Łazienka dla gości w stylu nowoczesnym | homify

Łazienka dla gości w stylu nowoczesnym

A.D. A.D.
Łazienka gościnna w domu jednorodzinnym Wkwadrat Architekt Wnętrz Toruń Nowoczesna łazienka Płytki Czarny
Loading admin actions …

Mała łazienka to spore wyzwanie dla projektantów i architektów wnętrz. Niewielki metraż sprawia, że ciężko jest zaprojektować ją w sposób funkcjonalny i zarazem efektowny. Jeszcze trudniej sprawa się ma w kwestii łazienki gościnnej, która stanowi często reprezentacyjną część domu. Korzystają z niej odwiedzający nas przyjaciele i rodzina, dlatego warto aby była naprawdę ciekawa pod względem estetycznym i dobrze zaprojektowana.

Dziś chcemy Wam przedstawić przykładową aranżację takiego pomieszczenia. Jest to gościnna łazienka zaprojektowana przez cenionych architektów z pracowni WKADRAT. Ich koncepcje ukazywały się już u nas w homify i zawsze spotykały się z ogromnym entuzjazmem dlatego koniecznie musicie zobaczyć także ten projekt!

Mały metraż – żaden problem!

5 metrów kwadratowych – tylko tyle, choć w tym wypadku aż tyle, żeby zmieścić wszystko co niezbędne dla komfortu gości. Łazienka sprawia wrażenie, że znajdujemy się w ekskluzywnym pięciogwiazdkowym hotelu. Wysoki standard wykończenia i ciekawe rozwiązania, przyjemna, neutralna paleta kolorystyczna, efektowne połyskujące powierzchnie i wiele innych ciekawych detali, którym przyjrzymy się na kolejnych zdjęciach.

Neutralna kolorystyka

Neutralną bazą stanowiącą wspaniałe tło dla armatury i dodatków jest szara płytka kamienna w dwóch odcieniach. Delikatne żyłki na kamieniu dodają szyku i ponadczasowej elegancji. Na przełamanie chłodnych, kamiennych tonów pojawiły się drewniane deski. Są one nie tylko na podłodze ale także na ścianie za lustrem. Ciepłe, głębokie kolory drewna podkreśla urodę białej wanny i umywalki oraz sprawia, że miejsce to jest ciepłe i przytulne. Z pewnością można powiedzieć, że ta aranżacja jest bardzo efektowna co zazwyczaj jest ważne w wypadku reprezentacyjnych łazienek dla gości.

Sprytnie pomyślana

Z tej perspektywy widać kolejne ciekawe rozwiązanie zastosowane w tej łazience: obudowana wanna, a nad nią półka stanowiąca przedłużenie blatu pod umywalkę. W związku z tym powstała także wnęka na drobne kosmetyki, a nad nią sporo miejsca na dekoracje, ręczniki itd. Trzy betonowe donice z zielonymi sukulentami ożywiają aranżację i wprowadzają element ekologiczny.

Dobrze oświetlona

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, łazienka jest niewielkiego rozmiaru ale dzięki dużej tafli lustra robi wrażenie przestronnej. Dużo punktów świetlnych na suficie, oświetlenie w formie taśm led i ciekawe, wiszące lampy odpowiadają za tworzenie przyjemnego nastroju, tak ważnego w łazience.

Architekci z WKWADRAT mają na swoim koncie wiele udanych projektów, między innymi ciekawą kawalerkę, którą możecie obejrzeć tutaj.

Funkcjonalne rozwiązania

Na koniec zobaczmy jeszcze drugą stronę łazienki. Jak widać znajduje się tutaj estetyczna, biała toaleta z wbudowanym w ścianę przyciskiem i ścienny grzejnik, który w łazience dla gości może być bardzo przydatny do podsuszenia ręczników lub szybkiego nagrzania pomieszczenia. Eleganckie białe drzwi z matowym pasem doskonale wtapiają się w aranżację łazienki. Z pewnością inwestorzy zlecający projekt pracowni WKWADRAT z Torunia mogą cieszyć się funkcjonalną i dobrze przemyślaną łazienką.

Lubicie takie neutralne barwy? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu