Murale – nowy sposób na dekoracje ścian wewnątrz domu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Murale – nowy sposób na dekoracje ścian wewnątrz domu!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Fi-Nest: Office branding graphics od Vinyl Impression Nowoczesny
Loading admin actions …

Współcześnie, tapety na ściany można znaleźć w każdym odcieniu, rodzaju oraz z dowolnym motywem jaki tylko sobie zamarzymy. Po odpowiednim research’u, różnorodny asortyment potrafi dostosować się do każdego, nawet najbardziej indywidualnego gustu, a także stylu wnętrza. Jednak jest jedna rzecz jakiej im brakuje: niepowtarzalność. Tapety drukowane są wielokrotnie w tym samym wzorze i odcieniu. Natomiast autorskie fototapety drukowane na zamówienie są bezwzględnie wyjątkowe, ponieważ autor przelewa na nie swoje inspiracje lub pasje na ścianę w domu, w dużym formacie, którego nie sposób przegapić. My jednak chcielibyśmy skupić się tu głównie na arcydziełach malowanych na ścianie, odręcznie! Podobnie jak obraz, mural nawet gdy się go powiela, zawsze jest i będzie wyjątkowy w danym miejscu. Mając na uwadze powyższy, oryginalny sposób na dekorowanie ścian, inwestowanie w sztukę i rękodzieło w domu, będzie ono pobudzeniem lokalnej gospodarki i wspieranie artystów lub utalentowanych amatorów malarstwa. Oto kilka aspektów, o których warto pamiętać przed przystąpieniem do realizacji tego planu!

Sprawdźcie inne, ciekawe sposoby na ozdabianie wnętrz domu za pomocą oryginalnych dodatków w Katalogu Inspiracji Nietypowe ozdoby na ścianę – 10 propozycji. Zapraszamy!

Wybierz odpowiedni temat

Bespoke hand drawn style office wall stickers od Vinyl Impression Nowoczesny
Vinyl Impression

Bespoke hand drawn style office wall stickers

Vinyl Impression

Najpierw trzeba zdecydować, w którym miejscu chcielibyśmy udekorować pokój muralem. Potem przychodzi czas, aby wybrać motyw lub ilustrację, która oddaje istotę osób tam mieszkających lub temat, który odzwierciedla gust i osobowość danej osoby. Ponadto polecamy, w zależności od tego, gdzie zostanie namalowany główny motyw, powinien on zgrywać się w pewien sposób z funkcją wnętrza. Klimaty morskie związane z wodą mogłyby znaleźć się w łazience, natomiast natura lub atrybuty miasta może być przedstawiona w pokoju dziennym. Może to być pomysł na nawiązanie lub skontrastowanie dekoracji wnętrza z miejscem naszego zamieszkania.

Wybierz paletę kolorystyczną

W psychologii koloru, każdy kolor ma swoje znaczenie, symbol i wpływy. To wyjaśnia, dlaczego należy go wybrać bardzo uważnie, przed nałożeniem pierwszej warstwy farby. Ta sama idea dotyczy muralu na ścianie. Temat powinien być traktowany priorytetowo, ale tak samo istotnie jak kolor główny. Czy będzie to zielony las lub szary łańcuch górski. Wybór koloru powinien być taki, by dobrze współgrał z resztą wystroju pokoju: ścian, lamp i mebli. Realizacja z dobrym planem wstępnym jest najbezpieczniejsza, jeśli chodzi o murale na ścianie, ponieważ pozwoli to uniknąć niepotrzebnych niespodzianek i nieoczekiwanych, przykrych rezultatów.

Zobaczcie ciekawe pomysły na udekorowanie pokoju dziecięcego w Katalogu Inspiracji Pokój dziewczynki – 11 aranżacji.

Znajdź artystę

Obraz na płótnie Paryż od 4rooms.com.pl Nowoczesny
4rooms.com.pl

Obraz na płótnie Paryż

4rooms.com.pl

Trzeba zastanowić się najpierw nad rodzajem sztuki jaką chcemy mieć na ścianie. Czy to będzie abstrakcja, fresk, geometria lub odwzorowanie rzeczywistości? Od tego należy zacząć, gdy przechodzimy do szukania artysty – wykonawcy. Nie musi to być malarz z Francji – jak wskazuje powyższy przykład ;) Warto popytać wśród lokalnej społeczności lub dać szansę na zaprezentowanie swoich możliwości utalentowanemu znajomemu. Jeśli nie mamy takich kontaktów poszukajmy kogoś w Internecie. Zorientujmy się jakie ma portfolio i czy pasuje ono do naszych wyobrażeń i oczekiwań. Możemy poprosić o przygotowanie kilku propozycji grafik na małym formacie, by mieć lepszy pogląd na to co znajdzie się finalnie na ścianie.

Minimalizm, który zrobisz sam!

CC /_\ CONCRETE CONCEPT by KASIA ORWAT home design Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od WERONIKA TROJANOWSKA photographer Minimalistyczny
WERONIKA TROJANOWSKA photographer

CC /_\ CONCRETE CONCEPT by KASIA ORWAT home design

WERONIKA TROJANOWSKA photographer

Jeśli o stylach dzieł mowa, to może pomyślicie o stworzeniu własnego? Minimalistyczne kropki lub przechodzące kreski, w różnych grubościach, to ciekawy pomysł na dekorację ściany, który nie wymaga wielkiego talentu, jednak wkładu pracy – owszem. Linie można poprowadzić w perspektywie jednozbiegowej lub wielozbiegowej tak, by nadawały wnętrzu wrażenia głębi. Warto sprawdzić głębiej ten temat!

Iluzje optyczne

Zdarza się, że układ domu nie jest do końca funkcjonalny. Możemy zmienić proporcje pomieszczenia dzięki złudzeniu optycznemu, które może poszerzyć lub podwyższyć pokój poprzez wrażenie jakie dany mural stwarza. Koniecznie zobaczcie Piękne i użyteczne – perspektywistyczne tapety!

Obecny obraz to mistrzowski mural, który został namalowany na zakrzywionej ścianie. Rower przy oknie, namalowany tak precyzyjnie jest realistyczny do tego stopnia, że trzeba poświęcić chwilę, aby uświadomić sobie, że ten mural jest iluzją. Jest to świetny sposób, aby oryginalnie i zaskakująco ozdobić każde mieszkanie!

A może inne, zaskakujące miejsca?

Odważna i gościnna - kuchnia w Nakle Śląskim by Zawolik Design Nowoczesna kuchnia od ZAWOLIK DESIGN Nowoczesny
ZAWOLIK DESIGN

Odważna i gościnna – kuchnia w Nakle Śląskim by Zawolik Design

ZAWOLIK DESIGN

Wnęki, drzwi lub ściana na końcu korytarza to także świetne miejsca na zaskakującą grafikę lub mural, który będzie zajmował miejsce nie tylko na części ściany, ale na przykład na całej jej powierzchni! Pełne kolorów malunki będą świetnie ozdabiały i ożywiały niewielkie płaszczyzny. Do dzieła!

Co myślicie o takiej dekoracji ścian w domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu