Domowa oaza za betonowym murem!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Domowa oaza za betonowym murem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 한글주택(주) Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli macie małe dzieci, to ten Katalog Inspiracji z pewnością przypadnie Wam do gustu! Aby pokazać dom młodego małżeństwa z dwójką pociech, przeniesiemy się aż do Korei Południowej. Chociaż odległość pomiędzy nami a obrzeżami Seulu może być spora, tak chęć zapewnienia najmłodszym bezpieczeństwa i optymalnych warunków do rozwoju nie zna granic, nie różni się w zależności od szerokości geograficznej. O dzieciach architekci z Hangul House pomyśleli podczas projektowania bryły budynku oraz podczas aranżacji wnętrz. Chociaż urosną szybciej, niż się obejrzymy, to nie wpłynie to na wygodę użytkowania przestrzeni. 

Myślicie, że z małymi dziećmi nie da się mieszkać stylowo? Nic bardziej mylnego!

Betonowa twierdza

Powierzchnia domu to 209.53 m². Przylega do niego osłonięty taras oraz ogród. Na zielonym trawniku ciągną się ścieżki z nieregularnych, naturalnych kamieni. Kontrast naturalności ze ścisłą geometrią bryły jest intrygujący, ale jeszcze bardziej ciekawi, skąd ten mur z betonowych kostek dzielący sporą posesję? Chodzi oczywiście o dzieci. W całkowicie zabudowanej przestrzeni są one bezpieczne, także ich prywatność jest w pełni chroniona.

Jadalnia z widokiem

Wysoki betonowy mur umożliwił prawie całkowite przeszklenie poziomu parteru. Z kuchni i jadalni wyglądać można na zewnątrz by kontrolować, jak bawią się najmłodsi. Pozwoliło to także na doskonałe doświetlenie tych przestrzeni. Aby mieszkańcy nie czuli się zbytnio zamknięci, mur jest częściowo ażurowy. W tym momencie znajdujemy się w strefie jadalni, gdzie na rodzinne posiłki czeka długi, drewniany stół.

Biała kuchnia

Z jadalni przechodzimy do kuchni, która odgrodzona została przez masywną wyspę. To pojemy mebel do przechowywania, funkcjonalny także od strony jadalni. W końcu to tam zanosimy czyste talerze. Kuchnia utrzymana jest w bieli, którą ocieplono poprzez prowadzenie drewnianych półek oraz blatu. W tym domu kochają nowoczesne technologie, nawet przy miejscu przygotowywania posiłków nie mogło zabraknąć komputera…

Minimalistyczna sypialnia dla rodzeństwa

Ponieważ tyle uwagi poświęciliśmy przestrzeni dorosłych, czas skupić się na dzieciach! To właśnie w dziecięcej sypialni zatrzymujemy się podczas naszego spaceru. Już na pierwszy rzut oka widać, że jesteśmy w pokoju rodzeństwa, które jest jeszcze małe. Na niewysokie piętrowe łóżko łatwo się wspiąć. W aranżacji postawiono na minimalizm. Drewniane szafki ustawiono w rzędzie pod ścianą, pozostawiając dużo miejsca na zabawę.

Dla dzieci i dla dorosłych

Światy dorosłych oraz dzieci stykają się w łazience w sposób bardzo widoczny. Minimalistyczna aranżacja pełna bieli oraz drewna zostaje ożywiona poprzez akcenty koloru: żółte stopnie prowadzące do wanny oraz błękitny stopień przy umywalce. Z czasem nie będą tu już potrzebne, a łazienka wciąż cieszyć będzie pięknym wystrojem. Dzięki bieli oraz wprowadzeniu luster jest tutaj bardzo jasno, chociaż naturalne światło wpada jedynie przez małe okno nad wanną.

Funkcjonalność

Często na zakończenie naszych artykułów pokazujemy Wam coś spektakularnego. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na coś zaskakującego, inspirującego do praktycznego rozwiązywania aranżacyjnych zagwozdek. Garderobę połączono z… gabinetem! Mały, prosty stolik doskonale nadaje się na komputer. A fotel? Bez problemu możemy wyobrazić sobie, jak staje się wieszakiem na ubrania jeszcze czyste lecz już zbyt brudne, by z powrotem trafić do szafy… .

Też chcielibyście zaprojektować u siebie funkcjonalną garderobę? Koniecznie przejrzyjcie ten Katalog Inspiracji: Praktyczna garderoba – 5 różnych przykładów.

Podoba Wam się bryła tego budynku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu