Od czczej nudy do industrialnego szyku! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od czczej nudy do industrialnego szyku!

Alicja Olko Alicja Olko
Rustykalna jadalnia od 蘆田暢人建築設計事務所 ​Ashida Architect & Associates Rustykalny
Loading admin actions …

55-metrowe mieszkanie w Tokio było tak nudne, że aż nie chciało się marnować czasu, aby je oglądać. A co dopiero w nim mieszkać! Jego właściciele podjęli w końcu tę przełomową decyzję i zdecydowali się zatrudnić architektów i projektantów wnętrz, których zadaniem była całkowita odmiana tego smętnego wnętrza. Rezultat przekroczył najśmielsze oczekiwania- stworzono wnętrze, będące szykownym połączeniem azjatyckiego minimalizmu z industrialnym stylem modnego loftu. Przekonajcie się sami, jaka to wybuchowa mieszkanka!

Przed: nudno

Największy pokój w mieszkaniu, przeznaczony na strefę dzienną, prezentował się niezwykle sztampowo i bez charakteru. Białe ściany i drewniany parkiet to kombinacja klasyczna, ale z pewnością nie jakoś szczególnie ciekawa. Pomieszczenie było duże i przestronne, z dostępem do okna, i miało ogromny potencjał. Pozostawiało architektom duże pole do popisu. Zanim zapoznamy się z efektem ich prac, obejrzyjmy jeszcze inne zdjęcie sprzed remontu.

Przed: jeszcze bardziej nudno

Tak wyglądał korytarz, prowadzący od drzwi wejściowych do strefy dziennej. Wchodząc do mieszkania znajdujemy się od razu na wąskim, ciasnym i ciemnym obszarze- nie jest to najlepszy sposób na zrobienie świetnego pierwszego wrażenia. Staromodne materiały, nijaka kolorystyka i źle rozplanowana przestrzeń były głównymi mankamentami tego mieszkania.

Po: duże zmiany

Tak po metamorfozie prezentuje się oglądany wcześniej pokój z perspektywy wejścia. Wszystko się tu zmieniło. Zerwano stare podłogi, zamieniając je na nowy, ciemniejszy i bardziej stylowy parkiet. Pomieszczenie podzielono, używając do tego lekkich, przepuszczających światło ścianek działowych z drewna. Już takie rozwiązania, nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne, wprowadza tutaj industrialny klimat.

Salon w nowym wydaniu

Już nie można powiedzieć, że w salonie wieje nudą. Panuje tutaj teraz industrialny klimat, który osiągnięto dzięki mieszance materiałów i elementów wystroju. Ściany pokryto betonem architektonicznym, dzięki czemu jest tu teraz jak w lofcie. Industrialne lampy świetnie wpisują się w tę estetykę. Wyposażenie jest minimalistyczne- meble są wyraziste, oryginalne pod wglądem designu i wysokiej jakości.

Podział wnętrza

Spoglądając na pomieszczenie z drugiej strony dostrzegamy, w jaki sposób podzielono to wnętrze, tworząc w nim funkcjonalne obszary.  Drewniana ścianka działowa odgradza od siebie strefę wejścia i strefę dzienną. Po lewej stronie zlokalizowano jadalnię, a po prawej, w kącie, niewielką kuchnię.

Jadalnia

Obszar jadalni jest hołdem dla minimalizmu. Proste, wykonane z naturalnych materiałów meble świetnie wpisują się w estetykę tego wnętrza. Ciemna szara ściana potęguje wrażenie surowości, wytworzone już i tak przez powierzchnie pokryte betonem. Aranżacja ta ukazuje, jak udaną kombinacją jest naturalne drewno o ciemniejszym odcieniu i kolor szary. Warto postawić na ten mix urządzając w stylu industrialnym lub azjatyckim.

Łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, gdzie minimalizm i elegancja wiodą prym. Pomieszczenie to dzieli się na dwie części- tę z wanną oraz toaletową- a są one od siebie oddzielone za pomocą szklanych, przesuwanych drzwi. Jaśniejsze i ciemniejsze odcienie szarości dominują w tym wnętrzu, zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Wyposażone w piękną, wolnostojącą wannę, jawi się niezwykle nowocześnie.

Ciekawe pomysły na meble w stylu industrialnym znajdziecie w Katalogu Inspiracji Styl industrialny made in Poland.

Podoba Wam się połączenie drewna i betonu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu