Elegancki projekt transformacji domku letniskowego! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Elegancki projekt transformacji domku letniskowego!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
House architectural renovation od Pil Tasarım Mimarlik + Peyzaj Mimarligi + Ic Mimarlik
Loading admin actions …

Projekt, który dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić to dzieło tureckiej pracowni architektonicznej Pil Tasarim. Firma założona w 2009 roku oferuje nie tylko usługi architektoniczne, ale także architekturę krajobrazu, która już od jakiegoś czasu stała się niezbędnym elementem dekoracyjnym naszych domów. Coraz częściej chcąc stworzyć magiczny, kolorowy i czarujący ogród udajemy się do specjalisty, który od podstaw wykonuje nam projekt zagospodarowania zielonego obszaru wokół domu oraz każdego niepraktycznego kąta, z którym sami byśmy sobie nie poradzili. 

Zdjęcia, które będziemy Wam prezentować przedstawiają prawdziwą ruderę w opłakanym stanie. Dziurawe ściany, obdrapane z tynków lub nieotynkowane to tylko namiastka rzeczy do poprawy. Dom jest bardzo skromnych rozmiarów, bowiem przeznaczony został na działkę letniskową. Nie wliczając obszarów zewnętrznych, czyli ogrodu, jego przestrzeń do zagospodarowania mieści się w niecałych dziesięciu metrach długości. Na dole znajduje się pokój dzienny, kuchnia oraz łazienka, natomiast na górze dwa pokoje oraz łazienka. Każdy pokój posiada wyjście na balkon. Jesteście ciekawi efektu końcowego?

Przebudowa kuchni

Zdjęcie powyżej prezentuje obszar kuchni w przebudowie. Architekci zdecydowali się wyburzyć ścianę oddzielającą jedną część mieszkania od drugiej, dzięki czemu powstanie bardziej przestronna, jasna i otwarta przestrzeń. Jeśli chodzi o taki układ mieszkania, to coraz częściej decydujemy się otworzyć kuchnię, pokój dzienny na całe mieszkanie, tworząc spójną jednolitą stylistycznie przestrzeń z wydzielonymi strefami. Wydzielenie stref w domu nie należy do trudnych zadań, bowiem możemy je zaznaczyć poprzez dywan, oświetlenie czy inny kolor ścian. Pomysłów jest wiele, dzięki temu wnętrze prezentuje się bardziej wyraziście, oryginalnie i przejrzyście. 

Kuchnia po liftingu

Kuchnia po remoncie prezentuje się świeżo, nowocześnie i lekko. Króluje w niej ponadczasowa biel, którą można zestawić z dowolnym akcentem kolorystycznym.Przewidziano w niej miejsce do pracy, a więc nie brakuje powierzchni roboczych oraz miejsce do spożywania posiłków, czyli część jadalnianą. Meble są bardzo proste, w minimalistycznym stylu o lśniących nawierzchniach, które optycznie powiększają wnętrze, a także dodają mu elegancji i szczypty luksusu. Kuchnia dzięki tej przebudowie stała się większa i szersza, dzięki czemu była możliwość zaaranżowania części wypoczynkowej z niebieskimi ozdobnymi poduchami. 

Całkowita przemiana

Przekształcenie domu do obecnej formy było bardzo dogłębne. Zdecydowano się skuć tynki i dojść do surowego kamienia, a także wyburzyć niepotrzebne ściany, które tylko odseparowywały jedną część budynku od drugiej. Dzięki otwarciu przestrzeni dom stał się bardziej przestronny i zyskał dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. W ten sposób stał się nie tylko większy, ale i bardziej funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Tak gruntowna zmiana wymagała olbrzymiej odwagi i determinacji. Zobaczcie czy się opłaciło!

Łazienka

Cały dom letniskowy utrzymany jest w jasnej aranżacji wnętrz. To wszystko spowodowane jest skromnym metrażem, który architekci wnętrz chcieli optycznie powiększyć stosując jasną kolorystykę. Łazienka prezentuje się bardzo schludnie, zadbanie i elegancko. Biel to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody, natomiast dzięki tej neutralnej kolorystyce właściciele posesji będą mogli dodać odrobinę koloru w postaci kolorowych dodatków np. ręczników czy zielonego kwiatka. 

Kabina prysznicowa

W małych, ograniczonych metrażem łazienkach najczęściej decydujemy się na wykorzystanie kabiny prysznicowej, tak było i w tym przypadku. Szklana część prysznicowa nie zmniejszyła optycznie przestrzeni, dzięki wykorzystaniu przezroczystego szkła, a nie np. matowego. W ten sposób nawet niewielkich rozmiarów pomieszczenie może prezentować się efektownie, stylowo i z klasą. Dla zaznaczenia odrębnej strefy na podłodze zdecydowano się na inny kolor płytek podłogowych, w ten sposób wydzielono strefę kąpielową od strefy użytkowej. 

Na zewnątrz

Ogromna szklana witryna, która stanowi wyjście z domu na ogród pozwala utrzymać dialog między częścią zewnętrzną domu, a jego wnętrzem. W ten sposób balkon może stanowić przedłużenie części dziennej. Latem ten obszar możemy wykorzystywać na wiele sposobów, np. do spożywania wspólnych posiłków na świeżym powietrzu czy przyjmowania gości i relaksowania się w ogrodzie. Stół oraz krzesła umożliwiają nam towarzyskie spotkania, dzięki czemu w ciepłym okresie ten obszar będzie aktywnie wykorzystywany przez gospodarzy. 

Ogród

Dom letniskowy z zewnątrz jest utrzymany w takiej samej koncepcji stylistycznej jak i wewnątrz, a więc została zachowana spójność wizualna. Całość prezentuje się bardzo elegancko, spokojnie i minimalistycznie. Jak Wy oceniacie efekt końcowy metamorfozy? 

Jak Wy oceniacie tę metamorfozę? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu