10 pomysłów z kamiennymi ścianami w roli głównej

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Kamień to łatwo dostępny naturalny materiał, który stał się w ostatnich latach niezwykle modny. Charakteryzuje się niezwykle bogatą kolorystyką, różnorodnością faktur i odcieni, które sprawiają że kamień jest jednym z najbardziej oryginalnych materiałów wykończeniowych. Jego szlachetność widać nie tylko wtedy, gdy wykańcza duże płaszczyzny ścian albo podłóg. Oryginalne akcenty będą przyjazne dla mniej zasobnych portfeli.

We wnętrzach jest wykorzystywany każdy rodzaj kamienia. Wybór konkretnego rodzaju na ścianę i podłogę zależy od tego na jakim efekcie Wam zależy. Najpopularniejszy jest granit, marmur, trawertyn i piaskowiec. Kamień otwiera nowe możliwości w kreowaniu przestrzeni. Warto czerpać z natury, inspirować się nią i interpretować na własny sposób. Zobaczcie nasze najciekawsze kamienne propozycje!

Łupek

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Bolz Licht & Wohnen
Bolz Licht & Wohnen

Wohnküche Tholey

Bolz Licht & Wohnen

Cechą charakterystyczną łupków jest duża zawartość miki i krzemionki, co objawia się efektem „migoczącej” powierzchni. Efekt ten nasila się w płytkach szlifowanych i polerowanych. Najbardziej uderzający jest kolor niebiesko- czarny. Występuje także w kolorze szarym, czerwonym i zielonym. Łupek nadaje tej nowoczesnej kuchni odrobinę naturalnego szyku i pazura.

Mur z kamiennej płyty

Płyty kamienne mogą być stosowane w budownictwie lub dekoracji wnętrz. Stwarza idealną możliwość wygenerowania stylu rustykalnego, tropikalnego czy śródziemnomorskiego. Za jej pomocą można także dodać odrobinę natury do każdego stylu.

Kamień w ogrodzie to przede wszystkim idealne ogrodzenie na wiele, wiele lat. Solidne i zarazem eleganckie rozwiązanie, któremu niestraszny upływ czasu bo starzeje się powoli i ładnie.

Kamienna fasada

Kamienna elewacja to przede wszystkim synonim klasy i elegancji. Nie tylko doskonale wygląda i zdobi budynek o każdej porze roku ale także chroni go przed wpływem czynników zewnętrznych, zabezpieczając klimat wnętrza. Doskonale rekomendowanym przez producentów materiałem jest granit i gnejs, które posiadają najwyższą odporność na agresję warunków pogodowych. Na elewacje budynków nierzadko montuje się piaskowiec. Stosuje się cięte płyty o naturalnej , szorstkiej powierzchni. Jest on używany ze względu na niższą cenę i walory estetyczne. Nie reaguje też na kwasy, jednak jego duża porowatość i chropowata powierzchnia sprzyja osadzaniu się brudu i nalotów. 

Przeczytajcie koniecznie ten artykuł: Fasada z kamienia – wszystko, co musicie o niej wiedzieć!

Rzeczny kamień w sypialni

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Kabaz

Specyficzny kolor i obły kształt tego kamienia jest spowodowany wpływem wody rzecznej, z której został wyciągnięty. Często jest stosowany w ogrodzie ale, jak widać na zdjęciu, we wnętrzach sprawdza się równie dobrze. Orientalne, indyjskie dodatki sprawiają że sypialnia nabiera eklektycznego charakteru. 

Kamień rzeczny w łazience

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Дизайн студия 'Дизайнер интерьера № 1'
Дизайн студия <q>Дизайнер интерьера № 1</q>

Дизайн интерьера туалета в русской бане в г. Москва.

Дизайн студия "Дизайнер интерьера № 1"

W ogrodnictwie, kamień ten utrzymuje wilgotność gleby, kontroluje rozrost chwastów i zapobiega tworzeniu się błota. We wnętrzu wprowadza charakter i tropikalny styl. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie surowca zarówno na podłodze jak i na tylnej ścianie toalety. 

Piaskowiec kwarcowy

Kwarco-Piaskowiec Kota Brown : styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Kamienie Naturalne Chrobak
Kamienie Naturalne Chrobak

Kwarco-Piaskowiec Kota Brown

Kamienie Naturalne Chrobak

Piaskowiec to nasz rodzimy, ciągle niedoceniany w budownictwie indywidualnym materiał. Można nim ozdobić zarówno elewację domu, jak również w różnorodny sposób zastosować w ogrodzie.  Żywotność piaskowca mierzona jest co najmniej w dziesiątkach lat, jego naturalnym pięknem można cieszyć się bez umiaru.

Piaskowiec występuje w bardzo wielu kolorach.Jednak kamień naturalny ma to do siebie, że poszczególne egzemplarze z danego koloru mogą się różnić między sobą odcieniem, strukturą i układem słoi. Taki to już urok kamienia naturalnego jednak ta naturalna odmienność kamienia w ramach danego gatunku znakomicie prezentuje się na ścianach i innych zastosowaniach.

Skalna ściana w ogrodzie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Bizzarri Pedras
Bizzarri Pedras

Paisagismo com pedras

Bizzarri Pedras

Kompozycja z kamienia, która naśladuje naturalny skalniak doskonale sprawdza się w większości ogrodów. Nieregularne bloki skalne układane na sobie jeden na drugim tworzą mur. Jeśli chcecie stworzyć skalniak na rośliny wybierajcie nieregularne kamienie o ostrych krawędziach, na murek sprawdzą się bardziej regularne egzemplarze. 

Elegancki kwarcyt

Elegancki apartament, w którym  króluje czerń: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez FLOW Franiak&Caturowa
FLOW Franiak&amp;Caturowa

Elegancki apartament, w którym króluje czerń

FLOW Franiak&Caturowa

Kwarcyt to skała metamorficzna, inaczej mówiąc przeobrażona z innych skał, w tym przypadku w głównej mierze z piaskowca i mułowca. Kamień zbudowany jest w większości z drobnych kryształów kwarcu, które pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak wysokie ciśnienie i temperatura zostały przeobrażone. W eleganckim salonie ze zdjęcia została zbudowana obudowa telewizyjna  z kwarcytu. Efekt końcowy jest nie mniej oryginalny co szykowny.

Marmur

Mieszkanie w kamienicy: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez SAS
SAS

Mieszkanie w kamienicy

SAS
SAS
SAS

Marmur to elegancja sama w sobie. Ma piękną barwę i żyłkowania. Wspaniale łączy się z kontrastową bielą i czernią. Wykorzystuje się go w łazience ale także w kuchni jako posadzka lub blat roboczy. Jest jednak dość nasiąkliwy, a więc wrażliwy na zaplamienia. Źle znosi też działanie kwasów, a nawet detergentów i mydła. Konieczne więc jest używanie specjalnych zapraw do montażu i zaimpregnowanie go preparatem do marmuru. Na zdjęciu elegancka propozycja łazienki zaprojektowanej przez SAS.

Formatowane płytki

Kamień dekoracyjny jest dostępny zazwyczaj w postaci płytek lub wielkich płyt, które w łatwy sposób można zamontować na ścianie. Łupek to szerokie pojęcie różnego rodzaju skał, z których wykonuje się materiał wykończeniowy. Można go kłaść w łazience, świetnie sprawdzi się w kuchni, zaś w przedpokoju będzie dodatkowym zabezpieczeniem ścian. Na zdjęciu nowoczesna łazienka, której wystrój mocno nawiązuje do natury. Kamień, drewno i roślinność to doskonały sposób na wprowadzenie ekologicznego stylu we wnętrzu.

Która aranżacja spodobała Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu