Minimalizm i prostota w czystej postaci! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalizm i prostota w czystej postaci!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od UMBAarchitecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Styl nowoczesny należy do najczęściej wykorzystywanych kierunków nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także we współczesnej architekturze. Charakteryzuje się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością, dlatego obecnie cieszy się tak ogromną popularnością. Niestety nowoczesny styl nie jest dla każdego, może odstraszać surowością i ascetycznym wyglądem, dlatego wszyscy Ci którzy cenią sobie ciepłe, przytulne wnętrza oraz domy o tradycyjnym wyglądzie powinny zwrócić się w kierunku innego stylu. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam wyjątkowy modernistyczny budynek mieszkalny, który zachwycił nas od samego progu. Z zewnątrz wygląda bardzo surowo, przewaga cegły oraz szkła nadaje mu nieco industrialnego charakteru, jednak w środku to istna minimalistyczna rozkosz dla oczu. Przekonajcie się sami jak wygląda piękno i prostota w czystej postaci!

Pierwsze spojrzenie

Patrząc na ten budynek po raz pierwszy, zapewne większość z Was zaskoczona jest wielkością. Bynajmniej nie kojarzy się z domem jednorodzinnym, a z wyglądu bardziej przypomina garaż, aniżeli przestrzeń mieszkalną dla rodziny.  Kwadratowe panele z przodu tym bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że ten budynek może być garażem, jednak ogromnym znakiem zapytania jest dach oraz okno na poddaszu. Oczywiście, jak się później przekonacie, nie jest to garaż, a dom jednorodzinny z prawdziwego zdarzenia. Obiekt widoczny na zdjęciu jest przede wszystkim wyjątkową konstrukcją, która przyciąga i skupia wzrok wszystkich bez wyjątku, co więcej pewna forma tajemnicy, zagadki, która towarzyszy tej budowli, charakteryzuje go jako intrygujący, awangardowy budynek mieszkalny. 

Otwarta przestrzeń

Na tym zdjęciu możemy spojrzeć na budynek z nieco innej perspektywy, bardziej domowej i przytulnej. Za surową oraz industrialną fasadą kryje się piękne, przestronne i jasne wnętrze, ocieplone obfitymi promieniami słońca. Dzięki obszernym oknom latem można stworzyć spójną, jednolitą przestrzeń z ogrodem, tym samym powiększając optycznie wnętrze. Duże okna to nie tylko dużo światła w domu, to także świeże powietrze, które dzięki nim można wpuścić do naszej przestrzeni prywatnej i cieszyć się orzeźwiającą świeżością. We wnętrzu nie brakuje światła, co sprawia, że prezentuje się bardziej wyraziście i dynamicznie. Doskonale uwydatnione belki stropowe, więźba dachowa, nadają oryginalnego i unikalnego klimatu. 

Wnętrze

Patrząc na to zdjęcie pierwsze co może nam się rzucić w oczy to przepiękne, drewniane belki, które nadają temu wnętrzu rustykalnego charakteru. Architekci z UMBAarchitecten postawili na bardzo prosty, minimalistyczny wygląd wnętrza. Doskonale zestawili ciepły wizerunek naturalnego drewna z wypolerowaną, betonową podłogą, która sama prezentowałaby się bardzo surowo i chłodno. Całe pomieszczenie zostało tak przemyślane i zaprojektowane, aby nie odrzucało gości srogim, ascetycznym klimatem, a sprawiało wrażenie bardzo minimalistycznego, aczkolwiek przytulnego, domowego wnętrza. To wszystko udało się dzięki niesamowitej sile naturalnego drewna, którego widoczne słoje, spękania, niejednolita kolorystyka wnoszą do przestrzeni bardzo wyrazistego, przytulnego charakteru. Naszym zdaniem to doskonałe oraz niebanalne rozwiązanie!

Podział stref

Kiedy nasz dom stanowi jedną, otwartą przestrzeń konieczne jest wydzielenie odpowiednich stref i tym samym zorganizowanie wnętrza pod kątem funkcjonalności i praktyczności. Bardzo często do podzielenia przestrzeni wykorzystuje się lampy podłogowe, dywany czy inne kolory ścian, które pozwolą nam wyznaczyć obszar części np. dziennej i jadalnianej. W tym przypadku, chcąc utrzymać minimalistyczny charakter wnętrza zdecydowano się oddzielić przestrzeń sypialnianą od salonu drewnianą ścianą, która rozdziela te dwie strefy. W ten sposób każda z nich zyskała odrobinę indywidualności. 

Łazienka

Nowoczesna łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym wyczuwa się minimalistyczny, surowy klimat. Jednak mimo chłodnych barw oraz braku elementów dekoracyjnych unikalny widok rozgwieżdżonego nieba rekompensuje wszystko. Pomyślcie jakie to uczucie móc oglądać gwiazdy pod prysznicem, coś pięknego! Łazienka dzięki swojej lokalizacji na poddaszu oraz temu, że znajduje się w niej okno, prezentuje się bardzo przestronnie i jasno. 

Ostatnie spojrzenie

Dom, który Wam zaprezentowaliśmy to przestronna, widna przestrzeń, doskonale zorganizowana oraz pełna niespodzianek. Mimo surowej koncepcji stylistycznej, panującej we wnętrzu prezentuje się bardzo przytulnie, uroczo i ciepło. Odpowiednio wykorzystane i podkreślone materiały spotęgowały ciepły i przyjazny charakter przestrzeni. Efekt końcowy prezentuje się wyjątkowo domowo i oryginalnie. Naszym zdaniem to perełka wśród minimalistycznych, nowoczesnych obiektów!

Jak Wam się podoba minimalizm w nowoczesnej odsłonie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu