Dom dla współczesnych Hobbitów | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom dla współczesnych Hobbitów

Alicja Olko Alicja Olko
Dom Brda'12 Nowoczesne domy od doomo Nowoczesny
Loading admin actions …

Kto, oglądając kultową ekranizację trylogii Tolkiena Władca Pierścieni, nie pomyślał choć przez chwilę o tym, jak cudownie byłby zamieszkać w domu Hobbitów. Półokrągła konstrukcja o dachu porośniętym trawą to niemal spełnienie dziecięcych marzeń- o życiu na łonie natury, zabawie na świeżym powietrzu, bieganiem za motylami.

Architekci z katowickiej pracowni Doomo stworzyli projekt domu, który marzenia te przenieść może na rzeczywisty, współczesny grunt. Dom Brda'12 znalazł się wśród zwycięzców prestiżowego konkursu międzynarodowego World Architecture Community Awards, podczas którego doceniono jego oryginalną formę, a także aspekty ekologiczne projektu oraz spójność z otaczającą go naturą.

Obejrzyjcie wizualizacje projektu i dajcie się porwać marzeniom!

Koncept

Dom Brda'12 Nowoczesne domy od doomo Nowoczesny
doomo

Dom Brda'12

doomo

Zamierzeniem architektów było wpisanie domu w okoliczny krajobraz składający się z lasów, łąk i gór. Nie tylko kształtem bryły o spiczastym dachu, ale także jego naturalnym, zielonym pokryciem doskonale komponuje się z otoczeniem. Zielony dach poza licznymi korzyściami, o których opowiemy później, pozwolił także na odzyskanie naturalnego, biologicznie aktywnego terenu, utraconego pod zabudowę. Jest to zatem rozwiązanie nie tylko korzystne z punktu widzenia architektonicznego, ale także ekologicznego, wspierając aktywnie rozwój lokalnej flory.

Plan parteru

Dom Brda'12 od doomo Nowoczesny
doomo

Dom Brda'12

doomo

Na szczegółowym rzucie zapoznać możemy się z rozkładem pomieszczeń na parterze. Zaczynając od prawej strony mamy salon połączony z jadalnią. Na środku znajduje się osobny segment, gdzie mieście się kuchnia. Przemieszczając się dalej na lewo dostrzegamy przedpokój oraz łazienkę i osobną toaletę. Na końcu parteru zlokalizowano dwie sypialnie z pojedynczymi łóżkami.

Plan piętra

Dom Brda'12 od doomo Nowoczesny
doomo

Dom Brda'12

doomo

Mniejsze piętro to strefa prywatna rodziców. Mamy tutaj przestronną sypialnię z podwójnym łóżkiem a także przylegającą do niej łazienkę. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny, nastawiony na zapewnienie domownikom jak najwygodniejszych warunków mieszkaniowych. Dom nie jest duży, ale właśnie za sprawą kompaktowego rozmiaru jawi się przytulnie i ciepło.

Zielony dach

Dom Brda'12 Nowoczesne domy od doomo Nowoczesny
doomo

Dom Brda'12

doomo

Zielony dach to nowoczesne rozwiązanie architektoniczne, które niesie za sobą szereg korzyści, nie tylko dla inwestorów, ale i dla środowiska naturalnego. Jest to doskonały sposób na podniesienie jakości izolacji termicznej, pozwalający na utrzymanie ciepła w domu zimą oraz chłodu latem. Zielone pokrycia dachowe odznaczają się również doskonałymi właściwościami akustycznymi, tłumiąc niechciane hałasy. Wchłaniają one opasy deszczowe, zanieczyszczenia, a także produkują tlen. Taki dach staje się dodatkową przestrzenią użytkową domu, gdzie spędzać można wolny czas i podziwiać oszałamiające widoki.

Taras

Dom Brda'12 Nowoczesne domy od doomo Nowoczesny
doomo

Dom Brda'12

doomo

Nie tylko ściany boczne domu, ale i miejsca na parkowanie auta oraz skrywające taras, wywodzą się z tradycji letniskowych domów brda. Jest to w rzeczywistości dach, schodzący aż do poziomu gruntu. Pod jedną z takich konstrukcji urządzono zadaszony taras, ciągnący się płynnie aż do wielkoformatowych przeszkleń w salonie.

Wnętrze

Dom Brda'12 Nowoczesny salon od doomo Nowoczesny
doomo

Dom Brda'12

doomo

Innowacyjny dom skrywa równie nowoczesne i intrygujące wnętrze. Wszystkie powierzchnie są tutaj białe, czyniąc strefę dzienną jasną i przestronną. Wrażenie to potęgują wielkopowierzchniowe przeszklenia, przez które wpada mnóstwo naturalnego światła, a pokój zdaje się nabierać dodatkowego wymiaru. Monotonię bieli przełamano ogniście pomarańczowymi meblami o nowoczesnym designie.

Więcej o duzych oknach dowiecie się z Katalogu Inspiracji Wielkoformatowe okna – wady i zalety.

A zimą?

Dom Brda'12 Nowoczesne domy od doomo Nowoczesny
doomo

Dom Brda'12

doomo

Na koniec prezentujemy Wam idylliczną wizję tego, jak dom prezentować będzie się zimą (o ile taka piękna, śnieżna zima nas jeszcze kiedyś nawiedzi). Wtedy, pod śnieżną pierzyną, dach domu oraz ten nad tarasem i miejscem parkingowym, staną się prawdziwym placem zabaw!

Moglibyście mieszkać w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu