Nowoczesny wystrój wnętrz dla każdego! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesny wystrój wnętrz dla każdego!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Nowoczesny salon od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesny wystrój wnętrz w detalu charakteryzuje się połyskującym tworzywem, chromowanymi elementami konstrukcyjnymi, na przykład fotela lub stolika, minimalizmem, jasnymi lub kontrastowymi kolorami, wrażeniem porządku i przestronności. Jednak w ogólnym sensie styl nowoczesny to także nurty industrialne i skandynawskie, które w nazwie może nie mają dosłownego, futurystycznego wydźwięku, ale są trendem ostatnich kilku lat, które zawierają tylko i wyłącznie współczesne, niestandardowe i pomysłowe rozwiązania na wnętrza. To jest właśnie nowoczesny wystrój wnętrz, który zaskakuje wykończeniem, funkcjonalnym rozplanowaniem przestrzeni i oryginalnym dizajnem w kształtach, formie i budowie mebli.

Nowoczesny wystrój wnętrz postaramy się więc pokazać w dziesięciu poniższych przykładach z różnych pomieszczeń, które mamy nadzieje dadzą Wam świeży punkt widzenia na Wasze domowe otoczenie i zainspirują do zmian… ponieważ zmiany to nowości, a nowoczesność nie następowałaby bez nich!

Artykuł z pochodnymi przykładami znajdziecie w Katalogu Inspiracji Nowoczesne wnętrze – przykłady z przyszłości! Zapraszamy!

Nowoczesny wystrój wnętrz salonu

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Nowoczesny wystrój wnętrz to także sztuka współczesna pojawiająca się w dekoracjach na ścianie. Nienudne ściany, czy to w obrazach czy wykończeniu, to teraz podstawa projektowania nowoczesnych wnętrz. Oprócz tego, na załączonym obrazku widzimy połączenie mebli różnych stylów. Eklektyzm czyli połączenie wyposażenia z różnych epok w jednym pomieszczeniu, osadzone na jasnym, minimalistycznym tle w „młodym” towarzystwie sprawia, że na te rzeczy spoglądamy z zupełnie innej strony. Przekonujemy się, że nowoczesny wystrój wnętrz potrafi zaakceptować również wiekowe dodatki, które zaprzeczają współczesności. Tak się dzieje, na przykład z rodzinnymi pamiątkami, które chcemy wyeksponować i jednocześnie wkomponować w nowoczesny wystrój wnętrz naszego domu. Nowoczesność zaskakuje i takim elementem jest tutaj oryginalna półka, wyglądająca niczym jak niestabilny domek z kart. Ostatnią, godną przyjrzenia się, rzeczą jest lampa stojąca, która wygląda na powiększoną w skali małą lampkę nocną. Jedno wnętrze, a tyle inspiracji!

Nowoczesny wystrój wnętrz niedużego loftu

Wysokie mieszkania do niedawna nie wykorzystywały swojego potencjału. Kiedyś popularne były antresole, a teraz modne są maksymalnie funkcjonalne zabudowy z prawdziwego zdarzenia! To metoda na małe powierzchnie z wysokim stropem. Nowoczesny wystrój wnętrz przewiduje także rozwiązania na kłopoty metrażowe, z którymi niestety często się borykamy. Ciekawe zaaranżowanie ściany w jednym kolorze, razem z drzwiami i grzejnikiem, to nowy sposób na ujednolicenie przestrzeni oraz dodania jej bardziej minimalistycznego wrażenia. Okrągłe okienka to też nowocześnie wyglądający detal.

Zaskakujący pomysł na… sufit

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Proste, meble w ciemnym jednostajnym kolorze to wizytówka nowoczesności. Minimalizm w tym salonie potwierdza nowoczesny wystrój wnętrz. Jednak na co chcielibyśmy zwrócić Waszą szczególną uwagę to pomysł na aranżację sufitu! Wiekowo wyglądający fresk zamalowany został w połowie białą farbą. Widać tu uderzający kontrast nie tylko barw, ale też stylów. Takie nowatorskie zabiegi na powierzchnie płaskie w domu to coś co zachwyci naszych gości!

Kuchnia z płyt OSB

https://www.facebook.com/kreartywnistudio/photos/pcb.706173166181978/706172866182008/?type=1&theater Nowoczesna kuchnia od kreARTywni_ studio projektowe Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
kreARTywni_ studio projektowe

https://www.facebook.com/kreartywnistudio/photos/pcb.706173166181978/706172866182008/?type=1&theater

kreARTywni_ studio projektowe

Wykorzystanie materiałów, nieprzeznaczonych stricte do wybranej funkcji, to także pomysł na nowoczesny wystrój wnętrz. W tym nietuzinkowym wydaniu prezentujemy Wam kuchnię Kreatywni Studio Projektowe. Do frontów szafek, blatu i zabudowy ściany wykorzystano surową płytę OSB. Ta płyta rzeczywiście ma w sobie to „coś”, co wyróżnia ją od pozostałych. Może to być sposób na tanie wykończenie pomieszczenia lub meble. Taką płytę bez problemu można wykorzystać, na przykład na blat biurka przykryty szkłem.

Nowoczesny wystrój wnętrz gabinetu

Biel i czerń to połączenie ponadczasowe, a także bardzo nowoczesne. Kontrasty używane są do wnętrz osób odważnych, nie bojących się wyrazistości. Nowoczesny wystrój wnętrz w tym pomieszczeniu do pracy zawiera czarną wnękę na książki, udekorowaną białą, szeroką listwą. Wszystkie kolory w tym gabinecie, oprócz oświetlenia sufitowego, skupiają się właśnie na książkach. Pasy na kanapie to prosty, minimalistyczny wzór, a zwieńczeniem tego pokoju jest wyjątkowy stolik kawowy i przeźroczyste krzesła.

Prosty i udany pomysł na pokój dziecka

Kwiatki, kreskówkowe misie, przeładowanie wzorów i kolorów na ścianach, w nowoczesnym pokoju dziecka to przeszłość. Najlepszym sposobem na nowoczesny wystrój wnętrz dzieci jest odrobina koloru na ścianie, białe mebelki, tekstylia i dodatki. Pozwólmy naszym dzieciom samym aranżować pokój z czasem ich dorastania, rozwoju i rozwijania zainteresowań. Pokój dziecka powinien być jasny i dobrze doświetlony.

Nowoczesny wystrój wnętrz w łazienkach

Dom pod Krakowem Nowoczesna łazienka od Finchstudio Nowoczesny
Finchstudio

Dom pod Krakowem

Finchstudio

Meble na pełen połysk to łatwo dostępny dziś wybór do łazienki. To propozycja bardzo nowoczesna, odbijająca światło i dzięki temu dająca wrażenie przestrzeni. Drewno tekowe to także nowoczesny, a zarazem bezpieczny pomysł na naturalny akcent w toalecie. Jeśli chodzi o wyposażenie, to opływowe wanny wolnostojące są teraz najbardziej rozchwytywane. Takie elementy możecie zobaczyć na powyższym przykładzie. Aranżacja ścian i podłogi w tym wnętrzu jest bardzo odważna, podoba Wam się?

Nowoczesny wystrój wnętrz sypialni

APARTAMENT - NEPTUN PARK - GDAŃSK Nowoczesna sypialnia od Anna Serafin Architektura Wnętrz Nowoczesny
Anna Serafin Architektura Wnętrz

APARTAMENT – NEPTUN PARK – GDAŃSK

Anna Serafin Architektura Wnętrz

Czarny kolor ścian to nowoczesny wystrój wnętrz na czasie. W takiej formie, lecz o innym zastosowaniu pojawiają się często ściany pomalowane farbą tablicową w przedpokojach, kuchniach i pokojach dzieci. Ciemne kolory na jednej ścianie w sypialni to dobry patent na nadanie jej klimatu. Nie zapomnijmy jednak o nastrojowym, romantycznym, ale też funkcjonalnym oświetleniu. Nowoczesnego charakteru tej sypialni dodaje srebrna, połyskująca narzuta i ciemne, proste meble. Wygląda luksusowo!

Nowoczesny wystrój wnętrz kuchni z salonem

Szare, stylizowane na betonowe ściany to ostatni krzyk mody wnętrzarskiej. Oprócz tego mocne kolory to także odważny ruch w projektowaniu wnętrz. Szczególnie modną, w tym industrialnym wnętrzu barwą, jest żółć. Niewielka ilość we wnętrzu półek wystarczająco sygnalizuje swoją obecność. Ultra proste meble w jadalni to potwierdzenie stylu nowoczesnego. W tym wnętrzu znalazł się element retro – krzesło, które wnosi ducha i historię do tego pomieszczenia.

Białe wnętrza

Najprostszym zabiegiem urządzenia nowoczesnego wnętrza jest skandynawski wystrój skąpany w bieli. Gdy nie mamy pomysłu lub smykałki do łączenia kolorów, to świetny i zawsze udany sposób na mieszkanie! Biel jest dobrym tłem, które pięknie prezentuje wyjątkowe wyposażenie. Każdy, nawet najmniejszy kolorowy detal jest wyeksponowany i rzuca się w oczy.

Jaki nowoczesny wystrój wnętrz najbardziej Wam odpowiada?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu