Wspaniały remont starego mieszkania | homify

Wspaniały remont starego mieszkania

Alicja Olko Alicja Olko
St Albans The White House Interiors Nowoczesna sypialnia
Loading admin actions …

Stare mieszkanie- obdrapane ściany, zniszczone podłogi, nieprzyjemny zapach wilgoci, nieszczelne okna… Mankamenty takich wnętrz wymieniać można w nieskończoność. Jak wielu z nas zostało jednak postawionych przed koniecznością zakupu lub wynajmu mieszkania nie pierwszej młodości? Albo przejęcia takowego w spadku? Konieczny jest jego gruntowny remont i odnowienie, co niejednokrotnie przeraża i zniechęca.

Artykuły z naszej serii przed i po mają na celu przekonanie Was, że, jakakolwiek ciężki remont, jego efekty warte są każdego wysiłku. Dzisiejszy przykład to nic innego jak doskonale przeprowadzona renowacja mieszkania, które teraz wygląda jak elegancki, nowoczesny i stylowy apartament. Dajcie się zainspirować!

Przed: obraz rozpaczy

Szaro, buro i ponuro- wnętrze pomieszczenia, służącego właścicielom jako salon, nie prezentowało się przyjemnie. Zniszczone powierzchnie ścian i podłóg, odsłonięty kaloryfer, przygnębiające czarne, ciężkie zasłony sprawiały, że pokój ten sprawiał fatalne pierwsze wrażenie. Zobaczcie, jak ocenicie go po remoncie!

Po: w nowoczesnym stylu

Ściany odmalowano na świeży, biały kolor, a podłogę wyłożono drewnianą deską. Ciężkie staromodne zasłony zniknęły, a w ich miejsce pojawiła się nowoczesna roleta w kolorze beżowym na mniejszym oknie, oraz kolorystycznie dobrana zasłona na dużym. Salon wyposażono w wygodny, duży narożnik o szarym obiciu, który udekorowano różnokolorowymi poduszkami. Kolorystyka całego pomieszczenia jest stonowana, ale przełamują ją wyraziste akcenty kolorystyczne- dodatki czy krzesła w jadalni. Dzięki temu pomieszczenie jawi się modnie i nowocześnie.

Przed: staromodna kuchnia

Nijakie, nieco staromodne meble kuchenne lata swojej świetności miały już dawno za sobą. Właściciele mieszkania potrzebowali rozwiązań świeżych i modnych, dlatego też zdecydowali się na wymianę zabudowy kuchennej, co zupełnie odmieniło charakter tego pomieszczenia. Zobaczcie sami!

Po: w zgodzie z najnowszymi trendami

Zdecydowano się na szafki o frontach z jednej strony gładkich, ale na wysoki połysk a z drugiej drewnianych, dopasowujących się do podłogi. Lepszy rozkład mebli kuchennych i poszczególnych sprzętów AGD sprawił, że kuchnia stałą się bardziej funkcjonalna i wygodniejsza w użytkowaniu.

Przed: ponure pomieszczenie

Wcześniej każde pomieszczenie tego mieszkania przerażało. Przekraczając próg poszczególnych pokojów aż ciarki przechodziły po plecach. Projektanci odpowiedzialni za tę metamorfozę postanowili tchnąć nowe życie z każdy kąt apartamentu i nadać mu godną i praktyczną funkcję. Spójrzcie, co stało się z tym pomieszczeniem.

Po: wygodne domowe biuro

Powstał tutaj komfortowy i stylowo zaaranżowany domowy gabinet. Jasne ściany, szara wykładzina, eleganckie meble ora ciekawe dodatki składają się na wnętrze, gdzie aż przyjemnie zasiada się do pracy.

Planujecie urządzenie domowego biura w domu? Dowiedzcie się, jak je urządzić!

Przed: pusty, smutny pokój

I jeszcze raz pokazujemy Wam zaniedbane i smętne pomieszczenie, gdzie nikt nie chciałby mieszkać. Tym razem jest to pokój przeznaczony na sypialnię. Obejrzyjcie efekt prac nad nim i jego wyposażeniem.

Po: modna sypialnia

Jasne ściany, jasna podłoga i jasna kolorystyka tekstyliów i dodatków- tak osiągnięto efekt wnętrza współczesnego, ale zarazem będącego prawdziwą oazą spokoju i idealnym miejscem na relaks dla domowników. Awangardowy żyrandol i poduszki o wyrazistych wzorach i kolorach to jedyne elementy, przełamujące stonowany charakter tego wnętrza. Dzięki temu nie jest ono monotonne i prezentuje się oryginalnie.

Przed: staromodna łazienka

Ostatnim pomieszczeniem, którego metamorfozę obejrzymy w tym Katalogu Inspiracji, jest łazienka. Było to wnętrze urządzone w sposób klasyczny, ale współcześnie jawiący się jako staromodny. Taka łazienka absolutnie nie pasowałaby do mieszkania w jego nowym wcieleniu.

Po: stylowe szarości

Elegancki i doskonały jakościowo marmur pokrył ściany i podłogi. Prosta miała armatura, współczesne, funkcjonalne meble łazienkowe oraz nowoczesny prysznic z deszczówką, oddzielony szklanymi dziwami składają się na odnowioną, odmienioną łazienkę.

Metamorfoza zakończyła się pełnym sukcesem- musicie przyznać, że remont tego mieszkania totalnie się opłacił!

Podoba Wam się efekt po?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu