do przechowywania i magazynowania. Funkcjonalność, praktyczność, a także urokliwy charakter- tak urządzony korytarz sprawia świetnie pierwsze wrażenie!

Garderoba

Przedpokój może być świetnym miejscem, aby umieścić w nim duże lustro o pełnej długości, w którym swobodnie można się przeglądać. Dysponując dużą powierzchnią przedpokoju, jest to prawdopodobnie lepsze miejsce na domową przymierzalnię, niż sypialnia, gdyż ta często zapełniona jest już innymi meblami, przez co przeglądanie się może być utrudnione. Wbudowana w ścianę szafa w korytarzu jest praktyczną alternatywną do garderoby w sypialni, a także pomysłem na utylizację przestrzeni w przedpokoju. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie dobrze w mieszkaniach o dużej powierzchni korytarzy, a małych pokojach.

Galeria sztuki

Palma de Malljorca (Home) Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Lewis & Co Nowoczesny
Lewis & Co

Palma de Malljorca (Home)

Lewis & Co

Duże obrazy należą do klasycznych przykładów elementów dekoracyjnych, które świetnie sprawdzają się w wąskich i długich korytarzach, gdyż nie zabierają ani centymetra wartościowej przestrzeni, jednocześnie nadając jej stylowy, ciekawy i oryginalny wygląd. Ważne jest, aby pamiętać, że przy przeistaczaniu przedpokoju w galerię sztuki, należy położyć duży nacisk na odpowiednie oświetlenie.

Kolorowe entrée

Zazwyczaj polecamy, aby małe, wąskie i ciasne pomieszczenia malować kolorami tak jasnymi, jak to tylko możliwe. Jednakże, gdy pomieszczeniem tym jest przedpokój, służący także jako pokój przechodni, odrobina intensywniejszego koloru na pewno nie zaszkodzi. W przypadku niekorzystnie wymierzonych korytarzy, ściana w mocnym kolorze, lub takowa tapeta, stają się tym, co jako pierwsze przyciąga uwagę, odwracając ją od innych potencjalnych mankamentów. Poza tym, intensywny kolor ożywia wnętrze i nadaje mu fantazyjny charakter. I do tego już na wejściu wprawia w dobry humor!

Przytulny kącik

Wimbledon Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od LEIVARS Nowoczesny
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

W domach z dużą ilością pięter i łączących je klatek schodowych życie toczy się wzdłuż długich korytarzy łączących schody prowadzące na różne poziomy. „Na zakrętach” tworzą się urokliwe kąciki, które można na wiele sposobów wykorzystać. Jednym z naszych ulubionych pomysłów na wykorzystanie tej wolnej przestrzeni, jest tworzenie przytulnych zakątków spełniających wiele funkcji. Wygodny fotel i stolik tuż przy oknie? Uroczy kącik, w którym można przysiąść, schodząc z górnego piętra? Przytulne miejsce do odpoczynku z filiżanką mocnej kawy i ulubioną książką? Albo po prostu oaza spokoju, gdzie można się zrelaksować w promieniach popołudniowego słońca.

Korytarze i przedpokoje wcale nie muszą być problematyczne w urządzeniu. Wystarczy pomysł, co mają one sobą reprezentować i jakie wrażenie mają sprawiać, a wybór potrzebnych elementów dekoracyjnych to już sama przyjemność!

Który pomysł podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu