Dom na wsi pełen niespodzianek! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom na wsi pełen niespodzianek!

Alicja Olko Alicja Olko
Wiejski balkon, taras i weranda od ALIWEN arquitectura & construcción sustentable - Santiago Wiejski
Loading admin actions …

Coraz częściej domy na wsi przypominają futurystyczne statki kosmiczne niż tradycyjną wiejską zabudowę. Ultra nowoczesne bryły o fantazyjnych kształtach przytłaczają wiejski krajobraz i zaburzają tradycyjny, urokliwy ład. My w homify, jako prawdziwi miłośnicy architektury, doceniamy te projekty, które oddają hołd tradycyjnemu budownictwu, nie tracąc przy tym nic z nowoczesności czy funkcjonalności. Taki właśnie jest bohater dzisiejszego Katalogu Inspiracji- klasycznie wiejski, ale wzniesiony z innowacyjnych materiałów; urokliwy, ale łączący w sobie elementy stylu industrialnego; oryginalny, ale w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Każde pomieszczenie tego domu to wielkie zaskoczenie, naprawdę warto je wszystkie obejrzeć!

Lokalizacja

Dom zbudowano na działce u podnóża gór, położonej pośród wysoko porośniętych pól, a więc w samym sercu natury. Taka lokalizacja wymagała od architektów dopasowania stylu budynku do charakteru okolicy. Wykorzystano zatem naturalne materiały, z drewnem na czele, oraz zdecydowano się na bryłę, która stanowiłaby kompromis pomiędzy tradycyjną góralską zabudową a stylem wiejskiego gospodarstwa.

Bryła

Bryła budynku ma nieregularny kształt i składa się z kilku połączonych ze sobą dachami segmentów. Dachy są spadziste, nachylone pod różnymi katami, dzięki czemu cały budynek nabiera oryginalnego, intrygującego charakteru. Do domu przylega również urokliwy obszar zewnętrzy w postaci zadaszonego patio. Cała posiadłość emanuje charakterystycznym śródziemnomorskim czarem.

Materiały budowlane

Do budowy domu wykorzystano drewno, z którego stworzono podstawową konstrukcję, oraz beton, pokrywający ściany od zewnątrz i w środku. Materiały te ciekawie ze sobą kontrastują- drewno to surowiec tradycyjnie wykorzystywany do budowy domów na wsi, dodający im przytulności, a betonu z kolei używa się częściej w konstrukcjach nowoczesnych, o charakterze industrialnym. Połączenie to jednak jest niezwykle udano, o czym jeszcze bardziej przekonamy się w środku.

Dziedziniec

O tym, jak ważnym komponentem tego projektu jest natura, świadczy fakt, że jej fragment przeniesiono do wnętrza domu i zamknięto w czterech ścianach. Przy wejściu do domu stworzono przeszklony dziedziniec, gdzie urządzono niewielki ogródek. Tym samym zieleń staje się istotnym elementem dekoracyjnym wnętrza.

Korytarz

Obszary o funkcjach komunikacyjnych także zostały zaaranżowane z dbałością o szczegóły. Korytarz o wysokim suficie zwieńczonym drewnianym stropem to eklektyczna kombinacja stylów. Surowe, industrialne cegły łączą się z przytulnym drewnem, a meble o zabytkowym charakterze z etnicznymi dekoracjami. Całość jest jednak intrygująca i nie można odmówić jej osobowości.

Salon

Przytulny salon zaaranżowano wykorzystując do tego klimatyczne meble i dodatki. Nie ma tu miejsca na nowoczesny design, ale za to jest mnóstwo przestrzeni na lokalnie produkowane tekstylia, dodatki i dekoracje. Tak urządzony salon prezentuje się niezwykle przytulnie i oddaje swoją aranżacja charakter okolicy.

Taras

Na koniec przenosimy się na taras, gdzie z bliska przyjrzeć możemy się fantastycznej strukturze betonu, z którego wzniesiono ściany domu. taras wyposażono w eleganckie wiklinowe meble o obłych kształtach, które świetnie wpisują się w etniczną stylistykę domu. Obszar ten przed zbyt silnymi promieniami słońca chronią dwa żagle przeciwsłoneczne, pozwalając na relaks w cieniu. Stąd śródziemnomorski ogród prezentuje się w swojej pełnej krasie.

Podoba Wam sie dom w takim stylu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu