Białe schody- 11 przepięknych przykładów!

Homify Polska Homify Polska
ST885 Białe schody dywanowe / ST885 White Zigzag Stairs, Trąbczyński Trąbczyński Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Schody są nieodzownym elementem każdego domu. W domach piętrowych jest to element bardzo ważny i konieczny. W dzisiejszych czasach może to być jak najbardziej element ozdobny i dekoracyjny zarazem. Białe schody to klasyka wśród schodów. Warto jednak się przyjrzeć różnym połączeniom białych schodów i innych elementów. Dzięki temu można je zaaranżować tak, by wpasowały się w stylistykę domu. Schody muszą być koniecznie wykonane z trwałego i solidnego budulca, zwykle też powinny posiadać solidną i bezpieczną balustradę. Poniżej przedstawiamy przegląd połączeń białych schodów z przeróżnymi budulcami. Warto przyjrzeć sie tym aranżacją by znaleźć tą, która idealnie dopasuje sie do stylistyki naszego domu. Każda aranżacja ma w sobie coś wyjątkowego. 

Szklana elegancja

Większość schodów, dla naszego bezpieczeństwa powinna posiadać barierkę. W zależności od wnętrza powinna ona stylistycznie pasować do  jego aranżacji. Dobrze dopasowana,  będzie elementem ozdobnym. Jednym z dodatków do białych schodów może być szklana barierka z hartowanego szkła. Takie rozwiązanie nada wnętrzu elegancji i szyku. Biel i szkło są bardzo uniwersalnymi rozwiązaniami, gdyż dopasują się do każdej kolorystyki mieszkania. Prostota tej aranżacji jest kluczowym elementem. Do prostych stopni białych schodów dołączono równe, niczym nie ogarniczone tafle szkła. Użycie szkła nie zmniejsza nam przestrzeni i nieweluje klaustroobiczne uczucie.  Takie schody będą idealnie pasować do nowoczesnego mieszkania.

Klasyka

Upper Park, Loughton, Boscolo Boscolo Schody Schody

Ten projekt to klasyka białych schodow. Białe drewniane schody z drewnianą barierka zostały wykonane w amerykańskim stylu. Stopnie lekko zaokrąglone na końcach zostały pokryte nakładką na schody. Takie rozwiązanie służy do wytlumienia dźwięków powstających podczas używania drewnianych schodów. Czyni też przedpokój bardziej przytulnym. Ważne jest także praktyczne użycie nakładki na schody ,gdyż nie brudzimy naszych białych stopni tak bardzo podatnych na zabrudzenia, a w razie jakiegokolwiek wypadku na schodach zamortyzuja one upadek, czyniąc go mniej bolesnym. Czarne wykończenie nakładki na biale schody idealnie komponuje się z czarnymi elementami przedpokoju dodając mu elegancji i szyku.

Klasyczne wydanie

Białe schody to klasyka. Dlaczego by nie przełamać bieli czarną metalową barierka tak jak w projekcie studia Trąbczyński. Taka balustrada jest trwała i praktyczna.  Idealnie  pasuje do tradycyjnego domu i współgra z bialymi schodami. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności przy długich schodach bez załaman. Warto także zwrócić uwagę na lekkie zaokraglenie stopni i zgrubienie górnej części stopni tych białych schodow. 

Idealne połączenie

Do szkła i prostych białych schodów mozna dodac także srebrny element jako wykończenie barierek. Takie rozwiązanie będzie na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu. Aby dostarczyć maksymalną ilość światła do klatki schodowej zwykłe oświetlenie wzmocniono oświetleniem stopni po bokach. Aktualnie na rynku królują lampki led, które zapewnią długotrwałe i energooszczędne oświetlenie. Takie białe schody będą idealnym dodatkiem do naszego mieszkania. 

Drewno i metal

Białe schody nie zawsze muszą być całkowicie białe. Ciekawym pomysłem jest dodanie do białych schodów drewnianych nakładek na stopnie w ciemnej tonacji. Takie rozwiązanie nie dość że idealnie się komponuje z bielą jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Nie można nie ominąć o oryginalnej i wyjątkowej aranżacji przestrzeni pomiędzy sufitem a schodami. Tradycyjną barierkę zastąpiono metalowymi listwami poprowadzonymi od sufitu aż do stopni schodów. Takie rozwiązanie z powodzeniem zastępuje barierkę, nie zamykając przestrzeni i będąc nowoczesną dekoracją. 

Czarne na białym

Szklo idealnie się komponuje także z drewnem. Białe schody, szkło i drewniana czarna barierka tworzą zgrane trio.  Czarna barierka wnosi inny kolor do pomieszczenia przełamując biel, a dzięki użyciu szkła barierka jest lekka i nie zamyka przestrzeni, w wyniku czego mamy przestrzenna wygodną klatkę. Czarna barierka jest wygodna w użytkowaniu i konserwacji. Takie połączenie stworzone przez studio Izabela Widomska Interiors to nie lada gratka dla fanów stylu eklektycznego. 

Marmurowy szyk

Białe schody w bardzo luksusowym i eleganckim wydaniu to marmurowe schody. Marmur jakże szlachetny kruszec nie potrzebuje żadnych dodatków, gdyż sam w sobie wygląda pięknie. W tym projekcie kształt schodów to ich najprostsza forma, tak by całą uwagę można by poświęcić na kruszcu.  Takie białe marmurowe schody bez wątpienia uczynią nasz dom bardziej luksusowym i wystawnym. Zrezygnowano tutaj z barierki, ale w kluczowym miejscu, czyli na zakręcie schody opierają się o filar, zwiększając ryzyko wypadku. 

Szklana biel

Loft conversion and house remodelling in Wimbledon, TOTUS TOTUS Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody

Połączeń szkła i białych schodów jest wiele. Jedną z propozycji jest ta ciekawa aranżacja białych schodów. Z jednej strony mamy szklaną barierkę wykończoną drewnem pomalowanym na biało, z drugiej strony natomiast umieszczono 3 wielkie stopnie, będące miejscem na rodzinne pamiątki zdjęcia. Ten projekt to dowód jak ciekawie można wykorzystać miejsca trudne do zagospodarowania, powstałe w wyniku specyfiki konstrukcji domu.

Kręta spirala

Schody, nie muszą być tylko w domu, mogą być także w mieszkaniu. W takim przypadku dysponujemy znacznie mniejszą przestrzenią więc muszą one być lekkie i małe ale zarazem wygodne. Ciekawą propozycją mogą być spiralne białe schody wykonane z metalu. Przestrzeń między stopniami i otwarta barierka w połączeniu z białymi schodami powodują, że schody idealnie komponują się w nowoczesne mieszkanie nie zaburzając przestrzeni. 

Industrialny styl

Kolejna aranżacja pokazuje białe schody w mieszkaniu. Jak widać, może to też być prosta metalowa konstrukcja. Lekkość schodów i konsekwentnie pasująca barierka na artresoli nadają mieszkaniu stylu i uroku. Warto zwrócić uwagę, że celowo tutaj zastosowano skromną barierkę, zasłaniając jak najmniej. Ten zabieg miał na celu dostarczy jak największą ilość światła do górnej części mieszkania. 

Eklektyczne szaleństwo

Otwartym na wnętrzarskie szaleństwa proponujemy białe eklektyczne schody. Takie schody to zdecydowanie oryginalny i wyjątkowy projekt. Wielbiciele eklektycznego stylu z pewnością zachwycą się tymi białymi schodami, które bez wątpienia przyciągają uwagę. Efekty białych schodów z białą jednolitą barierką został uwypuklonym fantazyjnymi falami. Te białe schody wykonane są z budulca wygodnego i prostego w konserwacji, odpornego na zabrudzenia. 

Która aranżacja białych schodów, to połączenie dla Ciebie? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu