Nowoczesny dom kryty strzechą | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom kryty strzechą

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Building Design Architectuur Nowoczesny
Loading admin actions …

Domy o dachach pokrytych strzechą kojarzą nam się ze skansenami, przeżytkami architektury, przenoszącymi nas do zupełnie innej, odległej epoki. Współcześnie strzecha wraca jednak do łask i wykorzystywana jest w nowoczesnym budownictwie. Dziś nie wytwarza jej się ze słomy, ale z trzciny. Aby pokryć dach strzechą musi on mieć nachylenie przynajmniej 45 stopni. Strzechy koniecznie trzeba także pokryć ochronną warstwą przeciwogniową, chroniącą ją przed ewentualnym podpaleniem. Materiał ten charakteryzują także świetne własności izolacyjne oraz akustyczne.

Dziś pokażemy Wam dom, który, z powodu dachu pokrytego strzechą, z zewnątrz prezentuje  się raczej tradycyjnie. Jego wnętrza zaskakują jednak- nowoczesnością, elegancja i funkcjonalnością. Przekonajcie się sami!

W pełnej okazałości

Dom jest duży, z rozłożystym parterem i zagospodarowanym poddaszem. Jego bryłę cechuje nieregularność oraz oryginalny kształt. Projekt ten jest kombinacją tradycji i nowoczesność- kryty strzechą dach nadaje mu wiejski, prowincjonalny wygląd, ale wielkoformatowe okna czynią go niezwykle nowoczesnym. Budynek wzniesiono na przestronnej działce, dzięki czemu, poza dużym terenem zielonym, znalazło się miejsce także na basen i wygodny taras.

Od strony ulicy

Nieco inaczej dom prezentuje się od strony ulicy. Okna na tej ścianie są mniejsze, czyniąc dom bardziej niedostępnym. Brak ogrodzenia czy wysokiego żywopłotu powodował, że życie domowników wystawione było na ciągły pokaz. Niewielkie okna rozwiązują ten problem i gwarantują najwyższy poziom prywatności we wnętrzach.

Wejście

Już od wejścia wnętrze domu zachwyca elegancją i najwyższą jakością materiałów. Białe ściany i ciemne płytki na posadzce to stylowa, klasyczna kombinacja. Po lewej stronie od przedsionka znajduje się otwarta kuchnia, a na wprost zlokalizowany został salon. Od pozostałej części parteru oddzielają go szklane, mlecznobiałe drzwi, chowane w ścianie. Już pierwsze zdjęcie ze środka pokazuje, jak eleganckie, nowoczesne i stylowo będzie wnętrze domu.

Salon

Całkowicie przeszklone ściany salonu od strony ogrodu sprawiają, że pomieszczenie to nabiera dodatkowego wymiaru. Jest tu jasno i przestronnie, ogród wdziera się do środka, stając się naturalną dekoracja wnętrza. Luksusowe białe meble znajdują się tu w towarzystwie tych czerwonych i dodatków w wyrazistych kolorach. Spójrzcie, jak pokój ten wygląda z drugiej strony.

Funkcjonalne rozwiązania

Przeciwna ściana salonu zabudowana została funkcjonalnymi, nowoczesnymi meblami. Ich białe fronty sprawiają, że stają się niemal niezauważalne, zlewając się z powierzchnią ścian. Drewniany panel z wbudowanym kominkiem przełamuje monotonię bieli, czyniąc salon nieco bardziej przytulnym.

Kuchnia

Równie nowoczesna i stylowa, co reszta mieszkania, jest kuchnia. Projektanci wnętrz postawili na meble klasyczne, o drewnianych frontach oraz blaty wykonane z batonu, dzięki czemu są ekstremalnie trwałe i odporne. Zabudowa kuchenna jest niska, dzięki czemu obszar kuchni nie jest przeładowany i wydaje się przestronniejszy. Kuchnia na kształt litery L łączy się z nowoczesną jadalnią o stole ze szklanym blacie i białych, skórzanych krzesłach.

Piętro

Na zagospodarowanym poddaszu urządzono pokoje prywatne mieszkańców. Schody prowadzą na wyższy poziom, gdzie z korytarza przejść można do sypialni i łazienek. Obszar ten jest jasny do dobrze doświetlony- odpowiadają za to wielkoformatowe okna dachowe, przez które do środka wpada mnóstwo naturalnego światła. Z wysokiego sufitu zwiesza się wspaniała lampa sufitowa o dekoracyjnym, ale delikatnym kloszu.

Eleganckie i nowoczesne wnętrze domu o dachu pokrytym tradycyjną strzechą to zdecydowanie ciekawy kontrast i niespotykanie pomysłowy projekt. Wart skopiowania!

Co myślicie o dachach pokrytych strzechą?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu