Dom marzeń z basenem! | homify

Dom marzeń z basenem!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Carlos Eduardo de Lacerda Arquitetura e Planejamento Wiejski ogród
Loading admin actions …

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej to znak, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie część z Was planuje dalekie wyjazdy na krańce świata, inni chętnie wybiorą się nad polskie morze, jeszcze inni – w góry. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na długi urlop. W obecnych czasach praca potrafi być naprawdę wymagająca, dlatego dobrze jest mieć możliwość wypoczęcia we własnym domu. Nasi architekci mieli to na uwadze tworząc niezwykły projekt budynku, którego dzisiaj wspólnie będziemy mieli okazję zwiedzić. Uwzględnili oni wszystkie potrzeby właścicieli, co pozwoliło na stworzenie niezwykłego domu marzeń z basenem. Zobaczcie sami!

Pierwsze wrażenie

Ten oryginalny dom, któremu możecie przyjrzeć się na powyższym zdjęciu powstał z myślą o wielopokoleniowej rodzinie. Właściciele budynku chcieli mieć blisko swoich żyjących rodziców oraz dzieci. Wymagało to stworzenia takiej przestrzeni, która zaspakajałaby potrzeby zarówno tych starszych, jak i młodszych. Wszyscy domownicy uwielbiają naturę, dlatego nieprzypadkowo wybór padł na tą właśnie przestrzeń. Architekci zaprojektowali w niej ten dom, który dzięki zastosowanym materiałom i całej aranżacji części zewnętrznej, jak i wnętrza roztacza wokół siebie ciepłą aurę.

Dbałość o szczególy

Nasi architekci zadbali o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, by stworzyć niezwykle spójny projekt emanujący nietuzinkowym stylem i harmonią. Do stworzenia tego niezwykłego domu wykorzystali głównie drewno, które w połączeniu z nowoczesnymi przeszkleniami tworzą bardzo ciekawą kompozycję. Zwróćcie również uwagę na niewielką lampę, która widoczna jest na jednym z drewnianych słupów. Ten prosty model doskonale pasuje do pozostałych elementów tego domu.

Intrygujący basen

Właściciele tego pięknego domu mogą cieszyć się z posiadania intrygującego basenu. Fachowcy uwielbiają nieszablonowe rozwiązania, dlatego postanowili wprowadzić do tego projektu model bazujący na kształcie koła. Dzięki temu rozwiązaniu cała przestrzeń niewątpliwie zyskała na oryginalności. Taki basen umożliwia szybkie schłodzenie się, kiedy na zewnątrz jest wyjątkowo gorąco. Co więcej, dzięki niemu domownicy mogą uprawiać również aqua aerobik, czy też grać całą rodziną w piłkę.

Okolica, która zapiera dech

Dom powstał w wyjątkowo malowniczej okolicy. Patrząc na powyższe zdjęcie można wręcz krzyknąć z wrażenia! Żyjąc w takim miejscu nie trzeba planować dalekich wyjazdów na urlop. Wystarczy w wolny weekend po prostu wyjść z domu i wybrać się na spacer pośród przepięknej zieleni. Nie ulega wątpliwości fakt, że posiadanie domu w takiej przestrzeni działa niezwykle korzystnie na zdrowie mieszkańców. Nie muszą oni wdychać smogu i stresować się nieustannym hałasem samochodów.

Cudowne miejsce

Nie tylko podczas spaceru, właściciele obiektu mogą podziwiać niesamowite widoki znajdujące się w tej zielonej okolicy. Architekci specjalnie umieścili basen w takim miejscu, by spędzając w nim czas, można było jednocześnie cieszyć się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Domownicy mogą również usiąść na jego brzegu i mocząc jedynie swoje stopy, popijać zimny napój i cieszyć się życiem w tym cudownym miejscu. Tak zaaranżowana strefa zasługuje na piątkę z plusem!

Białe ławeczki

Nasi architekci, jak na prawdziwych perfekcjonistów przystało, zdecydowali się również na wprowadzenie do tej niezwykłej strefy relaksu specjalnych ławeczek, które pozwalają na odpoczynek w niemalże dowolnym punkcie przestrzeni. Ich biała konstrukcja wyróżnia się na tle pozostałych elementów zdobiących zewnętrzną część domu, przez co nie sposób ich nie zauważyć. Profesjonaliści specjalnie zdecydowali się na wprowadzenie dużej ilości ławek, które zdecydowanie uatrakcyjniają to miejsce i są przydatne w szczególności starszym osobom, które potrzebują często odpoczywać.

Szukacie innych inspiracji związanych z aranżacją swojego domu? Sprawdźcie koniecznie:

Perła nowoczesnej architektury!

Moglibyście zamieszkać w takim miejscu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu