Drewniany taras – praktyczna ozdoba ogrodu

A.D. A.D.
Palissade IdeAL bois composite aluminium, Deck-linéa Deck-linéa Nowoczesny ogród
Loading admin actions …

Taras czy ogród to wygodne miejsce wypoczynku i ozdoba domu. To właśnie tu przenosi się życie domowników o ciepłej porze roku, a obszar ten przejmuje funkcje tradycyjnie pełnione przez salon czy jadalnię.

Materiał użyty do jego wykończenia zdecyduje o klimacie i nastroju na nim panującym. 

Obejrzyjcie dziesięć pomysłów na drewniany taras, które pozwolą Wam do maksimum wykorzystać korzyści płynące z posiadania takiego miejsca przy domu.

Zalety drewna

Naturalne tarasowe deski są bardzo uniwersalne, mają niepowtarzalny urok. Pasują zarówno do budownictwa tradycyjnego jak i nowoczesnego. Są także bardzo wygodne w użytkowaniu: w odróżnieniu od płytek nie nagrzewają się do tak wysokich temperatur podczas upałów, a kiedy temperatura jest niższa – pozostają ciepłe w dotyku.

W tym uroczym projekcie taras płynnie łączy się z obszarem wanny z hydromasażem. Ona została obudowana tym samym drewnem, który wykorzystano do wyłożenia powierzchni tarasu.

W pełni ekologiczne rozwiązanie

W dobie walki o ekologię istotną zaletą desek drewnianych jest fakt, że są w pełni biodegradowalne. Jest to surowiec ekologiczny i łatwo dostępny. A co najważniejsze, jest to materiał uniwersalny, który można lakierować lub malować, niemalże dowolnie zmieniając jego kolor. 

Warto jednak wspomnieć, że nie ma produktów idealnych. Wadą naturalnego drewna pozostaje więc konieczność jego regularnej konserwacji i mniejsza odporność na uszkodzenia. 

Odpowiednia pielęgnacja

Zadaszenie tarasu homify Nowoczesny balkon, taras i weranda Drewno Szary taras,zadaszenie tarasu,zadaszenia tarasów,drewno w ogrodzie,pergola tarasowa,zadaszenie,zadaszenia

Drewno przeznaczone na zewnątrz, przed malowaniem powinno być zaimpregnowane preparatem grzybobójczym, ponieważ niektóre fragmenty powierzchni przeznaczone do zabezpieczenia mogą być już zaatakowane przez grzyby, pleśnie lub inne związki biologicznie aktywne. Takie powierzchnie można zabezpieczyć na wiele lat poddając je działaniu głęboko penetrujących impregnatów do leczenia drewna.

Uniwersalny wygląd

Naturalne tarasowe deski pasują zarówno do budownictwa tradycyjnego jak i nowoczesnego. Projekt architektów z Floret Arquitectura pokazuje, jak wspaniale deski łączą się z naturalnym kamieniem i integrują przestrzeń patio tworząc neutralną bazę dla kolorowych mebli ogrodowych.

Upcykling

homify Eklektyczny ogród Wełna Wielokolorowy Oświetlenie

Upcykling to pojęcie, które często ostatnio pojawia się w mediach. Polega na przerabianiu śmieci w produkty użytkowe albo w dzieła sztuki. Niebagatelną rolę w nim odgrywają kreatywność i twórcze podejście. Zaszalejcie i zastosujcie go w swoim ogrodzie! Tutaj wykorzystano stare szpule po kablach aby stworzyć przemiłe, ciepłe patio. Ale możecie również kombinować z paletami czy drewnem po rozbiórce.

Z mini ogródkiem

Spójrzcie na ten uroczy, kwadratowy otwór na środku tarasu! Oto mini ogród stworzony z białego żwiru i kilku roślin. Kreatywne rozwiązanie, bowiem białe kamienie świetnie kontrastują z drewnianym otoczeniem, a odrobina zieleni nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Rośliny są teraz na wyciągnięcie ręki, a monotonna przestrzeń tarasu została przełamana.

Bez trawnika

Ogród bez trawy? Czy to możliwe? Oczywiście! Spójrzcie jak pięknie prezentuje się propozycja od Ogrodów Przyszłości. Każdy metr kwadratowy tego miejsca jest przepięknie zaprojektowany i zagospodarowany. Drewniany taras stanowi spokojną oazę idealną do wypoczynku, medytacji czy ćwiczeń fizycznych.

Przed wejściem

W drewnie można wykończyć nie tylko taras, ale także inne elementy ogrodowej architektury. Tutaj widzimy piękną przestrzeń wejściową, wykonaną przy użyciu drewna z modrzewia. Jest to kolejny przykład na wykorzystanie ekologicznego trendu opartego na połączeniu naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień. To połączenie w ogrodzie to strzał w dziesiątkę!

Przeczytajcie także: 7 wspaniałych ogródków frontowych do nowoczesnych domów

Co myślicie o takich tarasach? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu