Rustykalne patio przechodzi metamorfozę! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rustykalne patio przechodzi metamorfozę!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalny ogród od milena oitana Rustykalny
Loading admin actions …

Jeśli mieszkaliście kiedyś w starym domu czy mieszkaniu, to wiecie doskonale, że do wielu rzeczy zaskakująco łatwo jest się przyzwyczaić. Tynk odpadający w jednym miejscu, jakiś zaciek, ruszające się deski na parkietu… pewnie nikt z nas nie kupiłby takiej nieruchomości, ale kiedy mieszka się gdzieś od zawsze, to wszystkie te mankamenty tak bardzo nie przeszkadzają. Decyzja o remoncie nie przychodzi łatwo, chociaż oczywiście warto ją podjąć. Przekona Was do tego dzisiejszy Katalog Inspiracji, w którym projektanci i dekoratorzy wnętrz z argentyńskiej pracowni Milena Oitana całkowicie odmienili zapuszczone patio. 

Zbliżają się wakacje, czas odświeżyć przestrzeń na zewnątrz naszych domów, by móc cieszyć się piękną pogodą!

Przed: Obraz nędzy i rozpaczy

Tak prezentowało się nasze patio przed rozpoczęciem prac… Trudno uwierzyć, że ktoś mógł chcieć wypoczywać w takiej przestrzeni! Wygląda niczym z koszmaru: odpadający tynk, problemy z wilgocią, pleśń, grzyb, brud… A do tego jeszcze rozkładane leżaki, dobre może na wypad na działkę, ale nie jako stały element wystroju tarasu przy zamieszkałym na stałe domu. Właściciele zdecydowanie potrzebowali pomocy profesjonalistów!

Po: Patio nie do poznania!

Najbardziej zaskakujące w tej metamorfozie jest to, że nie zmieniono panującego tu stylu, a nawet mebli oraz ich układu! Charakterystyczne, drewniane, niskie fotele oraz pasujące do nich szafki odświeżono. Uszyto poduchy oraz miękkie podłokietniki pasujące do nowego koloru patio. Zamiast pleśni i grzyba mamy przyjemne beże, w otoczeniu których nareszcie można się zrelaksować… Stare ramy drzwi oraz okien także zostały odczyszczone i odmalowane.

Po: Doskonałe miejsce na wypoczynek

Trudno rozpoznać to patio! Beżowe ściany doskonale komponują się nowymi płytkami podłoża oraz odsłoniętą cegłą jednej ze ścian. Panuje tutaj przyjemna atmosfera charakterystyczna dla rustykalnych przestrzeni. Dużo zieleni w klasycznych ceglanych donicach pomaga stworzyć klimat odpowiedni do relaksu. Tak jak i nowy nabytek – gustowne leżaki. Największą nowością jest jednak interesująca fontanna zrobiona ze starej pompy wodnej. Wypoczynek na świeżym powietrzu z szumem wody w tle to zawsze dobry pomysł!

Przed: Niczym wejście do starej ruiny

Ta stara studia ujawnia nam, że znajdujemy się na wiekowej posesji. Niestety zamiast zostać oczarowani przez urok historii, jesteśmy przerażeni spustoszeniem dokonanym przez upływ czasu. Wydaje się, że wchodzimy do starej ruiny, do której od dawna nikt nie zagląda, a nie do zamieszkałego domu. Patio w takim stanie zdecydowanie nie nadawało się do podejmowania gości.

Po: Dom z charakterem

Po metamorfozie właściciele będą chcieli każdemu pochwalić się takim patio! Mury odczyszczono oraz odmalowano, podobnie jak zabudowę studni. Nareszcie stała się ona atrakcyjnym elementem, wzbudzającym ciekawość, a nie grozę. Dużą zmianę przyniosło nowe podłoże z jego skośnymi liniami. Najciekawsze jest jednak otwarcie jednego z murów ogromnym przeszkleniem, dzięki czemu wnętrze zostało lepiej doświetlone. Z resztą przekonajcie się o tym sami…

Po: Rustykalny czar na zewnątrz i w środku

Wchodzimy do wnętrza. Ono także zostało odświeżone bez wymiany mebli czy zmiany ich układu. Ściany odmalowano, wymieniono posadzkę. Wprowadzono te same płytki co na patio myśląc o projekcie całościowo. Naszą uwagę przyciąga oczywiście wielkie przeszklenie. Wydaje się, że stoimy w jadalni na świeżym powietrzu, a nie w środku domu! Rustykalny styl aranżacji doskonale pasuje do wystroju patio.

Myślicie o zmianach na zewnątrz Waszego gniazdka? Koniecznie sprawdźcie 5 pomysłów na patio polskich profesjonalistów. Pogoda coraz piękniejsza!

Co sądzicie o takiej przemianie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu