Fantastyczny dom nad brzegiem morza!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fantastyczny dom nad brzegiem morza!

Alicja Olko Alicja Olko
Rock House od Jarmund/Vigsnæs AS Arkitekter MNAL Nowoczesny
Loading admin actions …

O własnym domu marzy niemal każdy, ale o własnym domu nad brzegiem morza większość z nas nie ośmiela się nawet pomyśleć. Jak wspaniale byłoby codziennie rano budzić się przy akompaniamencie rozbijających się o skały fal? Spędzać aktywnie poranki na spacerach piaszczystym brzegiem morza? W słoneczne dni zażywać kąpieli w przyjemnie chłodnej, turkusowej wodzie? A wieczorami cieszyć się towarzystwem rodziny i przyjaciół przy ognisku na plaży? Ah, dobrze jest jednak dać się ponieść wyobraźni. Dla właścicieli tego domu marzenia ziściły się jednak i stali się oni posiadaczami domu nad brzegiem morza. I to jakiego domu! Na skalistym, ale dramatycznie pięknym wybrzeżu Norwegii stanął prawdziwy pomnik współczesnej architektury- nowoczesny, ale oddający hołd naturze. Obejrzyjcie go z nami!

Dramatyczna lokalizacja

Imponujący dom stanął na działce położonej dosłownie nad brzegiem morza- bliżej naprawdę już się być nie da! Architekci mieli niezwykle trudno zadanie, gdyż musieli zaprojektować bezpieczne, wygodne, nowoczesne i nowatorskie lokum na… skałach. Surowa natura jest niezwykle ważnym elementem tego projektu i każdy jego aspekt oddaje jej hołd. Inwestorom zależało na poszanowaniu okolicznego krajobrazu- dom miał płynnie się z nim spajać, a nie kontrastować. Z tego też powodu do budowy wykorzystano głównie naturalne drewno, kamień oraz szkło.

Futurystyczna bryła

Równie dramatyczna, co okolica domu jest jego bryła. Architekci zdecydowali się na dom o futurystycznym charakterze, o nieregularnych kształtach, załamujących się liniach i geometrycznych otworach. Bryła budynku jest niezwykle dynamiczna, doskonale wpisując się z okoliczny krajobraz. Nawiązuje częściowo do ostrych skał i kamieni pokrywających brzeg na tym obszarze, ale także do wzburzonego, niebezpiecznego morza. Jak widać na tej fotografii, działka budowlana, poza powierzchnią skalistą, oferuje także miejsce na mnóstwo zieleni. Co za idylliczna lokalizacja!

Wnętrza

Skandynawowie uwielbiają minimalizm i trzeba przyznać, że są prawdziwymi mistrzami w minimalistycznej aranżacji. Udaje im się osiągnąć wrażenie nowoczesności i niewymuszonej elegancji przy użyciu niewielkiej liczby starannie wyselekcjonowanych, designerskich mebli i naturalnych materiałów. Drewniane podłogi, drewniany sufit oraz drewniane meble wytwarzają we wnętrzu nie tylko przyjazny, korzystny dla człowieka klimat, ale sprawiają, że jest tu całkiem przytulnie. Ultra nowoczesna kuchnia, o stylowej, wysokiej jakości zabudowie, i masywnej, funkcjonalniej wyspie kuchennej, to klasa sama w sobie i niezwykle szykowny obszar strefy dziennej.

Pokój z widokiem

Mając dom w tak fantastycznej lokalizacji, błędem byłoby ukrywanie się za masywnymi murami. Wielkoformatowe przeszklenia odgrywają niezwykle istotną rolę w tym projekcie, pozwalając na zatarcie granic pomiędzy wnętrzem domu, a jego otoczeniem. Dramatyczny krajobraz z rozbijającymi się o skały falami stanowi najlepszą dekorację tego wnętrza. Dlatego, zamiast ścian pokrytych tanimi bibelotami, zdecydowano się na ściany wykonane ze szkła. O odpowiedni poziom prywatności dbają ciężkie beżowe zasłony.

Łazienka

Prostota i najwyższej jakości design królują także w łazience. Pomieszczenie to jest niewielkie, ale zaaranżowane z uwagą na detale. Na tak ograniczonej powierzchni najlepszym rozwiązaniem jest prysznic. Na niego się właśnie zdecydowano- nowoczesny prysznic bez brodzika oddzielono od reszty łazienki szklana szybą, dzięki czemu wnętrze  nie traci na przestronności. Stylowe kafle na posadzce komponują się pięknie z połyskującą złotem mozaiką na ścianie prysznica oraz drewnem. Od zewnątrz łazienkę oddziela ściana z mlecznobiałego szkła, które przepuszcza odrobinę naturalnego światła, gwarantując przy tym najwyższy poziom intymności.

Wisienka na torcie

Najlepsze pozostawiliśmy na koniec- właściciele mają nie tylko jeden z najbardziej niesamowitych domów w kraju, położony w przepięknej, dramatycznej okolicy, tuż nad brzegiem morza, urządzony stylowo i ze smakiem, ale dodatkowo cieszyć się mogą basenem typu infinity. Ich cechą charakterystyczną jest ukryta krawędź, dzięki czemu tafla wody zdaje się zlewać z znajdującym się dalej morzem. Nie da się ukryć-  prawdziwy raj na ziemi!

Jak Wam sie podoba futurystyczna bryła domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu