Dom-kameleon! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom-kameleon!

Aśka Warchał Aśka Warchał
The Coppice Nowoczesne domy od Patalab Architecture Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli mieszkamy w domu, który kochamy lecz powoli przestaje on spełniać nasze potrzeby, to podjęcie decyzji o jego wyburzeniu i wzniesieniu nowej konstrukcji wcale nie należy do łatwych. Przekonali się o tym właściciele urokliwego bungalowu w angielskim hrabstwie Sussex. Z domem wiązało się wiele pięknych wspomnień, ale ogromna działka wręcz prosiła się o budynek odpowiadający jej gabarytom. Na szczęście młode małżeństwo trafiło na architektów z biura Patalab. Profesjonaliści pracowali z klientami ramię w ramię, tworząc nowe rodzinne gniazdko, z którym właściciele mogli czuć się związani już od pierwszych dni trwania procesu. 

Po tym wstępie można już chyba domyśleć się, że za sprawą dzisiejszego Katalogu Inspiracji czeka na nas spacer po prawdziwie wyjątkowej posiadłości…

Jeden czy dwa?

Od strony ulicy wita nas raczej klasyczny, wąski, ceglany dom o dwuspadowym dachu. Po chwili zauważamy, że czekają jednak na nas niespodzianki… Za pierwszą bryłą czeka na nas kolejna, która wydaje się być identyczna, z tą jedynie różnicą, że od poziomu piętra elewację obłożono drewnem. Dwa domy czy jeden? Budynki połączone są przeszklonym, dwupoziomowym korytarzem spełniającym także funkcje klatki schodowej. Dwa człony lecz komunikacja jest tutaj niezwykle łatwa!

Dom ze szkła

Druga bryła, od drugiej strony prezentuje się zupełnie inaczej! Chociaż fasadę główną ciężko by nazwać zamkniętą przez jej rzędy dużych okien, tak nijak ma się do całkowitego przeszklenia fasady od strony ogrodu. W szklanych taflach odbija się okoliczna zieleń oraz błękit nieba. Na bardzo dużej działce najmłodsi mieszkańcy mają nieograniczone możliwości zabaw na świeżym powietrzu. Dla właścicieli bliskość natury była bardzo ważna. Dlatego też zdecydowali się na panele fotowoltaiczne, by w ekologiczny sposób pozyskiwać energię.

Niespodzianki po zmroku

Teraz pokazujemy Wam, jak przeszklona fasada prezentuje się po zmroku, kiedy we wnętrzach tli się światło. Możemy podejrzeć, co dzieje się w środku. Parter to przestronna strefa publiczna, z jadalnią, kuchnią i salonem. Na górze z kolei czekają pokoje prywatne mieszkańców. Spójrzmy teraz kolejno na trzy pierwsze zdjęcia w naszym artykule – ciężko uwierzyć, że wszystkie przedstawiają ten sam dom! Zmienia się on niczym kameleon…

Oddychać pełną piersią

Podchodzimy bliżej szklanej fasady od strony ogrodu. W tym domu granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem zostały zatarte. Parter otwiera się na taras systemem rozsuwanych ścian, a na piętrze zaprojektowano wygodny balkon, który zaraz poznamy bliżej. W tej realizacji nie zdecydowano się na podwyższony taras, znajduje się on na poziomie trawnika, przez co jeszcze lepiej można poczuć więź z naturą. Swoje miejsce znalazła tutaj wygodna jadalnia na świeżym powietrzu.

Z myślą o najmłodszych

Wchodzimy na piętro i zatrzymujemy się w pokoju zabaw. Najmłodsi mają tutaj swoje królestwo pełne małych mebelków i najróżniejszych zabawek. Przeszklenie fasady zapewniło doskonałe doświetlenie pomieszczeń, które otwierają się na balkon, który ochrania balustrada również wykonana ze szkła. Jest ona na tyle wysoka, że drzwi na zewnątrz można pozostawić otwarte bez obaw o bezpieczeństwo dzieci. Spójrzmy jeszcze na niesamowite widoki – ta działka jest naprawdę ogromna!

Coś dla dorosłych

Po atrakcjach dla najmłodszych mieszkańców przyszła pora, aby dowiedzieć się, co zostało zaprojektowane z myślą o nieco starszych. Jedno z pomieszczeń wychodzących na ogród to łazienka z wolnostojącą wanną. Można tutaj relaksować się w kąpieli podziwiając korony pobliskich drzew. Na samą myśl o tym czujemy, że ogrania nas spokój…  

Marzycie o podobnej łazience? Wanny wolnostojące są nieco trudniejsze w aranżacji lecz efekt końcowy zawsze olśniewa… Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Wanna wolnostojąca – 10 pięknych modeli!

Odważylibyście się wyburzyć Wasz stary domek i zbudować współczesną rezydencję?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu