Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 ogrodów, które Cię zainspirują!

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Zostało naukowo udowodnione, że idylliczne tereny zielone wokół nas pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i jakość życia. Ogród emanuje spokojem i często staje się dla nas zieloną oazą wobec stresu i napięć dnia codziennego. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy w naszych ogrodach mogli się odprężyć. Powinien to być nasz prywatny raj, więc zaprojektujmy go wedle naszych potrzeb. Mamy dla Was dziesięć zdjęć fascynujących ogrodów, które na pewno Was zainspirują!

​1. Ogród z perspektywą

Jakie to szczęście mieszkać na wzniesieniu, gdzie możemy się cieszyć ogrodem z taką panoramą! Słoneczny taras i basen, a do tego rozkosz z widoków – marzenie ogrodowe typu de luxe.

2. Ogród skalny

Nie każdy właściciel ogrodu chce regularnie zajmować się koszeniem trawy i wyrywaniem chwastów. Dlatego też, ogrody skalne stają się coraz bardziej popularne. Żwir, taki jak na zdjęciu, w ogólnym rozliczeniu pozwala na obniżenie kosztów utrzymania ogrodu, w porównaniu z tradycyjnym trawnikiem. Poza tym, jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne. Chłodny wygląd, który zaprasza do relaksu i nie wymaga od nas dużego nakładu pracy sprawdza się idealnie.

3. Ogród śródziemnomorski

Styl śródziemnomorski w ogrodzie jest jednym z najbardziej popularnych w Europie. Nic w tym dziwnego – mając taki ogród zawsze czujemy się jakbyśmy byli na wakacjach. Główne elementy składowe: duże donice z terakoty, roślinność śródziemnomorska, kolumny, meble z kutego żelaza i dużo słońca.

4. Ogród minimalistyczny

W nowoczesnej architekturze istnieje duże zapotrzebowanie na puryzm, prostolinijność i czystość. W związku z powyższym, ogrody często projektowane są na styl minimalistyczny. Nie znajdziemy tu kolorowych kwiatów, bujnych krzewów, ani zbyt wielu elementów dekoracyjnych. Zamiast tego, napotkamy tu czysty i schludny ogród zaprojektowany wedle zasady mniej znaczy więcej.

5. Ogród wodny

Projekty,   zaprojektowane przez TEAM ADELFINGER
TEAM ADELFINGER

Schwimmteich

TEAM ADELFINGER

Oto kolejny przykład na to, że można obyć się bez murawy w ogrodzie: ogólnie rzecz biorąc, woda może stać się najważniejszym elementem ogrodu. Oprócz obszernego basenu, sadzawki, lub oczka wodnego, postarajmy się zorganizować miejsce na wypoczynek i opalanie – taras z fotelami nada się doskonale. Oto powstała oaza, która zdecydowanie wyróżni się spośród wszystkich ogrodów wokół.

6. Podświetlany ogród

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Oswald Gärten
Oswald Gärten

Emotionale Gartenbeleuchtung

Oswald Gärten

Dumą każdego właściciela ogrodu jest możliwość korzystania z niego i rozkoszowania się jego widokiem nie tylko za dnia, ale również po zachodzie słońca. Kiedy robi się ciemno, w realizacji tego założenia pomaga wyszukana koncepcja oświetlenia, która stworzy cudowną atmosferę na scenie ogrodu.

7. Kontrolowany – dziki ogród

Nie każdy jest zwolennikiem puryzmu i nowinek technologicznych w ogrodzie. Liczna, zróżnicowana roślinność, o ile kontrolowana, może mieć dużo uroku! Taki ogród zaprasza do relaksu w otoczeniu dzikiej natury.

8. Ogród japoński

Oprócz stylu śródziemnomorskiego, również japońskie ogrody są dużą inspiracją w naszym kraju. Azjatycka roślinność, wykorzystanie wody, kamienia i mchu emitują specyficzną ciszę i spokój. Można to określić jednym słowem – Zen.

9. Mały- wielki ogród

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Earth Designs
Earth Designs

Party garden in Sevenoaks, Kent

Earth Designs

Aby spełnić nasze osobiste marzenia o rajskim ogrodzie nie otrzebujemy terenu odkrytego podobnego do parku! Tutaj widzimy, że można stworzyć piękną i dużą oazę nawet na niewielkiej przestrzeni, a taki ogród na pewno będzie unikatem w sąsiedztwie.

10. Magiczna zimowa kraina

Wreszcie, pomyślmy też o długiej, polskiej zimie. Mamy dla Was inspirację na to, jak może wyglądać ogród zimą. Nawet w tym okresie, nasz ogród może emanować szczególnym urokiem i ciepłem.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, w jaki sposób zadbać o ogród zimą, polecam Katalog Inspiracji: Jakie prace ogrodowe trzeba wykonać w styczniu?

Które ze zdjęć spodobało Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu