Idealny pokój dla dziecka w 5 krokach | homify

Idealny pokój dla dziecka w 5 krokach

A.D. A.D.
Pokój dla chłopca Wkwadrat Architekt Wnętrz Toruń Pokój dla chłopca Drewno Szary
Loading admin actions …

To, jak szybko dorastają dzieci, wiedzą tylko ich rodzicie. Nie tylko zmieniają się one fizycznie, ale także rozwijają swoją osobowość, zmieniają upodobania i gusta. Dotyczy to także przestrzeni, którą zamieszkują. Niezwykle szybko przechodzą transformację od maluchów do nastolatków i wraz z nią metamorfozę przejść powinien także ich pokój. Dziś pokażemy Wam doskonały projekt pokoju dla chłopca stworzony przez architektów z cenionego biura WKWADRAT, których prace oglądaliście już niejednokrotnie w homify.

Pokój jest ciekawie urządzony, uniwersalny, pozytywny za względu na paletę kolorystyczną i ergonomiczny, co czyni go wspaniałym miejscem spędzania czasu dla dorastającego, młodego człowieka.

1. Miejsce do nauki

Pokój ma całkowity rozmiar 9 metrów kwadratowych i na tej przestrzeni musiało znaleźć się miejsce do nauki, rekreacji, sportu, przechowywania rzeczy i oczywiście do spania. Udało się to wszystko pomieścić między innymi dzięki antresoli ale jej przyjrzymy się poniżej. Sama strefa nauki jest prosta, nie zabiera dużo miejsca, ale posiada wszystko co niezbędne – wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie i szafę na książki, a kolorystyka jest na tyle stonowana, że sprzyja skupieniu uwagi. Opiera się na trzech kolorach: białym, żółtym i ciepłej szarości.

2. Antresola

W małych pomieszczeniach jest to rozwiązanie wręcz doskonałe, zwłaszcza gdy mowa o pomieszczeniu dla dzieci lub młodzieży, dla których wspinanie się do łóżka jest dodatkową atrakcją. W tym wypadku jeszcze bardziej podkręconą ponieważ nie ma tradycyjnych schodków czy drabiny, a jedynie lina. Łóżko zamontowano na niskiej szafie ubraniowej. Zabezpieczenie stanowi ażurowy bok z cienkich listewek, dzięki temu przestrzeń jest całkowicie bezpieczna.

3. Miejsce do rekreacji

Starsze dzieci nadal potrzebują sporo przestrzeni do zabawy, choć oczywiście nie jest ona już tak oczywista jak w przypadku mniejszych dzieci. Dojrzewając, dziecko potrzebuje przestrzeni, aby się rozwijać zarówno duchowo jak i fizycznie dlatego taka ścianka rekreacji wydaje się być idealnym rozwiązaniem! Jest tutaj możliwość wspinania się i wykonywania różnych ćwiczeń, które z pewnością stanowią sporą atrakcję.

4. Ciekawa kolorystyka

Naturalna paleta barw, która została użyta przy aranżacji tego pokoju opiera się na bieli i beżu z domieszką zgaszonego koloru żółtego i jest to kolorystyczne połączenie unisex pasujące zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki. W pokoju dla nastolatka najlepiej sprawdzają się gładkie ściany, pozbawione wzorów, które pozwolą zamieszkującemu go nastolatkowi na indywidualną aranżację wnętrza. W ten sposób powstała ciekawa, aczkolwiek neutralna baza, którą dziecko może dodatkowo dostosować indywidualnie pod swoje preferencje.

5. Meble pod wymiar

W tak małych przestrzeniach jak ta, każdy metr kwadratowy, a właściwie centymetr kwadratowy ma duże znaczenie. W takich sytuacjach idealnie sprawdzają się meble pod wymiar. Tutaj architekci zaprojektowali szafę z antresolą ale także biurko z szafkami ponad nim i obok w taki sposób, by wpasowały się we wnękę w ścianie. Nowoczesny charakter pokoju został uzyskany poprzez dodanie elementów drewnianych i ciemnego, grafitowego sufitu. Na nim znajduje się oświetlenie w formie reflektorów umieszczonych na szynie, dzięki czemu w pokoju jest jasno i każdy jego element jest świetnie oświetlony.

Więcej ciekawych projektów od WKWADRAT znajdziecie tutaj:

Marmurowa łazienka – projekt architektów z Torunia

Dwa w jednym: kompaktowy salon z sypialnią


Co myślicie o antresoli? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu