10 najbardziej uroczych balkonów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 najbardziej uroczych balkonów

A.D. A.D.
Nowoczesny balkon, taras i weranda od Scènes d'extérieur Nowoczesny
Loading admin actions …

Mimo, że mieszkasz w mieście, masz szansę na odrobinę zieleni i natury wokół siebie ponieważ posiadasz balkon. Nawet nie wiesz jakim jesteś szczęściarzem! Wykorzystaj tą szansę już dziś. Zobacz 10 najpiękniejszych i najefektowniejszych balkonów które wybraliśmy dla Was!

Zielony taras

Oto mamy przykład, że naprawdę magiczny balkon, na którym chce się spędzić czas i wypoczywać, może znajdować się w centrum miasta. Bloki wokoło nie są przeszkodą. Właściciel stworzył swoją własną zieloną oazę. Cudownie jest na pewno cieszyć się zielenią, roślinnością pnącą po ogrodzeniu i zielonymi kulami w donicach podczas weekendowego odpoczynku przy filiżance herbaty. Wspaniałe dzieło, które warto powielić w na swoim własnym balkonie!

Balkon jak rzeźba

ARTISTE SCULPTEUR to niezwykły artysta rzeźbiarz i projektant. Tutaj widzimy jedną z jego prac , którą jest balkon z żelaznych zakrzywionych prętów. Jest idealny, aby pomieścić kogoś kto akurat jest spragniony chwili relaksu.Oprócz odpoczynku oferuje mu, że jest on bezpośrednio za oknem. Nowoczesne i zupełnie innowacyjne podejście do przestrzeni w mieście a zarazem możliwość wpuszczenia tętniącego życiem miasta do swojego wnętrza!

Balkon niczym jadalnia

Jeśli masz balkon w mieście, postaraj się być naprawdę kreatywnym i stworzyć ciepłą i przyjazną przestrzeń, w której zechcesz spędzać czas. Na zdjęciu aranżacja, która jest ciekawą kombinacją stylu kolonialnego i stylu azjatyckiego. Balustrada została wykonana w taki sposób, że nie zasłania widoku i nie ogranicza przestrzeni. Każdy może cieszyć się przyjemną chwilą przy drinku, kawie a nawet obiedzie. 

Zieleń

Innym przykładem doskonale zaaranżowanej przestrzeni balkonowej w samym sercu miasta, jest to co widzimy na powyższym zdjęciu. Właściciele urządzili niewielki balkonik w tak idealny sposób, że przebywanie na nim przypomina bezpośrednie obcowanie z naturą. Ten olśniewający wdzięk zieleni ostro kontrastuje z resztą miasta. Niewielki stoliczek pośród roślinności pozwala na wypoczynek niczym na leśnej polanie.

Ściana z roślinności

Kolejny przykład jak łatwo można poradzić sobie z wszelkimi niedogodnościami związanymi z miejskim życiem. Blok mieszkalny w niedalekiej odległości od naszego balkonu to niewątpliwie nie jest atut nieruchomości. Ale właściciele tej aranżacji znaleźli na to sposób. Zielony parawan dał prywatność, stworzył przyjemną aurę i z całą pewnością wpłynął korzystnie na wnętrze mieszkania. 

Urok prostoty

Tutaj rośliny rosną wokół całego balkonu w bardzo harmoniczny i uporządkowany sposób. Same w sobie tworzą ciekawą dekorację. Styl azjatycki nadaje drewniana podłoga i ażurowa przysłona z prostych cienkich listewek. W tak spokojnym i stonowanym miejscu aż grzech się denerwować!

Dzieło projektantów

Ten balkon wymaga szczególnej uwagi: zbudowany w samym sercu miasta, został zaprojektowany i opracowany przez projektantów, Ich intencją było stworzenie eleganckiej dużej przestrzeni do wypoczynku ale i wieczornego miejsca spotkań przyjaciół. Efekt końcowy nie pozostawia wątpliwości, że warto korzystać z pomocy specjalistów! 

Modernistyczny taras z podziałem na strefy

A tutaj mamy perzykład przestrzeni, która jest podzielona na dwie osobne części. W jednej z nich można np. pracować podczas gdy inna osoba odpoczywa i relaksuje się w drugiej. Delikatna ścianka nie ogranicza przestrzeni, jest jedynie umownym oznacznikiem. Podział jest powielony także na podłodze. Całość dopełniaja wysokie ogrodzenie z drewna, które pozwala całkowicice zapomnieć, że mamy doczynienia z miejskim balkonem. 

Miejska oaza

Wreszcie, dla pełnego efektu wypoczynku i odprężenia na balkonie komfortowa pufa! To na niej można śmiało spocząć gdy potrzeba wytchnienia a piękne widoki w postaci panoramy miasta mogą jedynie pomóc. Pufa to niekoniecznie bardzo elegancki mebel, ale czy to ważne kiedy chodzi jo relaks? Zawsze doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, jest idealnym miejscem na długie drzemki w promieniach słońca. Czego więcej potrzeba na idealnym balkonie?

Zielona ściana

Na koniec propozycja polskich projektantów, która wcale nie odbiega standardem i designem od tych zagranicznych. Nowoczesny balkon w sercu miasta został zaaranżowany z klasą i elegancją. Podłogowe deski, kwietniki i elementy elewacji wykonano z odpornego, egzotycznego drewna. Prosty stół i krzesła, sześcienne donice z kulistymi roślinami wewnątrz i wygodne lerzaki wystarczyłyby same w sobie aby stworzyć efektowną aranżację. Projektanci poszli jednak o krok dalej – zielona ściana to ozdoba niezwykła i pasująca tutaj jak nigdzie indziej. Pamiętajcie, że zieleń uspokaja, to kolor nadziei. Nigdzie nie powinno jej zabraknąć! 

Nadal nie wiecie jak urządzić swój balkon? Przeczytajcie również: TOP 10 – najpiękniejsze balkony!

Na którym balkonie najchętniej byście wypoczywali?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu