Przed i po: Wspaniała transformacja apartamentu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: Wspaniała transformacja apartamentu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Mint Design
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy pokazać Wam krok po kroku jak wyglądała nieprawdopodobna przemiana francuskiego apartamentu. Przestrzeń, która początkowo utrzymana była w klasycznej, ponadczasowej bieli całkowicie zmieniła swój charakter z minimalistycznego, surowego wnętrza w pełną koloru, przytulną przestrzeń. Większość z nas częściej decyduje się na wykorzystanie bieli w swoim mieszkaniu ze względu na neutralność oraz naturalność. Białe wnętrza prezentują się bardziej promieniście, jasno i widno. Jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami śnieżnobiałych, ascetycznych wnętrz to polecamy Wam wprowadzić odrobinę soczystych kolorów, które dodadzą wyrazistości i uatrakcyjnią przestrzeń. 

Mieszkanie, które dziś Wam prezentujemy zostało w całości zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Mint Design. Projektanci dostrzegli w nim niesamowity potencjał i zdecydowali się postawić na radosne odcienie barw. Mimo małej powierzchni, apartament wcale nie zmniejszył wizualnie swoich rozmiarów. Sprawdźcie jak w całości prezentowała się zmiana!

Przed: salon bez życia

Salon na samym początku prezentował się bardzo zachowawczo, stonowanie i nudno. Mimo dużej przestrzeni jego potencjał nie był w stu procentach wykorzystany. Brakowało optymistycznych akcentów, które stworzyłyby pozytywną energię i nadały niepowtarzalnego charakteru temu wnętrzu. Właściciele mieszkania poprosili architektów o stworzenie kreatywnej, pomysłowej i pełnej koloru przestrzeni dziennej. Zobaczcie jak wyglądały zmiany!

Po: świeżość i radość

Pierwszą rzeczą, która kompletnie odmieniła charakter tego wnętrza była jasnoniebieska farba. Delikatny, miętowy odcień w salonie nadał mu optymistycznego nastroju. Dla podkreślenia przytulnej i ciepłej atmosfery wykorzystano welurowy komplet wypoczynkowy, który dzięki miękkiej strukturze materiału nadaje przyjaznego charakteru wnętrzu. Komplet specjalnie został utrzymany w szarym odcieniu, aby stanowić kontrę dla wyrazistej ściany. Meble znajdujące się w salonie nawiązują do nieśmiertelnego stylu retro, który łączy to co stare z nowoczesnością. Dla podkreślenia pozytywnego klimatu przestrzeni dodano żółte, delikatne akcenty, które doskonale odznaczają się na tle neutralnego, szarego kompletu. Całość po przemianie prezentuje się nowocześnie, świeżo i przytulnie! 

Przed: biała kuchnia

Kuchnia przed zmianą prezentowała się bardzo surowo, chłodno, wręcz przygnębiająco. Biel jest doskonałym rozwiązaniem, jednak w przypadku kiedy połączymy ją z ciepłymi kolorami, miękkimi materiałami czy wyrazistymi formami, kształtami, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru. W tym przypadku brakowało tych elementów, które scaliłyby wnętrze. Brak odpowiedniego wyposażenia prezentuje się bardzo biednie, a co więcej meble, które znajdują się w kuchni, nie wyglądają nawet na średniej jakości sprzęt, co w efekcie sprawia, że pomieszczenie wygląda tak jak wygląda. 

Po: szykownie i nowocześnie

Nieprawdopodobna przemiana! Na pierwszy rzut oka widać, że niegdyś biała ściana została przemalowana na głęboki, morski odcień. Kolor z pewnością dodał głębi i wyrazistości przestrzeni. Dodatkowo zmieniono stare, niefunkcjonalne meble w nowoczesne, jasne wyposażenie, które prezentuje się ciekawie i ekstrawagancko na tle niebieskiego odcienia. Na pierwszym zdjęciu było widać, że kuchnia jest połączona z salonem. Dla wyodrębnienia tych dwóch pomieszczeń i wyznaczenia stref zdecydowano się wykorzystać różne odcienie niebieskiego. W ten sposób ultranowocześnie podzielono otwartą przestrzeń i nadano jej odpowiednich funkcji. 

Przed: szaro i buro

Łazienka przed metamorfozą nie prezentowała się zbyt okazale, a już na pewno nie przyciągała uwagi. Szara, nudna przestrzeń, która swoim wyglądem tylko rozczarowywała domagała się zmian i to w trybie natychmiastowym. Zobaczcie czego dokonali projektanci wnętrz z Mint Design. 

Po: kolorowo i wyraziście

Pomarańczowy, świeży i soczysty kolor ścian zestawiony z geometryczną, kolorową tapetą wyglądała olśniewająco i oryginalnie! Brzydka i nudna łazienka, która przed metamorfozą prezentowała się bardzo niekorzystnie całkowicie zmieniła swój charakter. Od teraz jest energiczną i kreatywną przestrzenią, która każdego ranka będzie nas pozytywnie nastrajać do działania. 

Jak oceniacie przemianę francuskiego apartamentu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu