9 sposobów na boazerię w kuchni

A.D. A.D.
Deski dębowe do krojenia / serwowania WILD, D2 Studio D2 Studio KuchniaAkcesoria i tekstylia
Loading admin actions …

Dziś będzie parę słów o drewnie w kuchni, a właściwie o różnych wariantach boazerii. Choć słowo to kojarzy nam się z reliktem przeszłości, który lata temu był w każdym mieszkaniu i wyszedł z mody, obecnie wraca ze zdwojoną siłą. Samo drewno to bardzo ciekawy materiał. Relatywnie łatwo dostępny, szlachetny i elegancki, a jednocześnie mający potencjał ocieplenia nawet najbardziej surowego pomieszczenia. Pochodzący wprost z natury, wprowadza ją do przestrzeni mieszkalnej. Nie dziwi zatem, że architekci wnętrz tak chętnie po niego sięgają, wykorzystując wszystkie jego przymioty. Zobaczcie kilka fajnych sposobów na boazerie w kuchni.

Dla poprawy proporcji

Kuchnia w Starym Gdańsku INNA PROJEKT Kuchnia na wymiar Drewno Niebieski kuchnia niebieska, meble kuchenne, kuchnia na wymiar, kuchnia klasyczna, kuchnia drewniana, płytki metro
INNA PROJEKT

Kuchnia w Starym Gdańsku

INNA PROJEKT

Projekt pochodzi od INNA PROJEKT i obejmuje wąską ale wysoką kuchnię w kamienicy. Przestrzeń bardzo trudną do zaprojektowania przez proporcje. Ściana została podzielona na pół własnie przez boazerię dzięki czemu wydaje się być niższa. Drewniane, malowane na szaroniebieski kolor fronty mebli, płytki metro i boazeria na ścianie to przepis na ciekawe, eklektyczne wnętrze.

W klasycznym stylu

KUCHNIA KLASYCZNA WYKOŃCZONA DREWNEM I KAMIENIEM ZEN Interiors - Architektura Wnętrz Klasyczna kuchnia
ZEN Interiors – Architektura Wnętrz

KUCHNIA KLASYCZNA WYKOŃCZONA DREWNEM I KAMIENIEM

ZEN Interiors - Architektura Wnętrz

Ściany tej kuchni są wręcz całkowicie zabudowane drewnem pomalowanym na biało, przez co kuchnia wydaje się być duża i przytulna zarazem. Część zabudowy stanowią praktyczne szafki aż po sufit, które są w stanie wiele pomieścić. Na ścianie którą widzimy znajduje się lodówka, a nad nią wbudowany telewizor. Są też drzwiczki do spiżarki, które w drewnianej obudowie zdają się być prawie niewidoczne.

W rustykalnym stylu

Na zdjęciu widzimy uroczą, wiejską, rustykalną kuchnię wypełnioną drewnem po brzegi. Podłoga jest drewniana, ściany również wykonane są z drewna, i oczywiście, meble także. Klimat tego pomieszczenia jest bardzo ciepły, kojarzy się z podmiejskim domkiem usytuowanym w terenach górskich. Nutka regionalizmu w postaci zawieszonych na ścianie drewnianych łyżek i haftowanej tkaniny ostatecznie określa charakter. 

W domku z bali

Drewniana kuchnia , EnDecoration EnDecoration KuchniaMeble do przechowywania
EnDecoration

Drewniana kuchnia

EnDecoration

Nie mogło w naszym zestawieniu zabraknąć kuchni w stylu chłopskiej chaty, która najlepiej sprawdzi się w domu za miastem. Powyższa aranżacja to kwintesencja górskiego stylu. Białe mebelki pięknie wpisują się we wnętrze tej chaty a niepowtarzalny klimat budują zwłaszcza ogromne bale na ścianach i deski na suficie.

W nowoczesnej odsłonie

To, że kuchnia jest wykonana z drewna, nie oznacza, że musi być ona rustykalna. Nowoczesne aranżacje też uwzględniają drewno, które świetnie się prezentuje, szczególnie w jasnych pomieszczeniach. Ta kuchnia ma wyjątkowo dużo światła naturalnego ze względu na ilość okien. Dzięki temu całość jest dobrze oświetlona, co w każdego pomieszczenia jest pożądane. Dodatki i wykończenie nadają tej kuchni prawdziwie domowego, przytulnego wyrazu.

Z drewnianym detalem

Kuchnie drewniane można dowolnie aranżować ze względu na to, że do naturalnego drewna tak naprawdę pasuje wszystko. Możemy dodać jednolite kafelki, pomalować ścianę farbą lub stworzyć kolorystyczną mozaikę, taką jak ta widoczna na zdjęciu. W ten sposób uzyskamy ciepłe, pełne energii wnętrze, które będzie skupiać domowe życie i napełniać optymizmem każdego dnia wszystkich przekraczających próg kuchni.

W stylu eko

Deski dębowe do krojenia / serwowania WILD D2 Studio KuchniaAkcesoria i tekstylia
D2 Studio

Deski dębowe do krojenia / serwowania WILD

D2 Studio

Drewno jest materiałem tradycyjnym, dlatego pięknie wpasowuje się w obecnie bardzo modny styl ekologiczny.  Boazeria wykonana została z nieregularnych, topornych desek co dodatkowo nadaje jej ciekawego charakteru. Fajnym sposobem na drewno w kuchni są też akcesoria do użytku codziennego takie jak łyżki, deski do krojenia, wałki do ciast, różnego rodzaju pojemnik do przechowywania i wiele, wiele innych.

Na suficie

Powracamy do nowoczesności, a konkretnie do projektu kuchni od Pracowni Architektury Wnętrz Marty Koniczuk. Piękna otwarta kuchnia ze sporą jadalnią i z bardzo stylowymi dodatkami w postaci oryginalnej lampy oraz plakatu na ścianie. Wprowadzenie drewnianego, podświetlonego kasetonu jako sufitu kuchni, w interesujący sposób wydziela przestrzeń. Pozostałe drewniane elementy współtworzą przytulny klimat,

W poziomie

Biel, drewno i minimalistyczny okap NOMINA ISOLA 90 GLOBALO MAX Minimalistyczna kuchnia okap,wyciąg,biała kuchnia,wyspa,kuchnia
GLOBALO MAX

Biel, drewno i minimalistyczny okap NOMINA ISOLA 90

GLOBALO MAX

Boazeria zazwyczaj kładziona jest pionowo ale gdy ułożymy ją w poziomie prezentuje się równie ciekawie. W nowoczesnym wydaniu mogą to być również płytki drewnopodobne, których obecnie mamy wysyp na rynku. Są wygodniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne drewno, trwalsze i szybkie w czyszczeniu. Świetnie prezentują się w duecie z jasnymi ścianami i nowoczesnymi sprzętami kuchennymi jak ten wyjątkowy okap.

Zajrzyjcie również tutaj: Zjawiskowe kuchnie do skopiowania


Lubicie drewno we wnętrzach? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu