Nijakie mieszkanie i jego fantastyczna przemiana!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nijakie mieszkanie i jego fantastyczna przemiana!

Alicja Olko Alicja Olko
Skandynawska jadalnia od 쏘나 Skandynawski
Loading admin actions …

Współczesna ciężka sytuacja mieszkaniowa spowodowała, że wielu z nas cieszy się z jakiegokolwiek mieszkania, bez względu na to, czy się nam ono w pełni podoba, czy też nie. Sytuacja ta znana jest ludziom na całym świecie- dziś opiszemy historię pewnej blogerki z Korei, która wynajęła mieszkanie co najwyżej przeciętne, ale udało jej się odmienić je w apartament pierwszej klasy. Swoją ciężką pracę udokumentowała zdjęciami, które pokażemy Wam w tym Katalogu Inspiracji- zapraszamy!

Salon przed

od 쏘나 Skandynawski

Mieszkanie nie było stare. Nie było też zniszczone ani zabałaganione. Było po prostu niezwykle przeciętne. Tanie meble, niepotrzebne sprzęty, nudne dodatki-wszystko to powodowało, że salon prezentował się nijako. W pomieszczeniu tym z całą pewnością nie wykorzystano w pełni dostępnej przestrzeni i nie zagospodarowano jej w optymalny sposób. Właścicielka na szczęście odkryła pełen potencjał tego salonu!

Salon po

Skandynawski salon od 쏘나 Skandynawski

W salonie zmieniło się niemal wszystko- poza ścianami i podłogami. Białe ściany i drewniana podłoga to dobra, klasyczna kombinacja, stanowiąca doskonałe neutralne to dla bardziej wyszukanej aranżacji. Wnętrze tego pomieszczenia urządzono w stylu shabby chic- stylizowane na zabytkowe meble łączą się z nowoczesnymi elementami aranżacji, dając świeży i kobiecy efekt. Dominuje biel przełamana gdzieniegdzie pastelowymi dodatkami. Pokój zalewa naturalne światło, wpadające do środka przez lekkie, zwiewne zasłony.

Schody przed

od 쏘나 Skandynawski

Nudne i staromodne schody łączyły ze sobą parter i piętro. Konwencjonalny drewniany model nie ma w sobie nic wyjątkowego, poza przesłaniającą go miętową firaną- i nie mam tu na myśli nic pozytywnego. Element ten nie pełnił ani funkcjonalnej roli, ani tym bardziej dekoracyjnej- należało go natychmiast usunąć!

Schody w nowej odsłonie

Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od 쏘나 Skandynawski

Po remoncie schody doskonale komponują się z odświeżonym wnętrzem. Przemalowano je na biało, dzięki czemu psują do estetyki shabby chic. Wymieniono także balustradę, decydując się na kontrastowo czarną i wykonaną z metalu. Półpiętro stylowo udekorowano, podkreślając kobiecą stronę tego wnętrza. I moja ulubiona zmiana- wyrzucono firany! Tak pięknych schodów nie powinno się zakrywać.

Kuchnia

Skandynawska jadalnia od 쏘나 Skandynawski

Po drugiej stronie schodów znajduje się kuchnia połączona z jadalnią. Obszar ten zaaranżowano w stylu country, wprowadzając liczne rustykalne elementy- takie jak stołki przy barze, toporne meble do jadalni czy wiejskie ozdoby.

Detale

Skandynawska jadalnia od 쏘나 Skandynawski

Właścicielka mieszkania wyposażyła je w liczne klimatyczne i urokliwe meble oraz dodatki, dzięki czemu udało jej się osiągnąć tak autentyczny rustykalny efekt. Każdy element pasuje tutaj do siebie, wprowadzając urokliwy czar niczym z wiejskiej chaty. Poczynając od wiklinowych koszy, poprzez dekoracyjną zastawę stołową, aż po zabytkowy kredens- wszystko tutaj ma swoje miejsce i pięknie się prezentuje.

Sypialnia

Skandynawska sypialnia od 쏘나 Skandynawski

W sypialni nastąpił powrót do aranżacji w stylu shabby chic. Białe, dekoracyjne meble, delikatne tekstylia i subtelne dodatki składają się razem na romantyczną całość. Wnętrze jest niezwykle jasne- zarówno za sprawą dominującej kolorystyki, jak i swobodnemu dostępowi naturalnego światła. Właścicielce udało się osiągnąć efekt mieszkania kobiecego, stylowego, a przy tym niezwykle funkcjonalnego, z całą pewnością odpowiadającego potrzebom jednej osoby.

Podobają się Wam wnętrza w tym stylu? Dowiedzcie się, jak je urządzać z Katalogu Inspiracji Jak urządzać w stylu shabby (chic)?

Podoba Wam się styl shabby chic?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu