Zastrzyk młodości dla staromodnego mieszkania! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zastrzyk młodości dla staromodnego mieszkania!

Alicja Olko Alicja Olko
od legarrec-architectures
Loading admin actions …

Mieszkania w zabytkowych kamienicach są niezwykle czarujące. Choć nie można odmówić im uroku, nie zawsze idzie to w parze z nowoczesnością. Zazwyczaj należące do przedstawicieli starszych generacji, mieszkania te nie odpowiadają współczesnemu stylowi aranżacji wnętrz. Staromodny układ pomieszczeń, antyczne meble, wyblakłe kolory ścian to tylko nieliczne z mankamentów, z którymi borykają się właściciele takich właśnie wnętrz.

Dziś pokażemy Wam projekt remontu mieszkania w starej kamienicy- zmieniło się tu wiele, nie tylko pod wglądem stylu aranżacji, ale przede wszystkim strukturalnie. Wyburzono niektóre ze ścian, powiększając pomieszczenia i poprawiając komfort mieszkania. Obejrzyjcie zdjęcia sprzed remontu i po nim!

Prace remontowe

Zdjęcie to ukazuje, że w projekcie tym nie chodziło o niewielkie kosmetyczne zmiany, ale o poważny remont, który zmienił zupełnie rozkład pomieszczeń w mieszkaniu, ich rozmiar i strukturę ścian. Zerwano podłogi oraz wyburzono ściany, aby na nowo położyć instalacje elektryczne i podłączyć rury.

Jak wyglądało przed remontem?

Choć mieszkanie to było przykładem pięknej, klasycznej architektury, nie odpowiadało ono nowym właścicielom. Było dla nich zbyt tradycyjne i staromodne, zarówno pod wglądem rozkładu pomieszczeń, jak i wyposażenia. Jednym z głównych mankamentów było oddzielenie od siebie obu pomieszczeń przeznaczonych na strefę dzienną- w starej wersji mieszkania jadalnia i salon przedzielono podwójnymi drzwiami. Właściciele pragnęli jednak otwartej strefy dziennej- wiązało się z tym wyburzenie ściany.

Usuwanie granic

W czasie prac renowacyjnych wyburzono dzielącą pomieszczenia ścianę i połączono oba pomieszczenia w jedno, przestronne i jasne. Jak widać na zdjęciu, odnowiono nie tylko ściany i podłogi, ale także sufit. Jesteście ciekawi, jaki efekt osiągnięto?

Nowoczesne wnętrze

Wnętrze strefy dziennej jest trudno do rozpoznania- zmieniło się tu wszystko, poczynając od powierzchni ścian, podłóg i sufitu, a kończąc na wyposażeniu. Salon i jadalnia zaaranżowane zostały na jednej otwartej przestrzeni, w zgodzie ze współczesnym sposobem urządzania. Białe ściany powodują, że w środku jest jasno i przestronnie, a ciemne meble nadają wnętrzom stylowy, elegancki charakter. Całość aranżacji ożywiono czerwonymi dodatkami. Białe meble, zlewające się ze ścianami, gwarantują mnóstwo miejsca na przechowywanie, rozwiązując problem z organizacją i utrzymaniem porzadku.

Wyrafinowane meble

Przyjrzyjmy się bliżej meblom. mamy do czynienia z nowoczesną meblościanką, pokrywającą całą ścianę strefy dziennej, z zachowanymi otworami na przejścia pomiędzy strefami mieszkania. Taka nowoczesna, niezwykle praktyczna, zabudowa pozwala na zorganizowane przechowywanie, nie zakłócając przy tym estetyki wnętrza.

Korytarz

Korytarz prowadzący od drzwi wejściowych łączy ze sobą wszystkie obszary mieszkania. Pełni rolę łącznika, przestrzeni komunikacyjnej, ale także miejsca na dodatkowe szafy na przechowywanie. Także i tutaj biel łączy się z drewnem, dzięki czemu także korytarz spójnie wpisuje się w estetykę mieszkania.

Sypialnia

Również sypialnia odcina się swoją aranżacją od staromodnego stylu mieszkania w poprzednim wcieleniu. Zachowano drewniany parkiet, ale ściany pomalowano na biało, a liczbę elementów wyposażenia zredukowano do minimum, czyniąc sypialnię pomieszczeniem sprzyjającym odpoczynkowi. Także i tutaj dostrzegamy przykłady dobrego designu, stylowego i funkcjonalnego jednocześnie- jak chociażby półka na telewizor czy panel za łóżkiem.

Przykład innego udanego remontu obejrzycie w Katalogu Inspiracji Metamorfoza domu z efektem wow!

Podoba Wam się bardziej przed czy po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu