Pomysł na eko wakacje! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Pomysł na eko wakacje!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od ecospace españa Nowoczesny
Loading admin actions …

Są tacy architekci, do których często wracamy. Pokazywanie ich kolejnych projektów na łamach naszego magazynu to prawdziwa przyjemność. Tak właśnie jest z biurem Ecospace España z Barcelony zajmującym się projektowaniem ekologicznym. Jak możecie pamiętać chociażby z naszego artykułu Zamieszkaj w zgodzie z naturą! ci eksperci tworzą gotowe projekty drewnianych domków, które można dowolnie modyfikować wedle naszych potrzeb. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam coś nieco innego – to nie mały domek letniskowy lecz prawdziwa drewniana rezydencja!

Jeśli w Waszym codziennym życiu staracie się szanować środowisko naturalne, to wakacje w takim miejscu jak Holidayspace2 będą dla Was strzałem w dziesiątkę…

Dom wpisany w krajobraz

Ten wspaniały dom letniskowy został zaprojektowany przez Ecospace España na specjalne zamówienie klienta. Jego zwarta konstrukcja zapewnia wszelkie udogodnienia, a przy tym jej horyzontalny charakter doskonale wpisuje się w nizinną okolicę. Mamy do czynienia z budynkiem parterowym, w którym komunikacja odbywa się w harmonijny, niczym nie zakłócony sposób. Bryłę urozmaica ażurowa dekoracja z desek – wrócimy do niej na koniec naszego wirtualnego spaceru.

Drewniana konstrukcja

Z takimi wspaniałymi widokami na okolicę grzechem byłoby zamknięcie fasad budynku. Postawiono zatem na ogromne przeszklenia, które rozciągają się z każdej strony. W efekcie powstał projekt, w którym granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem zacierają się. Część odpowiadająca przestrzeni publicznej została otoczona zadaszonym obejściem. Można tutaj relaksować się na świeżym powietrzu, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Przestrzeń wokół domu wysypano jasnymi kamyczkami kontrastującymi z intensywną zielenią traw.

Pomieszczenia pełne światła

Wchodzimy do wnętrza. Wcale nie czujemy się tutaj zamknięci pomiędzy murami, wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej doceniamy ustronną lokalizację pomiędzy pastwiskami. Piękna podłoga z litego drewna wzmacnia w  nas w poczucie bliskości natury. Jeśli chodzi o wystrój wnętrz to postawiono na subtelny eklektyzm. Minimalizm łączy się z klasyką w aranżacjach pełnych klasy, budujących atmosferę domowego ciepła, któremu nie brak elegancji.

Wewnątrz czy na zewnątrz?

Z otwartej przestrzeni publicznej, w której znajdowaliśmy się przed chwilą, znów wychodzimy na zewnątrz, choć może na pierwszy rzut oka wcale to tak nie wygląda. Od strony sąsiadów taras zabudowano ażurową ścianką z desek. Osłania ona przestrzeń nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami, ale także przed wiatrem lub zbyt intensywnymi promieniami słońca. Zaaranżowano tutaj jadalnię na świeżym powietrzu. Drewniany stół oraz krzesła stanowią jedno z drewnianą konstrukcją domu.

Luksus na wsi

To chyba nasze ulubione zdjęcie tego budynku! Za szklanym przeszkleniem ujawnia się przed nami wnętrze luksusowej sypialni. Prostota drewnianych desek elewacji oraz ich ciemny kolor kontrastują z jasną paletą użytą w pomieszczeniu z wyszukanym łóżkiem, przed którym na podłodze umieszczono miękkie futro. Nawet spędzając czas na łonie natury można pozwolić sobie na wygodę! Zaletą takiej lokalizacji jest to, że możemy cieszyć się tutaj wspaniałymi widokami i nie obawiać się prywatność.

Ażurowe ściany

Teraz patrzymy na fasadę boczną, na której zaprojektowano znany już nam taras. Kiedy zapada zmrok i światła zaczynają się tlić, ażurowa ściana z desek osłaniająca taras zaczyna pełnić także funkcję dekoracyjną. Ostatnie promienie słońca przebijają także przez wykonaną w ten sam sposób dekorację elewacji. Ścisła geometria projektu wyraźnie zaznacza obecność człowieka – nawet jeśli schowaną za ekologicznym budynkiem z naturalnych materiałów…

Chcielibyście, żeby tak wyglądał Wasz dom wakacyjny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu