Stary dom powraca do żywych! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Stary dom powraca do żywych!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od CPETC Wiejski
Loading admin actions …

Budynki, które użytkujemy, mogą przetrwać bardzo wiele. Nic nie będzie jednak na nich miało tak destrukcyjnego wpływu jak opuszczenie. W zapomnianych domach zaczyna królować wilgoć, natura zaczyna przejmować dowodzenie. Nawet najbardziej zapuszczone ruiny mogą odzyskać dawny blask! Jak? Wystarczy zwrócić się do ekspertów homify, dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Czasem zaproponują nowoczesną interpretację starych murów, a czasem uda im się przywrócić im atmosferę, która panowała w nich wiele lat wcześniej. Dzisiaj będziemy mieć do czynienia z tym drugim przypadkiem. Architekci z biura CPETC przywrócili dla świata malowniczy domek na hiszpańskiej wsi…

Lubicie spektakularne remonty? Ten Katalog Inspiracji Was nie zawiedzie!

Przed: Ruina w opłakanym stanie

od CPETC Wiejski

Stare kamienne mury zawsze są pełne uroku, nawet jeśli znajdują się w tak tragicznym stanie jak na powyższym zdjęciu. Odpadał tynk, na ścianach zadomowił się grzyb, pleśń, a nawet mech. Nie mamy żadnych wątpliwości, że w tym stanie budynek nie nadawał się do użytkowania. Na szczęście prace remontowe podjęto zanim ząb czasu odcisnął się w sposób nieodwracalny i dom z XIX wieku udało się uratować dla następnych pokoleń.

Przed: Rozsypujący się budynek gospodarczy

od CPETC Wiejski

Zanim zobaczymy efekt pracy naszych profesjonalistów, zmieniamy nieco perspektywę i okazuje się, że stary dom nie był jedyną ofiarą nieubłaganego upływu czasu. Dużo gorzej zniosły go budynki gospodarcze, do których konstrukcji z pewnością przyłożono się mniej, co po latach wyszło na jaw. Dach pokryty dachówką całkowicie się zapadł. Kamienne mury też nie wyglądają najlepiej. Jak myślicie, wyburzono tę ruinę czy zobaczono w niej potencjał? Oczywiście to drugie!

Po: Kompleks pełen uroku

od CPETC Wiejski

Tak działka prezentuje się po ukończeniu prac remontowych. Trudno się domyśleć, jak wiele trudu nasi eksperci musieli sobie zadać, by doprowadzić widoczne tu budynki do stanu używalności. Domek otynkowano, wzmocniono jego konstrukcję, wymieniono dach. Imponująca jest transformacja budynku gospodarczego, który teraz pełni funkcję garażu. Odnowione kamienne mury znów pokrywa czerwona dachówka. Teren przed budynkami wylano cementem, dzięki czemu stał się bardziej funkcjonalny.

Przed: Królestwo natury

od CPETC Wiejski

W ten sposób dom prezentował się oczom przechodniów – patrzymy teraz na niego od strony ulicy. Działkę zarastały wysokie trawy, sięgające nawet poziomu pierwszego piętra! Nie to jest jednak najgorsze. Kiedy przypatrzymy się elewacji, zauważymy niebezpieczne pęknięcia w murze. Gdyby dłużej zwlekano z remontem, budynek mógłby się zawalić.

Uwielbiacie remonty domów, które wydawałoby się, że natura przejęła na dobre? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Fantastyczna metamorfoza przygnębiającej sutereny!

Po: Uporządkowana działka, a na niej piękny domek

od CPETC Wiejski

Działka jest nie do poznania! Po uporządkowaniu terenu przed domem okazuje się, że powstał przed nią przestronny ogród. Jego granice wytycza odnowiony, wiekowy mur z kamienia. Także od tej strony elewacja domu została otynkowana i teraz lśni bielą. W efekcie prac naszych architektów hiszpańskie miasteczko Siejo w Asturias zyskało malowniczy akcent w miejsce szpecącej je rudery! Do doskonały domek wakacyjny, sami nie mielibyśmy nic przeciwko spędzeniu tam urlopu…

Po: Domek pełen rustykalnego uroku

od CPETC Wiejski

A co z wnętrzem? W jakim było stanie możecie się domyślić. Pleśń i grzyb zadomowiły się w także w środku, stwarzając z czasem spore problemy konstrukcyjne. Najsłabszym punktem były, jak to zwykle bywa, schody, które zaczęły się zapadać. Zachowano oryginalny układ, jednak całkowicie wymieniono drewnianą konstrukcję. Ściany odczyszczono oraz otynkowano. Ciepły brąz drewna w połączeniu ze śnieżną bielą ścian i sufitów wprowadza do wnętrza styl rustykalny. O stanie sprzed remontu można całkowicie zapomnieć!

Co sądzicie o tej metamorfozie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu