7 sposobów na stworzenie małej kuchennej jadalni | homify

7 sposobów na stworzenie małej kuchennej jadalni

A.D. A.D.
homify Rustykalna jadalnia
Loading admin actions …

Jadalnia – miejsce luksusowe, o którym marzy każdy, kto lubi gotować i często przyjmować gości. Niestety jednak jest to pomieszczenie, na które nie wszyscy z nas mogą sobie pozwolić. Zazwyczaj marzy nam się osobna przestrzeń, w której stanie duży, masywny stół z odpowiednią ilością miejsc do siedzenia. Niestety często nasze marzenia ogranicza skromny metraż, który uniemożliwia nam zaaranżowanie osobnego pomieszczenia.

Nie martwcie się, funkcje jadalni może pełnić także salon czy kuchnia, wystarczy tylko podejść do tego tematu z pomysłem. Dziś przedstawimy Wam 7 sposobów na małe jadalnie wydzielone z kawałka kuchni. Zainspirujcie się!

1. Między kuchnią a salonem

Mieszkanie w kamienicy SAS Eklektyczna jadalnia
SAS

Mieszkanie w kamienicy

SAS
SAS
SAS

Najmniej miejsca zabierają stoły okrągłe. Są ustawne, niewielkie, niekiedy dodatkowo rozkładane do większych rozmiarów i da się je wcisnąć w każde miejsce. Idealnie nadają się do tego by służyć nam na ograniczonej przestrzeni. My z kolei dodamy od siebie, że w zestawieniu z takimi krzesłami, czarny, drewniany stół na rzeźbionej nodze to prawdziwe dzieło sztuki, które nigdy nie wychodzi z mody i doskonale wtopi się w eklektyczne wnętrza kuchni z salonem.

2. Z wygodnym siedziskiem

Portfolio Loft Factory Eklektyczna jadalnia
Loft Factory

Portfolio

Loft Factory

Równie ważna jest estetyka jadalni. Każdy wolałby rozkoszować się i smakować posiłek w pięknej, przytulnej i bajkowej aranżacji, aniżeli miejscu, którego wystrój wydaje się przytłaczający i ponury. Dlatego warto postawić na kolor! Pastelowe krzesła dodają optymizmu i idealnie podkreślają mieszany, eklektyczny styl tego wnętrza. Wygodna ława przylegająca do ściany to z kolei to pomysł na oszczędność miejsca.

3. W centrum

Duża kuchnia to prawdziwe pole do popisu. W niej spędzamy z reguły bardzo dużo czasu gotując, doglądając dzieci czy przyjmując gości dlatego fajnie jest wtedy, gdy znajdzie się w niej miejsce na spory, wygodny stół. A oprócz stołu warto pomyśleć nad funkcjonalnym zagospodarowaniem ścian. Kuchnia to niekoniecznie pomieszczenie, które tylko i wyłącznie może nam posłużyć do przygotowywania i spożywania posiłków. W projekcie architektów z KODO jest ona jednocześnie także biblioteką i miejscem do przechowywania za sprawą ciekawej meblościanki.

4. Meble rozkładane

MIESZKANIE W FAMILOKU BAAR Nowoczesna kuchnia O efekcie drewna
BAAR

MIESZKANIE W FAMILOKU

BAAR

Przejdźmy teraz do jeszcze mniejszej skali i rozmiarów mikro. Gdy kuchnia jest tak maleńka, że mowy nie ma o tradycyjnej jadalni, trzeba pomyśleć nad kreatywnym rozwiązaniem. Z pomocą przychodzą meble rozkładane: stół i krzesła, które można złożyć do takich wymiarów, że bez problemu uda się je wsunąć za szafę czy pod łóżko. choć takie rozwiązania kojarzą się zazwyczaj z balkonem czy ogrodem, we wnętrzu sprawdzają się równie dobrze, co widać na zdjęciu.

5. Barek na kółkach

Jadalnia to również miejsce, które niekiedy służyć do towarzyskich, lekko zakrapianych spotkań. Gry brak miejsca na wielki bar i gablotę na butelki alkoholi warto rozważyć takie rozwiązanie. Dzięki temu na wyciągnięcie ręki będziemy mieli przestrzeń do przygotowywania smacznych drinków. Mobilny przybornik może być także miejscem na przyprawy, sztućce, serwetki, dekoracje czy deser. Z pewnością znajdziecie dla niego jeszcze inne zastosowania.

6. Blat rozkładany

Rozwiązania rodem z lat 80-tych znów wracają do łask i stają się ponownie modne. Małe przestrzenie wymagają ciekawych i sprytnych pomysłów, a ten rozkładany mini barek z pewnością taki jest.

Przeczytajcie także: Bajkowa jadalnia na 8 sposobów

7. Elegancki barek

Co powiecie na taką piękną deskę z naturalnego drewna? Stworzony przy jej pomocy mini barek na kawkę czy szybkie śniadanie zabiera bardzo mało miejsca, a naszym zdaniem prezentuje się zjawiskowo!

Marzy Wam się jadalnia? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu