Genialny pomysł na zmianę ruiny w skarb architektury!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Genialny pomysł na zmianę ruiny w skarb architektury!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Minimalistyczna jadalnia od homify Minimalistyczny
Loading admin actions …

W tym artykule będziemy świadkami prawdziwego majstersztyku! Widać tu pomysł na to, jak daleko można posunąć się w remoncie rozpadającego się budynku, łamiąc wszelkie możliwe granice. To wszystko dzięki dostępności niezbędnych środków i dobremu zespołowi specjalistów. Teraz można zacząć myśleć o prawdziwym, przytulnym domu. Nie wierzycie? Zobaczcie sami projekt Casa Meva!

Przerażający widok

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

To oczywiste, że istnieje pilna potrzeba odbudowania budynku, który zaczyna samoistnie znikać z powierzchni ziemi. Na wykończeniach ukazały się wyraźne ślady czasu, a dachowi potrzebne jest wzmocnienie. Jednak było w tej ruinie na tyle dużo potencjału, że zespół był w stanie go dostrzec i – owszem – wykorzystał go możliwie najlepiej!

Iskra nadzieji

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Patrząc na ten przykład widać, że zmiana była bardzo radykalna. Coś co kiedyś było przestarzałe i zniszczone, zmieniło się w nowy projekt, który stał się domem o nowoczesnym wyglądzie. Im niższa architektura, tym bardziej elegancko prezentuje się geometryczna bryła. Rozkład pomieszczeń pozostał taki sam, ale wnętrze zostało całkowicie odnowione. Powyższy budynek mieści w sobie również garaż i taras. Zwróćcie uwagę na przestrzeń wokół domu. Jest miejsce do rekreacji!

Podobny, geometryczny dom możecie zobaczyć w Nowoczesny dom do pozazdroszczenia!

Z innej strony przed…

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Istnieje wiele powodów, dla których warto wyremontować stary dom. Jednym z przykładów może być, na przykład to, że właściciele chcą utrzymać przy remoncie to samo usytuowanie budynku, albo ze względów dziedziczenia rodzinnego. Restrukturyzacja w La Plata wydawała się niemożliwa, ale ten projekt jest naprawdę wspaniały!

… i po

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Odbudowanie starego domu nie ma nic wspólnego z projektem wykonywanym od podstaw. Jest to dużo trudniejsza sprawa jednak warta próby! Elewacja dzięki restrukturyzacji jest bardzo nowoczesna, okna i otwory są większe i z dobrym usytuowaniem, powłoki są bardzo dobrze dopasowane, a tynk w kolorze beżu świetnie współgra z dekoracyjnym kamieniem!

Wnętrze przed…

Minimalistyczna jadalnia od homify Minimalistyczny

Stary salon bynajmniej nie opiewał w naturalne światło, a aranżacja temu również nie sprzyjała. System rozmieszczenia mebli był bardzo tradycyjny i mało ergonomiczny. Były to przypadkowe meble, pozostawione w przypadkowych miejscach. Bez szczególnego, ani oryginalnego zamysłu.

Sprawdźcie niezwykłą metamorfozę wnętrza w Metamorfoza mieszkania w Warszawie!

… i nowe

Minimalistyczna jadalnia od homify Minimalistyczny

Nowy projekt obejmuje otwarte przestrzenie z bardziej nowoczesnym systemem podziałem pomieszczeń. W ten sposób, wnętrza są znacznie bardziej jasne i przestronne. Jedynym elementem podziału między jadalnią, a kuchnią jest wykonana z drewnianych listew, ażurowa ścianka, które nie blokuje przepływu światła z pokoju do pokoju, ale sprawia, że istnieje wyraźny podział funkcjonalny, zaznaczony w elegancki sposób.

Finał

Minimalistyczne domy od homify Minimalistyczny

Wreszcie możemy spojrzeć na to, co  sprawia, że zupełnie zapomnicie o zdjęciach wcześniejszej ruiny. Z innej strony świata znajduje się basen, a okolica jest zupełnie inna – nie ma śladu pierwotnej nędzy. Jak widać jest to możliwe, aby zastąpić starodawną i zniszczoną architekturę czymś nowym i świeżym, oczywiście tylko przy pomocy większej ilości środków i zespołowi fachowców. Taka inwestycja może się powieść!

Podoba Wam się ta metamorfoza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu