5 ekstremalnych przemian domów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 ekstremalnych przemian domów

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od ​Architekturbüro Stefan Schäfer Nowoczesny
Loading admin actions …

Kupując dom zazwyczaj zastanawiamy się czy wyremontować go od podstaw czy zamiast tego nie postawić zupełnie nowego budynku. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest aspekt finansowy oraz wycenienie co w danej sytuacji nam się bardziej opłaca. W tym przypadku niezbędna jest pomoc architekta, który oceni czy budynek nadaje się do renowacji czy lepiej zburzyć obecny obiekt i postawić nową konstrukcję. My dziś chcielibyśmy pokazać Wam fantastyczne przemiany starych budynków w zupełnie nowe koncepty architektoniczne. Domy, które Wam prezentujemy to bardzo proste budowle o powszechnej architekturze. Nie wyróżniają się niczym specjalnym. Natomiast przemiany jakie dokonały się w ich przypadku są ogromne. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że są to zupełnie inne obiekty, jednak im dłużej i bardziej wnikliwie się przyjrzymy tym więcej dostrzeżemy podobieństw. Przekonajcie się sami!

Przed: szary obiekt

Budynek widoczny powyżej to konstrukcja o bardzo prostej, nieskomplikowanej formie. Klockowaty kształt budynku jest bardzo dobrze nam znany, ponieważ 90% domów polskiej wsi czy w miastach charakteryzuje się właśnie takim dizajnem. Spokojne otoczenie, okolica stwarzają doskonałe warunki dla kilkuosobowej rodziny. Jednak dom sam sobie nie był odpowiednio przystosowany do wymagań właścicieli. Rozwiązaniem architekta było stworzenie zrównoważonej konstrukcji, która nie nadszarpnie domowego budżetu gospodarzy. Zobaczcie jak wyszła renowacja tego szarego obiektu. 

Po: Stary, a jednak nowy

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Niewątpliwie budynek zyskał zupełnie nowego charakteru i klimatu. Początkowo prezentował się nudno i niczym się nie wyróżniał, natomiast po renowacji zmiany w jego wyglądzie są ogromne. Przede wszystkim metamorfozie poddane zostały otwory okienne i drzwiowe. Poszerzono je, dzięki czemu obiekt zyskał zupełnie nowego dizajnu. Obecnie prezentuje się jako nowoczesna, przejrzysta i przestronna budowla. Wcześniej brak odpowiedniej ilości okien powodował, że wnętrze prezentowało się ciemno, ponuro i przygnębiająco. Po renowacji nieruchomość przeistoczyła się ze zwykłego, kanciastego obiektu w fantastyczny, modernistyczny projekt. Brawa za pomysł i wykonanie!

Przed: zwyczajny dom

od homify Nowoczesny

Budynek sam w sobie prezentuje się bardzo zwyczajnie. Jest to podobna konstrukcja, którą opisywaliśmy wcześniej, jednak ilość okien jest zdecydowanie większa. Otwory okienne wychodzą na pokaźnych rozmiarów ogród, co jest ogromnym plusem tego obiektu. Działka oferuje doskonałe warunki dla rodziny, dużo miejsca, aby móc się wyszaleć, wybiegać na świeżym powietrzu oraz zaaranżować tę pustą, zieloną część w sposób odpowiadający naszym najbliższym. Brakuje tylko odpowiedniego budynku, który będzie stanowił komfortowe warunki dla wszystkich domowników oraz zdobił ten zielony teren wyjątkowym dizajnem. 

Po: fantastyczna elewacja

od homify Nowoczesny

Po interwencji specjalistów dom stał się miejscem nie do poznania! Jesteście w stanie uwierzyć, że to ten sam budynek, który prezentowaliśmy Wam powyżej? Niesamowita przemiana, która sprawiła, że obiekt zyskał modernistycznego, a także minimalistycznego charakteru. Dom wcześniej posiadał lekko spadzisty dach, natomiast po renowacji zdecydowano się nadać mu bardziej bryłowatej formy. Salon został otwarty na ogród poprzez wykorzystanie szerokich okien wychodzących na taras. Z kolei ta część placu została pokryta kamieniem, stwarzając idealne warunki do zaaranżowania części jadalnianej czy wypoczynkowej w okresie letnim. Szkło dodaje lekkości i wyrazistości tej budowli, natomiast ciemnoszary i biały kolor podkreślają jego geometryczną formę. 

Obiekt został odmieniony dzięki architektom z pracowni Syntax

Przed: rustykalny dom

Stare gospodarstwa zawsze mają swój niepowtarzalny urok. Ceglana fasada dodaje wyrazistości i unikalnego charakteru. Cegła sama w sobie posiada ogromne walory estetyczne, które coraz częściej wykorzystujemy we wnętrzach naszych mieszkań. Taki budynek to marzenie wielu z nas, jednak wymaga dopracowania i pewnych zmian, które sprawią, że przestanie prezentować się jako zwyczajny, ceglany obiekt, a miejsce oryginalne, nowoczesne i z pazurem. Zobaczcie jak udało się przemienić tę rustykalną chatę w fantastyczny, nowoczesny budynek!

Po: nowoczesny dom

Kształt budynku po renowacji uległ niewielkim zmianom, można by rzec, że pozostał prawie taki sam jak i przed przemianom, jednak obecnie prezentuje się bardziej dynamicznie, subtelnie i lekko. Ta przemiana nadała przede wszystkim polotu naszej ceglanej chacie. Stodoła, która znajdowała się po prawej stronie budynku została przearanżowana na część dla gości. Drewniane elementy dekoracyjne, które zostały dodane do elewacji budynku nadały większego uroku, przytulności i wyrazistości budowli. Duże, przeszklone drzwi tarasowe doskonale komponują się z białą, ceglaną elewacją oraz drewnianymi elementami. Całość prezentuje się na prawdę wyjątkowo świeżo, nowocześnie i komfortowo. 

Przed: stara elewacja

od homify Minimalistyczny

Kolor elewacji tego domu mówi sam za siebie. Stary, pożółkły, brudny odcień beżu i brązu prezentuje się wyjątkowo paskudnie. Staroświeckie okiennice, przestarzały balkon, zaniedbany ogród i nieodpowiednio dobrane kolory do całości budynku, sprawiają, że obiekt prezentuje się niechlujnie, brudno i zaniedbanie. Niestety w tym przypadku architekt nie mógł ingerować nadto w wygląd i konstrukcję domu, ponieważ budynek stanowi spójną część z mieszkaniami po bokach, jest to tak zwany bliźniak. Stąd ograniczenia, które uniemożliwiły drastyczne zmiany w dizajnie budowli. Sprawdźcie jak nasi specjaliści poradzili sobie ze zmianą tak ciężkiego obiektu. 

Po: świeży kolor

od homify Minimalistyczny

Orzeźwiający niebieski kolor wreszcie nadał tej budowli świeżości, czystości i wyrazistości. Początkowo utrzymany w nijakim odcieniu beżu i brązu prezentował się nieestetycznie i niechlujnie. Wystarczyło zmienić fasadę, wykorzystać oryginalny kolor sidingu, a obiekt zyskał kompletnie innego charakteru. Architekci postanowili zabudować część, która wcześniej stanowiła balkon. Dzięki temu dom powiększył się o kilkadziesiąt metrów kwadratowych, a właściciele zyskali dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Obecny wygląd prezentuje się nie tylko świeżo, ale także niebanalnie, przytulnie i uroczo. Całą przemianę z pewnością można ocenić na szóstkę z plusem!

Przed: za mało miejsca

Obiekt widoczny powyżej prezentuje się bardzo ciasno i staroświecko. Przestarzała, ciemna fasada dodatkowo nadaje mu ponurego, ciemnego charakteru, który niestety przenosi się na ogólny wygląd budynku. Nowy plan zakłada stworzenie przytulnej sypialni na górze oraz jasnego, przestronnego salonu na dole, który będzie centralną częścią budynku. Całość ma się prezentować się nowocześnie, wyraziście i kreatywnie. Jesteście ciekawi efektu końcowego tej transformacji?

Po: kreatywny obiekt

Od ponurego, ciemnego budynku po nowoczesny i twórczy budynek mieszkalny. Projekt ten okazał się olbrzymim sukcesem, bowiem udało się przemienić mało wyrazisty obiekt w miejsce tętniące energią, pomysłem i kolorem. Soczyście czerwony odcień fantastycznie kontrastuje z zielenią ogrodu, dodatkowo podkreśla oryginalny charakter budowli. Z pewnością nie spodziewaliście się tak wyjątkowego i kreatywnego efektu końcowego! 

Która przemiana wywarła na Was największe wrażenie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu