Dyskretny dom od zewnątrz, spektakularny w środku

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dyskretny dom od zewnątrz, spektakularny w środku

Aśka Warchał Aśka Warchał
Eklektyczne domy od CERVERA SÁNCHEZ ARQUITECTOS Eklektyczny
Loading admin actions …

Ile razy słyszeliśmy, żeby nie oceniać książki po okładce? Dzisiejszy Katalog Inspiracji będzie kolejnym potwierdzeniem znanego powiedzenia. Zaprezentujemy w nim dom z Meksyku, za którego dyskretną fasadą kryją się wnętrza pełne luksusu. To budynek z epoki kolonialnej, został on jednak przystosowany do współczesnych potrzeb i gustów. Jego wieku nie domyślilibyśmy się, gdyby nasz spacer ograniczył się tylko do środka pięknego domu. Zwłaszcza, że zdecydowano się na nowoczesną rozbudowę, która od strony ogrodu zachwyci nas współczesnym stylem. 

Zaciekawieni? Przenieśmy się do miasta Merida i poznajmy efekt prac architektów z biura Cervera Sanchez

Kolonialna fasada

Jak zwykle, rozpoczynamy nasz spacer przed domem i podziwiamy jego fasadę od strony ulicy. Wspomnieliśmy już, że mamy do czynienia z budynkiem kolonialnym, czyli wzniesionym przez Hiszpanów. Staje się to jasne od razu: żelaznych ozdobnych krat, białych dekoracji i horyzontalnej bryły nie można z niczym pomylić. Nowoczesne kinkiety flankujące drzwi przypominają o płaskorzeźbach, które zapewne kiedyś się tutaj znajdowały. Takich domów wiele jest w Meksyku, jednak nie każdy zachwyca takimi wnętrzami… Nas ujmuje także kolor elewacji w kolorze gołębim!

Pierwsze wrażenie

Przez eleganckie drewniane drzwi wchodzimy do przedpokoju, a właściwie do hallu, w którym stworzono zachwycającą przestrzeń wypoczynkową. Jest ona nieco zaskakująca, odnajdziemy w niej drewniane leżaki. Można tutaj oddać się lekturze przy pulsujących dźwiękach miasta. Nowoczesność miesza się tutaj z tradycją. Współczesne meble zachwycają prostotą, w głębi widzimy odrestaurowane stare drzwi, a na podłodze olśniewają nas wzory cementowych płytek, przypominające te znane z tradycyjnej ceramiki.

Wewnętrzne patio

To nie koniec wstępów. Zanim znajdziemy się w pierwszym z właściwych pomieszczeń strefy publicznej tego intrygującego domu, przechodzimy obok małego wewnętrznego patio wypełnionego piaskiem. Pozwala ono na świetne doświetlenie wnętrz naturalnym światłem oraz wprowadza do nich odrobinę zieleni. Kontynuujemy nasz spacer po posadzce z polerowanego betonu i stajemy przed decyzją czy kontynuować nasz spacer na parterze, czy może udać się na górę i poznać pomieszczenia prywatne… .

Kuchnia pełna radości

Pierwszym z pomieszczeń w strefie publicznej w tym budynku jest przestronna kuchnia. Została ona zaprojektowana wokół nowoczesnej wyspy, do której dostawione w przyszłości będą stylowe stołki barowe. Teraz jeszcze ich nie ma, dzięki czemu łatwiej nam podziwiać kolejne wzorzyste, cementowe płytki. Tym razem zdecydowano się na modny, kolorowy patchwork. Znajdziemy go nie tylko na wyspie, ale także nad strefą przygotowania przy zabudowie kuchni w kolorze ciemnej szarości.

Zastanawiacie się nad wprowadzeniem ciekawych płytek do Waszej kuchni? W tym Katalogu Inspiracji znajdziecie wiele zachwycających realizacji: Jak wybrać idealne płytki do kuchni?

Inspirująca jadalnia

Kuchnia otwiera się na jadalnię. To inspirująca przestrzeń. Centralne miejsce zajmuje tutaj oczywiście podłużny drewniany stół, przy którym spożywać posiłki będzie mogła cała rodzina. Jego rolę podkreśla wprowadzenie cementowych płytek pośrodku betonowej posadzki. Kolejny raz jest to patchwork, tym razem utrzymany w odcieniach szarości. Nad stołem górują lampy o interesujących, ażurowych kloszach z metalu. Jedna ściana otwiera się przeszkleniem na drugie już wewnętrzne patio, druga zaś częściowo na schody. Zwróćmy jeszcze uwagę na dekoracje z tradycyjnego rzemiosła.

Nowoczesność od strony ogrodu

Czas wyjść na zewnątrz i poznać w pełni nowoczesne oblicze tej rezydencji. Po stylu kolonialnym nie ma śladu. Nawet mury są tutaj współczesne. Cement łączy się z modnym bambusem. Prostopadłościenna bryła otwiera się zadaszonym tarasem. A za nim… wspaniały, podłużny basen! Do tej tropikalnej oazy dostać się można także bezpośrednio z pomieszczeń prywatnych na piętrze – prowadzą z nich nastrojowo oświetlone schody jednobiegowe.

Co spodobało się Wam tutaj najbardziej? Zastosowanie cementowych płytek, a może po prostu luksusowy basen?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu