Piękny dom jak z pocztówki!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Piękny dom jak z pocztówki!

Alicja Olko Alicja Olko
Wiejski salon od Carlos Eduardo de Lacerda Arquitetura e Planejamento Wiejski
Loading admin actions …

Oglądanie domów z odległych, egzotycznych zakątków świata otwiera nam oczy na to, jak bogatą i różnorodną dziedziną sztuki jest architektura. Przykłady z Ameryki Południowej, Aryki czy Azji stanowić mogą także doskonałe źródło inspiracji dla każdego, kto planuje budowę domu w Polsce. Wielu z nas, marząc o własnych czterech kątach, myśli w kategoriach oryginalności, chcąc odejść od sztampy i konwencji często towarzyszącym polskim projektom. Szukanie pomysłów na homify, gdzie codziennie prezentujemy Wam solidną dawkę najlepszej światowej architektury, to najłatwiejszy sposób na znalezienie wymarzonego projektu.

Dziś zabierzemy Was do Brazylii, gdzie u podnóża gór wzniesiono fantastyczny dom o ciekawej bryle i przepięknych wnętrzach. Zapraszamy do oglądania!

Jak z obrazka

Idylliczna lokalizacja, zapierający dech w piersiach krajobraz, a także rozłożysta, otoczona zielenią działka- wybudowany tu dom musiał dorównywać tej wysoko postawionej poprzeczce. Architekci stanęli jednak na wysokości zadania i stworzyli wspaniały dom, będący kombinacją tradycyjnej, latynoamerykańskiej architektury i nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Patrząc na niego od frontu, dostrzegamy, że jego bryła składa się niejako z dwóch segmentów- po lewej mamy część tradycyjną, nawiązującą swoim charakterem do stylu hacjendy, a po prawej tę bardziej nowoczesną, z wielkoformatowymi przeszkleniami i mieszanką drewna z naturalnym kamieniem.

Nie tylko sam dom prezentuje się wspaniale, ale także otaczający go ogród zachwyca- egotyczną roślinnością, rozmiarem i intensywną, iluminującą w słońcu zielenią.

Strefa wejścia

Podchodząc bliżej widzimy, że do konstrukcji domy użyto głównie drewna o az naturalnego kamienia. Materiały te sprawiają, ze budynek harmonijnie wpisuje się w krajobraz, prezentując się do tego ciepło i przytulnie. Aby nadać projektowi bardziej nowoczesnego charakteru, duże fragmenty ścian zostały przeszklone. Pozwoliło to nie tyko na osiągnięcie zamierzonego efektu, ale także wpuszczenie do środka naturalnego światła. Wielkoformatowe przeszklenia są niezwykle istotnym komponentem tego projektu, o czym przekonanie się w środku.

Wnętrze

W środku dom jawi się niezwykle przestronnie, właśnie dzięki dużym przeszkleniom oraz wysokiemu sufitowi. Także tutaj pierwsze skrzypce odgrywa naturalne drewno. Obszar strefy dziennej urządzony został przytulnie i klimatycznie- wyposażono go w liczne meble i dodatki o lokalnym, etnicznym charakterze. meble są wygodne, dekoracje wyraziste i tekstylia bogato zdobione- w tym pozornym chaosie jest pewna doza dekoracyjnej logiki, aranżacja jest estetycznie spójna, choć niekoniecznie uporządkowana.

Pokój z widokiem

Niemal w całości przeszklone ściany powoduje, że wnętrze domu skąpane jest w naturalnym świetle, a granice pomiędzy tym co na zewnątrz, a tym co w środku zostają zatarte. Budując w takiej okolicy koniecznie trzeba wziąć pod uwagę rewelacyjne widoki rozpościerające się za oknami- to właśnie one stają się najlepszą, bo naturalną ozdobą wnętrz. Pod oknem stworzono uroczy mini salon, kącik do czytania, relaksu, spotkań z przyjaciółmi. Mix klimatycznych mebli i dodatków doskonale sprawdza się w tym wnętrzu.

Rustykalna aranżacja

Na koniec zaglądamy do jadalni, która jest przykładem urokliwej, rustykalnej aranżacji wnętrz. Obszar ten urządzono w oparciu o biel i brąz- kolorystyczną parę, która każdorazowo świetnie się prezentuje. Kombinacja stylowych, klimatycznych mebli i dodatków odpowiada za tak wyjątkową atmosferę w tym pomieszczeniu.

Aranżacja wnętrz tego domu to doskonała inspiracja dla tych, którzy szukają rozwiązań ciepłych, przytulnych i klimatycznych, nie boją się eksperymentować z dekoracjami i chcą odejść od wszechobecnej tendencji do urządzania w zgodzie z minimalizmem.

Podoba Wam się ten styl?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu