10 pomysłów z kamiennymi ścianami w roli głównej | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 pomysłów z kamiennymi ścianami w roli głównej

A.D. A.D.
Nowoczesna kuchnia od Bolz Licht und Wohnen · 1946 Nowoczesny
Loading admin actions …

Kamień to łatwo dostępny naturalny materiał, który stał się w ostatnich latach niezwykle modny. Charakteryzuje się niezwykle bogatą kolorystyką, różnorodnością faktur i odcieni, które sprawiają że kamień jest jednym z najbardziej oryginalnych materiałów wykończeniowych. Jego szlachetność widać nie tylko wtedy, gdy wykańcza duże płaszczyzny ścian albo podłóg. Oryginalne akcenty będą przyjazne dla mniej zasobnych portfeli.

We wnętrzach jest wykorzystywany każdy rodzaj kamienia. Wybór konkretnego rodzaju na ścianę i podłogę zależy od tego na jakim efekcie Wam zależy. Najpopularniejszy jest granit, marmur, trawertyn i piaskowiec. Kamień otwiera nowe możliwości w kreowaniu przestrzeni. Warto czerpać z natury, inspirować się nią i interpretować na własny sposób. Zobaczcie nasze najciekawsze kamienne propozycje!

Łupek

Cechą charakterystyczną łupków jest duża zawartość miki i krzemionki, co objawia się efektem „migoczącej” powierzchni. Efekt ten nasila się w płytkach szlifowanych i polerowanych. Najbardziej uderzający jest kolor niebiesko- czarny. Występuje także w kolorze szarym, czerwonym i zielonym. Łupek nadaje tej nowoczesnej kuchni odrobinę naturalnego szyku i pazura.

Mur z kamiennej płyty

Płyty kamienne mogą być stosowane w budownictwie lub dekoracji wnętrz. Stwarza idealną możliwość wygenerowania stylu rustykalnego, tropikalnego czy śródziemnomorskiego. Za jej pomocą można także dodać odrobinę natury do każdego stylu.

Kamień w ogrodzie to przede wszystkim idealne ogrodzenie na wiele, wiele lat. Solidne i zarazem eleganckie rozwiązanie, któremu niestraszny upływ czasu bo starzeje się powoli i ładnie.

Kamienna fasada

Kamienna elewacja to przede wszystkim synonim klasy i elegancji. Nie tylko doskonale wygląda i zdobi budynek o każdej porze roku ale także chroni go przed wpływem czynników zewnętrznych, zabezpieczając klimat wnętrza. Doskonale rekomendowanym przez producentów materiałem jest granit i gnejs, które posiadają najwyższą odporność na agresję warunków pogodowych. Na elewacje budynków nierzadko montuje się piaskowiec. Stosuje się cięte płyty o naturalnej , szorstkiej powierzchni. Jest on używany ze względu na niższą cenę i walory estetyczne. Nie reaguje też na kwasy, jednak jego duża porowatość i chropowata powierzchnia sprzyja osadzaniu się brudu i nalotów. 

Przeczytajcie koniecznie ten artykuł: Fasada z kamienia – wszystko, co musicie o niej wiedzieć!

Rzeczny kamień w sypialni

Eklektyczna sypialnia od Kabaz Eklektyczny

Specyficzny kolor i obły kształt tego kamienia jest spowodowany wpływem wody rzecznej, z której został wyciągnięty. Często jest stosowany w ogrodzie ale, jak widać na zdjęciu, we wnętrzach sprawdza się równie dobrze. Orientalne, indyjskie dodatki sprawiają że sypialnia nabiera eklektycznego charakteru. 

Kamień rzeczny w łazience

Wiejska łazienka od homify Wiejski Kamień

W ogrodnictwie, kamień ten utrzymuje wilgotność gleby, kontroluje rozrost chwastów i zapobiega tworzeniu się błota. We wnętrzu wprowadza charakter i tropikalny styl. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie surowca zarówno na podłodze jak i na tylnej ścianie toalety. 

Piaskowiec kwarcowy

Kwarco-Piaskowiec Kota Brown Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Kamienie Naturalne Chrobak Nowoczesny Kamień
Kamienie Naturalne Chrobak

Kwarco-Piaskowiec Kota Brown

Kamienie Naturalne Chrobak

Piaskowiec to nasz rodzimy, ciągle niedoceniany w budownictwie indywidualnym materiał. Można nim ozdobić zarówno elewację domu, jak również w różnorodny sposób zastosować w ogrodzie.  Żywotność piaskowca mierzona jest co najmniej w dziesiątkach lat, jego naturalnym pięknem można cieszyć się bez umiaru.

Piaskowiec występuje w bardzo wielu kolorach.Jednak kamień naturalny ma to do siebie, że poszczególne egzemplarze z danego koloru mogą się różnić między sobą odcieniem, strukturą i układem słoi. Taki to już urok kamienia naturalnego jednak ta naturalna odmienność kamienia w ramach danego gatunku znakomicie prezentuje się na ścianach i innych zastosowaniach.

Skalna ściana w ogrodzie

Kompozycja z kamienia, która naśladuje naturalny skalniak doskonale sprawdza się w większości ogrodów. Nieregularne bloki skalne układane na sobie jeden na drugim tworzą mur. Jeśli chcecie stworzyć skalniak na rośliny wybierajcie nieregularne kamienie o ostrych krawędziach, na murek sprawdzą się bardziej regularne egzemplarze. 

Elegancki kwarcyt

Elegancki apartament, w którym króluje czerń Nowoczesny salon od FLOW Franiak&Caturowa Nowoczesny
FLOW Franiak&Caturowa

Elegancki apartament, w którym króluje czerń

FLOW Franiak&Caturowa

Kwarcyt to skała metamorficzna, inaczej mówiąc przeobrażona z innych skał, w tym przypadku w głównej mierze z piaskowca i mułowca. Kamień zbudowany jest w większości z drobnych kryształów kwarcu, które pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak wysokie ciśnienie i temperatura zostały przeobrażone. W eleganckim salonie ze zdjęcia została zbudowana obudowa telewizyjna  z kwarcytu. Efekt końcowy jest nie mniej oryginalny co szykowny.

Marmur

Mieszkanie w kamienicy Eklektyczna łazienka od SAS Eklektyczny
SAS

Mieszkanie w kamienicy

SAS
SAS
SAS

Marmur to elegancja sama w sobie. Ma piękną barwę i żyłkowania. Wspaniale łączy się z kontrastową bielą i czernią. Wykorzystuje się go w łazience ale także w kuchni jako posadzka lub blat roboczy. Jest jednak dość nasiąkliwy, a więc wrażliwy na zaplamienia. Źle znosi też działanie kwasów, a nawet detergentów i mydła. Konieczne więc jest używanie specjalnych zapraw do montażu i zaimpregnowanie go preparatem do marmuru. Na zdjęciu elegancka propozycja łazienki zaprojektowanej przez SAS.

Formatowane płytki

Kamień dekoracyjny jest dostępny zazwyczaj w postaci płytek lub wielkich płyt, które w łatwy sposób można zamontować na ścianie. Łupek to szerokie pojęcie różnego rodzaju skał, z których wykonuje się materiał wykończeniowy. Można go kłaść w łazience, świetnie sprawdzi się w kuchni, zaś w przedpokoju będzie dodatkowym zabezpieczeniem ścian. Na zdjęciu nowoczesna łazienka, której wystrój mocno nawiązuje do natury. Kamień, drewno i roślinność to doskonały sposób na wprowadzenie ekologicznego stylu we wnętrzu.

Która aranżacja spodobała Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu