Perfekcyjna górska chata

Alicja Olko Alicja Olko
Eiche Arte Coronal , V.I.P.Floors V.I.P.Floors Wiejska jadalnia
Loading admin actions …

Prawdziwie zimowa aura jest niezwykle piękna i oszałamiająca- białe czapy śniegu na zielonych sosnach, sople lodu mieniące się promieniami zimowego słońca, połyskująca tafla lodu na zamarzniętym jeziorze. Połączona z górskim krajobrazem, tworzy jeszcze bardziej niesamowity obrazek.

Gdy myślimy o zimowym pejzażu, do głowy przychodzi nam widoczek górskiej chatki na tle ośnieżonych szczytów. Tradycyjny domek w górach ma swój niepowtarzalny styl, cechujący się elementami, które łatwo można przenieść do wystroju naszych codziennych wnętrz. Oto kilka pomysłów na dom zainspirowany stylem górskiej chatki rodem ze szwajcarskich Alp.

Wymarzona sceneria

Nie każdemu jest niestety dane, aby zimową porą codziennie budzić się do takiego widoku. Ci szczęśliwcy, mieszkający w przedstawionym domu, nie tylko cieszą się każdego dnia oszałamiającą scenerią i świeżym powietrzem, ale także faktem, iż zamieszkują w oryginalnym i całkowicie ekologicznym budynku. Wykonany w 100 procentach z drewna, z dużym oknem zapewniającym dostęp naturalnych promieni słonecznych i mroźnego powietrza, domek ten jest idealnym miejscem dla zapalonych narciarzy na sportowe, weekendowe wypady.

Wszechobecne drewno

Nic bardziej nie kojarzy się z górskim stylem, jak elementy drewniane. Nadają one wnętrzom rustykalny charakter, ocieplają je i sprawiają, że wydają się bardziej przytulne. Ta całkowicie wykonana z drewna jadalnia, połączona z kuchnią, przywodzi na myśl miejsce, gdzie mają miejsce długie rodzinne obiady i kolacje przy świecach. Sufit z ułożonych równolegle drewnianych beli przyciemnia nieco wnętrze, co jest kompensowane przez subtelne oświetlenie płynące z lamp i świec. Kuchnia, z przyciągającym wzrok masywnym drewnianym okapem, jest miejscem, gdzie dominują intensywne zapachy i ziołowe aromaty. Dekoracje utrzymane są w klimacie wiejskim, z motywami kwietnymi, owocowymi i roślinnymi. Idealnie pasowałby także suszony czosnek, podwieszany pod okapem, i bukiety suszonych ziół.

Podłoga z historią

Ta podłoga zachwyciła nad pod kilkoma względami. Po pierwsze, sprawia bardzo naturalne wrażanie, idealnie wpasowując się zarówno do rustykalnego, jak i do ekologicznego nurtu w dekoracji wnętrz. Drewno to ma niezwykle naturalny odcień, a widoczne słoje drzewa dodatkowo podkreślają kontakt z przyrodą. Po drugie, niezwykle urokliwe wydają nam się bruzdy w poszczególnych deskach, dzięki którym odnosi się wrażenie, że w tej podłodze zawarta jest jakaś historia. Finalnie, urzeka nas, jak urokliwie na tych deskach wyglądają pluszowe koce w stonowanych odcieniach brązu, przywodząc na myśl długie zimowe wieczory, które można spędzać przed kominkiem, w romantycznej atmosferze, z lampką winą i nastrojową muzyką.

Harmonijne sny

Sypialnia w stylu górskiego kurortu to po raz kolejny połączenie rustykalnego stylu z nowoczesnymi elementami. Drewniane panele ścienne i podłogowe w orzechowym odcieniu i pościel w kolorze czekoladowego brązu nadają tej sypialni ciepły i przytulny klimat. Elementy szklane i biała ceramika łazienkowa dodają jej, obok stylowego, także charakter funkcjonalny. Pomieszczenie to wygląda niczym z katalogu górskich resortów, idealnie spełniając swoją rolę jako miejsce błogiego wypoczynku po całym dniu na świeżym, górskim powietrzu.

Elegancko i naturalnie

Trzy barwy dominują wystrój tej łazienki- biel ścian, armatury łazienkowej i dodatków, brąz drewna na suficie oraz grafit ceramiki i posadzki. Ich kombinacja nadaje temu pomieszczeniu klasycznie elegancki charakter, niezwykle purytański, ale jakże przejrzysty. Okno typu świetlik jest głównym źródłem naturalnego światła, wpuszczając do środka promienie słoneczne i umożliwiając napływ górskiego powietrza.

Kominek- element niezbędny

Filiofocus Telescopique homify Nowoczesny salon Kominek i akcesoria

Nikt nie wyobraża sobie prawdziwej górskiej chaty bez kominka, w którym wieczorami trzaska wesoło ogień. Kominek nie tylko wprowadza charakterystyczny klimat, oświetlając pomieszczenie intensywnym pomarańczowym blaskiem, ale także spełnia czysto praktyczną rolę, produkując ciepło, ogrzewające nas w chłodne zimowe wieczory. Tradycyjne przyścienne kominki odchodzą powoli do lamusa, a ich miejsce zajmują fantazyjne kominki podwieszane. Ten na fotografii przywodzi na myśl ognisko, wokół którego zbierały się tradycyjne plemiona. W nowoczesnej wersji tej historii, kominek taki idealnie nadaje się do tego, aby otoczyć go wygodnymi fotelami, poduchami i siedziskami. Jest on całkowicie bezpieczny, gdyż dwumetrowy komin z lekkością można opuścić lub ponieść, umożliwiając zamknięcie lub otwarcie miejsca, gdzie płonie ogień. Tak urządzony salon idealnie nadaje się na spędzanie w nim wieczorów w gronie przyjaciół, przy dobrym winie, ciekawej konwersacji i prószącym na zewnątrz śniegu.

Klimatyczne dodatki

Górski domek nie byłby tak charakterystyczny i pociągający, gdyby nie dekoracje, które zazwyczaj można w nim znaleźć. Czasami na granicy dobrego gustu, sprawiają one jednak, że wnętrze chatki nabiera swoistego charakteru, tak wyjątkowego dla góralskiego stylu. Motywy poroża są bardzo modne w dekoracji domków w górach, są odwołaniem do tradycji staroświeckich polowań. Inne akcesoria, bazujące na drewnie lub elementach roślinnych, odwołują się do natury, podkreślając jej piękno, tak silne zwłaszcza w środowisku górskim.

Górskie spa

Po całym dniu na nartach lub po prostu chodzenia po górach i cieszeniu się świeżym powietrzem oraz widokami, nie ma nic lepszego, jak relaks w spa. Współcześnie wszystkie dobre kurorty górskie posiadają wydzielony obszar wellness, gdzie goście zażywać mogą błogich kąpieli w jacuzzi, spędzać godziny w aromatycznych saunach czy korzystać z usług masażysty. Ten projekt to elegancka i stylowa propozycja dla tych, którzy dysponują odpowiednią przestrzenią i takowym zasobem portfela. Bliźniacze kapsuły pełniące rolę sauny fińskiej, zapewniają oazę spokoju dla tych, pragnących wszechogarniającego ciepła. Kombinacja ciemnego i jasnego drewna z białymi, skórzanymi obiciami łóżek i siedziska po raz kolejny daje dowód na swoją elegancję i stylowość.

Pokój z widokiem

To, co najlepsze w mieszkaniu w górach, to możliwość budzenia się do niesamowitego widoku każdego ranka. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie nam taka lokalizacja daje, należy umieścić w domu tyle okien, ile tylko możliwe. Im większe, tym lepsze. Nie tylko wpuszczają one naturalne światło, znacznie rozjaśniając wnętrze, ale także umożliwiają napływ świeżego górskiego powietrza i sprawiają, że cała przestrzeń zdaje się nim oddychać.

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu