Zamieszkaj w lofcie!

A.D. A.D.
Apartamento Industrial - Concreto e Tijolinhos, Rabisco Arquitetura Rabisco Arquitetura Rustykalna jadalnia Cegły
Loading admin actions …

Lofty zainteresowały ludzi już ponad 100 lat temu, wtedy właśnie paryska bohema po raz pierwszy wykorzystała przestrzenie fabryk by urządzać w nich swoje pracownie. Dziś moda na stare hale magazynowe powróciła ze zdwojoną siłą. Wielu z nas marzy o wielkiej przestrzeni, pełnej światła, industrialnych akcentów i wielkich okien, zaaranżowanej w interesujący sposób. Surowe materiały i wyraziste akcenty, oryginalne dekoracje, które stanowią na przykład odsłonięte rury to przestrzeń idealna dla indywidualisty!

Jeśli tak jak my jesteście fanami wnętrz w loftowym stylu, to koniecznie zobaczcie nasze dzisiejsze inspiracje!

Dom w stylu industrialnym

Na początek coś, co wydaje się nie mieć prawa bytu. Industrialny dom na wsi… Brzmi jak oksymoron, ale architekci z biura RAJEK pokazali, że wszystko jest możliwe. Jest sposób na to, by połączyć marzenie o wielkomiejskim, fabrycznym lofcie o modnym industrialnym charakterze z sielskim życiem na wsi w otoczeniu przyrody. Koniecznie obejrzyjcie ten projekt w całości, poświęciliśmy mu osobny Katalog Inspiracji i znajdziecie go

tutaj.

Wnętrza domu – loftu

Patrząc na to wnętrze możemy odnieść wrażenie, że rzeczywiście znajduje my się na poddaszu, w centrum wielkiej metropolii. To najlepszy dowód na to, że udało się połączyć zalety podmiejskiego domu z loftowym urokiem dużych miast. Dom ma powierzchnię użytkową równą 600 metrom kwadratowym więc jest w nim bardzo dużo wolnej przestrzeni i powietrza. Wnętrze nawiązuje do ceglastej fasady, gdyż tutaj również pojawia się na ścianach cegła. Pozostałe ściany pokryto neutralną białą farbą. Podłogi wyłożono deskami z fornirowanego orzecha oraz laminatem imitującym beton. Meble o industrialnym charakterze pięknie dopełniają całość.

Jasny loft w Paryżu

Ten projekt jest naprawdę ciekawy. Nie ma tu czerwonej cegły, którą zazwyczaj łączymy ze stylem loftowym, ale niewątpliwie atmosfera industrialna zawładnęła tym miejscem. W pomieszczeniu dominuje jasna biel, która rozciąga się przez całe piętro. W centrum pokoju, punktem kluczowym jest ogromny stół jadalny, otoczony typowymi, francuskimi krzesłami o nazwie Tolix chair -A56. W oczy rzuca się także sufit o charakterystycznym i ciekawym kształcie. Falista, metalowa blacha została przymocowana do belek i pomalowana na jasną biel. Ta cecha dodaje rytmu i ruchu tej raczej spokojnej przestrzeni.

Jeśli chcecie przyjrzeć się dokładnie temu projektowi to zajrzyjcie tutaj: Przed i po: industrialny loft w Paryżu


Poddasze w Walencji

Za kolejny projekt odpowiadają architekci ze studia AMBAU, którzy poddali je gruntownej przebudowie, eliminując wszelkie ścianki działowe i pozwalając na płynne przechodzenie w siebie pomieszczeń. Po przekroczeniu progu od razu czeka na nas salon: wygodny narożnik, designerskie krzesło oraz znajdujące się w głębi biurko z fotelem, tworzą doskonałe miejsce do wypoczynku, pracy czy lektury. W lofcie panuje styl industrialny z lekko rustykalnym zabarwieniem.

Beton i cegła

Nowoczesność i typowy stylu loftu z dużą ilością betonu i cegły, są znakiem rozpoznawczym tego uroczego mieszkania w Porto Alegre, zaprojektowanego dla młodej pary. Na ścianach znajduje się czerwona cegła i beton, wysoki sufit sprawia, że wnętrze jest przestronne, a szynowe oświetlenie idealnie podkreśla charakter miejsca.

Loft w stylu skandynawskim

Zazwyczaj lofty to duża przestrzeń, pozbawiona podziałów, z wysokimi sufitami, prawdziwe białe płótno dla projektantów, którym powierzono zadanie zaprojektowania ich. Firma architektoniczna Leaves La Scia, nadzorowała projekt transformacji tego pięknego loftu w Mediolanie. Jest jednak pewien haczyk… przestrzeń jest bardzo malutka, zaledwie 40 metrów kwadratowych. Aby nie zakłócać istoty loftu, zespół projektowy stworzył antresolę, która bez tworzenia wyraźnych podziałów różnicowała obszary mieszkania; z jednej strony kuchnia i jadalnia, z drugiej część dzienna i sypialna. Nie bez znaczenia są też neutralne, jasne kolory, które powiększają optycznie wnętrze.Loftowa łazienka

Styl loftowy w łazienkach top coś więcej niż materiały wykończeniowe i dodatki. Jego głównym założeniem jest stylistyczne nawiązanie do estetyki fabrycznej i przemysłowej dlatego łazienki często są całkowicie otwarte lub odgrodzone jedynie za pomocą szklanej ściany. To rozwiązanie dla odważnych, ale musicie przyznać, że jest bardzo efektowne!

Chcielibyście tam zamieszkać? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu