Przed i po: Wspaniała transformacja apartamentu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: Wspaniała transformacja apartamentu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Eklektyczna kuchnia od Mint Design Eklektyczny
Loading admin actions …

Dziś chcielibyśmy pokazać Wam krok po kroku jak wyglądała nieprawdopodobna przemiana francuskiego apartamentu. Przestrzeń, która początkowo utrzymana była w klasycznej, ponadczasowej bieli całkowicie zmieniła swój charakter z minimalistycznego, surowego wnętrza w pełną koloru, przytulną przestrzeń. Większość z nas częściej decyduje się na wykorzystanie bieli w swoim mieszkaniu ze względu na neutralność oraz naturalność. Białe wnętrza prezentują się bardziej promieniście, jasno i widno. Jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami śnieżnobiałych, ascetycznych wnętrz to polecamy Wam wprowadzić odrobinę soczystych kolorów, które dodadzą wyrazistości i uatrakcyjnią przestrzeń. 

Mieszkanie, które dziś Wam prezentujemy zostało w całości zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Mint Design. Projektanci dostrzegli w nim niesamowity potencjał i zdecydowali się postawić na radosne odcienie barw. Mimo małej powierzchni, apartament wcale nie zmniejszył wizualnie swoich rozmiarów. Sprawdźcie jak w całości prezentowała się zmiana!

Przed: salon bez życia

Salon na samym początku prezentował się bardzo zachowawczo, stonowanie i nudno. Mimo dużej przestrzeni jego potencjał nie był w stu procentach wykorzystany. Brakowało optymistycznych akcentów, które stworzyłyby pozytywną energię i nadały niepowtarzalnego charakteru temu wnętrzu. Właściciele mieszkania poprosili architektów o stworzenie kreatywnej, pomysłowej i pełnej koloru przestrzeni dziennej. Zobaczcie jak wyglądały zmiany!

Po: świeżość i radość

Pierwszą rzeczą, która kompletnie odmieniła charakter tego wnętrza była jasnoniebieska farba. Delikatny, miętowy odcień w salonie nadał mu optymistycznego nastroju. Dla podkreślenia przytulnej i ciepłej atmosfery wykorzystano welurowy komplet wypoczynkowy, który dzięki miękkiej strukturze materiału nadaje przyjaznego charakteru wnętrzu. Komplet specjalnie został utrzymany w szarym odcieniu, aby stanowić kontrę dla wyrazistej ściany. Meble znajdujące się w salonie nawiązują do nieśmiertelnego stylu retro, który łączy to co stare z nowoczesnością. Dla podkreślenia pozytywnego klimatu przestrzeni dodano żółte, delikatne akcenty, które doskonale odznaczają się na tle neutralnego, szarego kompletu. Całość po przemianie prezentuje się nowocześnie, świeżo i przytulnie! 

Przed: biała kuchnia

Kuchnia przed zmianą prezentowała się bardzo surowo, chłodno, wręcz przygnębiająco. Biel jest doskonałym rozwiązaniem, jednak w przypadku kiedy połączymy ją z ciepłymi kolorami, miękkimi materiałami czy wyrazistymi formami, kształtami, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru. W tym przypadku brakowało tych elementów, które scaliłyby wnętrze. Brak odpowiedniego wyposażenia prezentuje się bardzo biednie, a co więcej meble, które znajdują się w kuchni, nie wyglądają nawet na średniej jakości sprzęt, co w efekcie sprawia, że pomieszczenie wygląda tak jak wygląda. 

Po: szykownie i nowocześnie

Nieprawdopodobna przemiana! Na pierwszy rzut oka widać, że niegdyś biała ściana została przemalowana na głęboki, morski odcień. Kolor z pewnością dodał głębi i wyrazistości przestrzeni. Dodatkowo zmieniono stare, niefunkcjonalne meble w nowoczesne, jasne wyposażenie, które prezentuje się ciekawie i ekstrawagancko na tle niebieskiego odcienia. Na pierwszym zdjęciu było widać, że kuchnia jest połączona z salonem. Dla wyodrębnienia tych dwóch pomieszczeń i wyznaczenia stref zdecydowano się wykorzystać różne odcienie niebieskiego. W ten sposób ultranowocześnie podzielono otwartą przestrzeń i nadano jej odpowiednich funkcji. 

Przed: szaro i buro

Łazienka przed metamorfozą nie prezentowała się zbyt okazale, a już na pewno nie przyciągała uwagi. Szara, nudna przestrzeń, która swoim wyglądem tylko rozczarowywała domagała się zmian i to w trybie natychmiastowym. Zobaczcie czego dokonali projektanci wnętrz z Mint Design. 

Po: kolorowo i wyraziście

Pomarańczowy, świeży i soczysty kolor ścian zestawiony z geometryczną, kolorową tapetą wyglądała olśniewająco i oryginalnie! Brzydka i nudna łazienka, która przed metamorfozą prezentowała się bardzo niekorzystnie całkowicie zmieniła swój charakter. Od teraz jest energiczną i kreatywną przestrzenią, która każdego ranka będzie nas pozytywnie nastrajać do działania. 

Jak oceniacie przemianę francuskiego apartamentu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu