Sypialnie przed i po: 3 metamorfozy z marzeń! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Sypialnie przed i po: 3 metamorfozy z marzeń!

homify.Pl homify.Pl
HOME STAGING MIESZKANIA 52M² NA SPRZEDAŻ od Better Home Interior Design Klasyczny
Loading admin actions …

Nasza sypialnia jest pewnego rodzaju naszą małą świątynią, gdzie odpoczywamy po długim dniu i gdzie uzupełniamy siły podczas snu. Ale jednocześnie jest to również pierwsze co widzimy po obudzeniu się z rana i miejsce, gdzie pozwalamy sobie na romantyzm z partnerem. 

To wszystko sprawia, że sypialnia jest czymś więcej niż kolejnym pomieszczeniem w naszym domu. Dlatego też tak ważne jest, żeby nasza sypialnia była utrzymana w dobrym stanie, przestronna, dobrze oświetlona i ogólnie rzecz biorąc – zadbana! Powinno to być miejsce, które będzie nas inspirowało o poranku i koiło nasze zmysły z wieczora. Zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę!

Jeżeli w Twojej sypialni nie czujesz tego wszystkiego, najprawdopodobniej już czas wprowadzić jakieś zmiany, niezależnie czy będzie to kwestia kilku akcentów dekoracyjnych, czy całkowity remont. Mimo, że ta druga opcja straszy perspektywą braku możliwości użytkowania sypialni przez przynajmniej tydzień, powinniście wiedzieć, że przy ekspresowym remoncie, nawet nie zauważycie kiedy prace się skończą, a efekty zwyczajnie powalą z nóg!

​Obskurny pokój, który wymaga zmiany koloru

SYPIALNIA PRZED METAMORFOZĄ od Better Home Interior Design Klasyczny
Better Home Interior Design

SYPIALNIA PRZED METAMORFOZĄ

Better Home Interior Design

Już na pierwszy rzut oka widzimy wiele braków w prezentowanej sypialni. Widzimy, że przestrzeń pokrywa ciemność, smutek i brak życia. Może dawniej ten obraz wyglądał inaczej, ale ewidentnie czas nie zagrał na jego korzyść.

Z jednej strony, meble, mimo swojego dużego potencjału, są zepchnięte na drugi plan przez mocny kolor ochra na ścianach. Połączenie z ciemnym drewnem mebli i ciemnymi panelami na podłodze jest fatalne. Brak tu jakiegokolwiek kontrastu i żywotności.

Widzimy tu pewną bazę do pracy, ale główną zmianą jakiej wymaga ta sypialnia jest: paleta kolorów!

Światło i ciepło o poranku

Do realizacji projektu została zaproszona polska grupa Better Home, która, jak sama nazwa wskazuje, znacznie poprawiła wygląd tego domu! Nie było potrzeby zmieniać struktury pokoju, a wydaje się, że jesteśmy w zupełnie innym budynku! Efekty są powalające.

Celem było zapewnienie sypialni dużej ilości światła i jasności. Osiągnięto to poprzez malowanie ścian na złamany odcień bieli i odnowienie podłogi. Panele o jaśniejszym odcieniu i bardziej nowoczesnym wyglądzie sprawdziły się idealnie.

Oprócz tego, w oknach zamiast ciężkich zasłon pojawiły się nowe – jaśniejsze i delikatniejsze materiały. Beżowe zasłony to jedno, ale kolejnym ważnym krokiem było pozbycie się przestarzałych mebli, które zastąpiono kilkoma białymi meblami pasującymi do ducha nowej sypialni. Doskonała strategia, żeby optycznie powiększyć przestrzeń i dodać jej funkcjonalności. Teraz można powiedzieć, że jest to całkowicie przytulna i ciepła sypialnia.

​Pokój sprzed trzech dekad

Nowoczesne domy od acertus Nowoczesny

Na pewno niejeden z nas rozpoznaje na tym obrazku swój dawny pokój lub sypialnię z czasów dzieciństwa. Na tym też polega główny problem tego pomieszczenia! Ten pokój woła o przeniesienie w czasy aktualne.

Dom sam w sobie ma duży potencjał, ponieważ znajdują się w nim spore, przestronne pokoje, jednak ich wystrój pozostawia wiele do życzenia. Głównym celem dla specjalistów z Acertus było wprowadzenie tu pewnej dozy nowoczesności. Z kilkoma niewielkimi zmianami, efekt końcowy będzie spektakularny.

​Pokój dziecięcy pełen zabawy

Nowoczesny pokój dziecięcy od acertus Nowoczesny

Teraz, dzięki specjalistom z Acertus, pokój wygląda na przestronny i jasny. Koncepcja dekoracji zmieniła się radykalnie podporządkowując się pod współczesne trendy. Ten pokój jest wyjątkowo piękny i funkcjonalny! Jasne panele i pastelowe odcienie na ścianach, wraz z delikatnym odcieniem fioletu na meblach sprawiają, że pokój jest bardziej wyraźny i przestronny.

Dodatkowo, zastąpiono ciężkie, drewniane okiennice o wiele lżejszymi żaluzjami pasującymi do nowego wystroju wnętrza. Teraz, pokój skąpany jest w naturalnym świetle, co znacznie poprawia jakość życia i ułatwia zabawę!

Ponadto, pozbyto się starych mebli, które zastąpiono nowymi: szafami, biurkami, łóżkiem, regałami i skrzyniami na zabawki. Wszystko to utrzymane w białym kolorze z dodatkiem pewnych elementów bardziej kolorowych. Końcowym rezultatem jest pokój dziecięcy, gdzie naturalne światło gra pierwsze skrzypce, pomagając naszym dzieciom zdrowo się rozwijać.

Wcześniej: barokowy wystrój i meble z innego stulecia

W pewnym okresie, kilka dekad temu, posiadanie mebli w stylu neobarokowym było bardzo powszechną tendencją i na pewno wielu z nas miało okazję tego doświadczyć w domach naszych dziadków lub nawet w naszych domach. Aksamitne zasłony, rokokowe meble o niemożliwych kształtach, abażury… to wszystko miało swoją chwilę chwały, ale nadszedł czas, żeby zostawić to za sobą i zaktualizować wygląd naszego domu.

Tym bardziej, jeżeli mowa o sypialni, ponieważ taka aranżacja nie szczególnie pomaga w wewnętrznym wyciszeniu i relaksie. Aby osiągnąć założony cel najlepiej postawić na proste wzornictwo i minimalizm w ozdobach, zgodnie z zasadą mniej znaczy więcej.

​Aktualnie: Współczesna sypialnia z delikatnymi akcentami vintage

Zaczynając od łóżka i zagłówka, pokój przeszedł niesamowitą metamorfozę. Już nie ma miejsca na styl barokowy, a meble są o wiele bardziej nowoczesne i przyjemne. Drewniany zagłówek zastąpiono zagłówkiem skórzanym, który doskonale współgra ze stolikiem nocnym i lampką.

Ponadto, ściany pomalowano na biało, dzięki czemu sypialnia rozjaśniała. Ten projekt zawdzięczamy zespołowi Germano de Castro Pinheiro z Portugalii.

Mamy nadzieję, że te metamorfozy Was zainspirowały i przekonały, że do zmiany wnętrza sypialni nie potrzeba drastycznych remontów trwających tygodnie. Czasami wystarczy pomalować ściany i otworzyć okna, a efekt będzie spektakularny. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej przykładów na to, że stare mieszkanie nie musi źle wyglądać, zapraszam do Katalogu: Stare mieszkanie odzyskuje dawną świetność!

Która metamorfoza podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu