10 ogrodów, które Cię zainspirują!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 ogrodów, które Cię zainspirują!

homify.Pl homify.Pl
Eklektyczny ogród od Oswald Gärten Eklektyczny
Loading admin actions …

Zostało naukowo udowodnione, że idylliczne tereny zielone wokół nas pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i jakość życia. Ogród emanuje spokojem i często staje się dla nas zieloną oazą wobec stresu i napięć dnia codziennego. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy w naszych ogrodach mogli się odprężyć. Powinien to być nasz prywatny raj, więc zaprojektujmy go wedle naszych potrzeb. Mamy dla Was dziesięć zdjęć fascynujących ogrodów, które na pewno Was zainspirują!

​1. Ogród z perspektywą

Jakie to szczęście mieszkać na wzniesieniu, gdzie możemy się cieszyć ogrodem z taką panoramą! Słoneczny taras i basen, a do tego rozkosz z widoków – marzenie ogrodowe typu de luxe.

2. Ogród skalny

Nie każdy właściciel ogrodu chce regularnie zajmować się koszeniem trawy i wyrywaniem chwastów. Dlatego też, ogrody skalne stają się coraz bardziej popularne. Żwir, taki jak na zdjęciu, w ogólnym rozliczeniu pozwala na obniżenie kosztów utrzymania ogrodu, w porównaniu z tradycyjnym trawnikiem. Poza tym, jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne. Chłodny wygląd, który zaprasza do relaksu i nie wymaga od nas dużego nakładu pracy sprawdza się idealnie.

3. Ogród śródziemnomorski

Styl śródziemnomorski w ogrodzie jest jednym z najbardziej popularnych w Europie. Nic w tym dziwnego – mając taki ogród zawsze czujemy się jakbyśmy byli na wakacjach. Główne elementy składowe: duże donice z terakoty, roślinność śródziemnomorska, kolumny, meble z kutego żelaza i dużo słońca.

4. Ogród minimalistyczny

Long lines connect to landscape Minimalistyczny ogród od homify Minimalistyczny
homify

Long lines connect to landscape

homify

W nowoczesnej architekturze istnieje duże zapotrzebowanie na puryzm, prostolinijność i czystość. W związku z powyższym, ogrody często projektowane są na styl minimalistyczny. Nie znajdziemy tu kolorowych kwiatów, bujnych krzewów, ani zbyt wielu elementów dekoracyjnych. Zamiast tego, napotkamy tu czysty i schludny ogród zaprojektowany wedle zasady mniej znaczy więcej.

5. Ogród wodny

Oto kolejny przykład na to, że można obyć się bez murawy w ogrodzie: ogólnie rzecz biorąc, woda może stać się najważniejszym elementem ogrodu. Oprócz obszernego basenu, sadzawki, lub oczka wodnego, postarajmy się zorganizować miejsce na wypoczynek i opalanie – taras z fotelami nada się doskonale. Oto powstała oaza, która zdecydowanie wyróżni się spośród wszystkich ogrodów wokół.

6. Podświetlany ogród

Dumą każdego właściciela ogrodu jest możliwość korzystania z niego i rozkoszowania się jego widokiem nie tylko za dnia, ale również po zachodzie słońca. Kiedy robi się ciemno, w realizacji tego założenia pomaga wyszukana koncepcja oświetlenia, która stworzy cudowną atmosferę na scenie ogrodu.

7. Kontrolowany – dziki ogród

Nie każdy jest zwolennikiem puryzmu i nowinek technologicznych w ogrodzie. Liczna, zróżnicowana roślinność, o ile kontrolowana, może mieć dużo uroku! Taki ogród zaprasza do relaksu w otoczeniu dzikiej natury.

8. Ogród japoński

Oprócz stylu śródziemnomorskiego, również japońskie ogrody są dużą inspiracją w naszym kraju. Azjatycka roślinność, wykorzystanie wody, kamienia i mchu emitują specyficzną ciszę i spokój. Można to określić jednym słowem – Zen.

9. Mały- wielki ogród

Party garden in Sevenoaks, Kent Nowoczesny ogród od Earth Designs Nowoczesny
Earth Designs

Party garden in Sevenoaks, Kent

Earth Designs

Aby spełnić nasze osobiste marzenia o rajskim ogrodzie nie otrzebujemy terenu odkrytego podobnego do parku! Tutaj widzimy, że można stworzyć piękną i dużą oazę nawet na niewielkiej przestrzeni, a taki ogród na pewno będzie unikatem w sąsiedztwie.

10. Magiczna zimowa kraina

Wreszcie, pomyślmy też o długiej, polskiej zimie. Mamy dla Was inspirację na to, jak może wyglądać ogród zimą. Nawet w tym okresie, nasz ogród może emanować szczególnym urokiem i ciepłem.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, w jaki sposób zadbać o ogród zimą, polecam Katalog Inspiracji: Jakie prace ogrodowe trzeba wykonać w styczniu?

Które ze zdjęć spodobało Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu