Przed i po: Stylowa przemiana mieszkania! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: Stylowa przemiana mieszkania!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od 디자인세븐 Industrialny
Loading admin actions …

Czasami kupując stare, niewyremontowane mieszkanie, trudno nam sobie wyobrazić jak mogłoby prezentować się po zmianach. Dlatego często decydujemy się na zakup ładniejszej i droższej inwestycji, która naszym zdaniem wymaga mniej ingerencji, aniżeli stare, brzydkie mieszkanie. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam spektakularną przemianę domu w Green Park w Korei Południowej. To miejsce nie zawsze prezentowało się tak elegancko i przytulnie, początkowo stanowiło bardzo ponure, ciemne wnętrze, które wpływało przygnębiająco na domowników. Architekci wnętrz z pracowni Design Seven kompletnie odmienili charakter wnętrza nadając mu nowoczesnego, świeżego wyglądu. Zobaczcie sami jak wyglądała cała transformacja tej przestrzeni. 

Projekt ten zakładał zmianę nie tylko koloru ścian, ale także wymianę podłóg, płytek ceramicznych w kuchni, łazience czy zakup nowych mebli kuchennych. Zadanie nie było łatwe, jednak efekt końcowy rekompensuje wszelkie trudy związane z metamorfozą tego mieszkania. 

Stara kuchnia

Na pierwszy rzut oka mieszkanie widoczne powyżej prezentuje się na ponure, zaniedbane, a także przygnębiające. Zbyt ciemne elementy dekoracyjne wykorzystane w aranżacji kuchni sprawiły, że wpływają negatywnie na ogólny jej wygląd. Dodatkowo brak okien spowodował, że przestrzeń ta została całkowicie odcięta od światła naturalnego, które w każdym mieszkaniu wnosi mnóstwo ciepła, przytulności i wyrazistości. Najważniejszym zadaniem w tym przypadku było zmienić zupełnie oświetlenie. Obecne światło kompletnie nie nadawało się do wnętrza, w którym je wykorzystano. Zbyt słaby strumień światła sztucznego nie wnosił tyle jasności ile powinien w tak ważnej przestrzeni, jaką jest kuchnia. Zobaczcie jak udało się zmienić tę ponurą wnękę w fantastyczną, funkcjonalną i elegancką kuchnię.

Nowa kuchnia

Nowa kuchnia prezentuje się przede wszystkim bardziej świetliście, przytulnie i nowocześnie. Wszystko dzięki za sprawą odpowiedniego oświetlenia, które dodało blasku ten ponurej wnęce. Dodatkowo w celu optycznego poszerzenia wnętrza oraz rozjaśnienia go wykorzystano błyszczące fronty szafek kuchennych oraz płytki ceramiczne. Dzięki temu światło odbija się po jasnych, lśniących nawierzchniach krążąc tym samym po całym pomieszczeniu. Oprócz oświetlenia oraz koloru ścian, zmieniono także podłogę, stosując gres stylizowany na drewnianą posadzkę. Kuchnia to miejsce, w którym bezpieczniej postawić na płytki ceramiczne, aniżeli drewno. Drewniana podłoga jest mniej odporna na działanie wilgoci, zmiany temperatury oraz zabrudzenia, co więcej częściej musimy używać specjalistycznych środków do jej pielęgnacji. W przypadku kamienia czy płytek ceramicznych ten problem znika. Trzeba przyznać, że efekt końcowy prezentuje się na prawdę fantastycznie!

Stara łazienka

Łazienka widoczna powyżej, mimo jasnej kolorystyki, prezentuje się bardzo przygnębiająco i ponuro, można by rzec, że wnętrze, które powinno służyć nam do relaksu i wypoczynku to obskurna, paskudna rudera, która z elegancją i komfortem nie ma nic wspólnego. Pozbawiona wyobraźni, polotu i smaku prezentuje się bardzo zwyczajnie, monotonnie i co najważniejsze nieatrakcyjnie. Ogromnym minusem jest słabe oświetlenie. Łazienka to wnętrze, które powinno nam stwarzać odpowiednie warunki do codziennej toalety, makijażu itp. W tym przypadku gospodarze kompletnie zapomnieli o jej funkcjonalności. 

Nowa łazienka

Czy jesteście w ogóle w stanie uwierzyć, że łazienka widoczna powyżej to to samo miejsce, które prezentowaliśmy Wam przed metamorfozą? Nieprawdopodobna przemiana, która stworzyła przede wszystkim przestronną, widną i przytulną przestrzeń. W tak małych pomieszczeniach najbezpieczniej pozostawać przy jasnej kolorystyce ścian, jednak, aby uatrakcyjnić jej wnętrze zdecydowano się połączyć białe, neutralne płytki z jasnymi, wzorzystymi. Dodało to dynamizmu i nowoczesności. Co więcej, dla podkreślenia przytulnego charakteru tego miejsca zastosowano drewniane elementy wyposażenia, które ociepliły to wnętrze. Całość prezentuje się wyjątkowo elegancko, nowocześnie i komfortowo. Nieprawdopodobna przemiana! 

Stary salon

Przestrzeń dzienna widoczna na zdjęciu ma potencjał, jednak nie został on w pełni wykorzystany. Po pierwsze, w przeciwieństwie do pozostałych części mieszkania salon jest widny, posiada ogromne okno balkonowe z przesuwnymi drzwiami, otwierając się tym samym na balkon. Coraz częściej balkon stanowi przedłużenie salonu, niestety większość z nas nie zdaje sobie sprawy z potencjału jaki tkwi właśnie w tej przestrzeni. Jasnobrązowa podłoga kompletnie nie pasuje do ciemnobrązowym elementów, które pojawiają się w tym wnętrzu. Całość mimo dużego okna, w dalszym ciągu prezentuje się ponuro i niespójnie. Zobaczcie co udało się osiągnąć po metamorfozie tej przestrzeni dziennej!

Nowy salon

Fantastyczna industrialna, jasna i nowoczesna przestrzeń dzienna. Architekci przede wszystkim postawili na zmianę podłogi. Zrezygnowano z drewnianego parkietu na rzecz gresu, który również pojawia się na balkonie. Dzięki temu udało się stworzyć spójną przestrzeń dzienną i otworzyć ją na balkon. W ten sposób miejsce wydaje się być bardziej przestronne, większe. Ceglana ściana dodała nowoczesnego, modernistycznego uroku. Szare płyty podłogowe doskonale komponują się z odcieniem czerwieni na ścianie, dzięki czemu wnętrze prezentuje się bardziej wyraziście, stylowo i elegancko. Nieprawdopodobna przemiana, która zupełnie odmieniła charakter mieszkania!

Jak Wam się podoba metamorfoza tego mieszkania? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu