Nowocześnie i przytulnie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowocześnie i przytulnie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Wcale jest tak, że wszystkie ściany naszego domu muszą być wykonane ze szkła, albo że w naszych aranżacjach musi zostać wykorzystana czerń czy ekstrawaganckie wzory, aby nadać naszemu gniazdku nowoczesny wygląd. Nie musimy chować się za klasyką, aby stworzyć elegancką bryłę i odpowiadające jej wnętrza. Dzisiejszy Katalog Inspiracji będzie na to dowodem! Wystarczy szybka podróż do Argentyny.

Nowoczesna willa znajduje się w Buenos Aires. Za jej projekt oraz realizację odpowiadają architekci z Carbone Fernández Architectos. Jego oryginalność zawiera się w zastosowaniu otwartych przestrzeni i wprowadzeniu światła naturalnego. Swoją rolę odgrywają także takie materiały jak kamień naturalny oraz drewno i ziemista paleta. Wszystko nowoczesne, a przy tym lekkie i strawne, eleganckie, dopasowane idealnie do potrzeb jego mieszkańców.

Zaciekawieni?

Okładzina z kamienia

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Od ulicy dom oddziela ogrodzenie oraz pas zieleni. Główne wejście zostało dosadnie zaznaczone, jego monumentalne zadaszenie wyłożono okładziną z kamienia naturalnego. Jego nieregularna tekstura kontrastuje z gładką, cementową elewacją. Jasne beże kamienia różnią się także od ziemistego koloru fasady. Goście nie mają wątpliwości dokąd się kierować. W tle widzimy podjazd do garażu. Przy prawdziwej rezydencji nie może zabraknąć miejsca na parkowanie dla samochodów!

Drewniane drzwi

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Coby nie było zbyt monotonnie, nasi architekci przerwali dyktat neutralnych barw wprowadzeniem drewnianych drzwi wejściowych w odcieniu ciepłego brązu. W tym kolorze zaprojektowano także drzwi do garażu. Drzwi wejściowe mają nowoczesną formę. Ich skrzydła są symetryczne. Brązowe deski przecinają podłużne metalowe uchwyty oraz wąskie przeszklenia. Na ziemi dla dekoracji położono kamienne kule. Prostota, ale oddziałuje na zmysły!

Monumentalne schody i przestrzeń otwarta

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

We wnętrzu także czeka na nas mieszanka materiałów. Wchodzimy do wnętrza i mamy przed sobą schody prowadzące na piętro, wyłożone drewnem. Zabezpiecza je szklana balustrada zwieńczona stalową poręczą. Podłogę wyłożono białym marmurem. Na ścianie odpowiadającej kominkowi w pokoju dziennym wyłożono kamienne panele o różnorodnych kolorach. Nie ma tutaj mowy o przeładowaniu, wręcz przeciwnie, panuje poczucie przestronności…

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

W kuchni także jest przestronnie. Zachwyca ona nowoczesną aranżacją, w której spotykają się biel, szarości, brąz oraz zgaszona czerwień. Przestrzeń tę porządkuje ogromna wyspa pełniąca jednocześnie funkcje miejsca przygotowywania posiłków oraz praktycznej strefy śniadaniowej. Uwielbiamy takie kuchnie, w których jest dużo miejsca i można swobodnie się przemieszczać. Przemieszczamy się swobodnie nie tylko my, ale także promienie słońca…

Urokliwa łazienka

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Łazienka to raj kochających luksus. Ścianę wyłożono drewnem i powieszono na nim podłużne lustro w zdobionej ramie, oczywiście także drewnianej. Najciekawsza jest tutaj umywalka z barwionego szkła o formie przypominającej wygiętą kwadratową serwetkę. Złotawe brązy i beże przyciągają wzrok. Dużą rolę w tworzeniu atmosfery ma tutaj oczywiście nastrojowe światło. Półkę pod umywalkę wykonano z marmuru.

Widok z ulicy

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Powoli żegnamy się z tą nowoczesną rezydencją. Wychodzimy na ulicę, by spojrzeć na nią z szerszej perspektywy. Dopiero teraz możemy w pełni zrozumieć strukturę bryły. Elewacja, chociaż utrzymana w spokojnych barwach, nie jest w ogóle styczna. Kolejne płaszczyzny wydają się wsuwać i wysuwać, wprowadzając złudzenie ruchu do projektu. Słupy ogrodzenia także wykonano z cementu pomalowanego na ziemisty kolor oraz z kamienia naturalnego. 

Pamiętajmy, że ogrodzenia będą miały ogromny wpływ na odbiór naszego domu. Ich wybór także należy przemyśleć. Polecamy ten artykuł: Jakie ogrodzenie wybrać? 8 różnych pomysłów na ogrodzenie posesji.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu