Dom, w którym minimalizm jest górą! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom, w którym minimalizm jest górą!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Studio Dois Nowoczesny
Loading admin actions …

Niejednokrotnie w życiu przekonujemy się, że proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Przynoszą wymierne rezultaty i nie wymagają dużego nakładu środków i czasu. To samo tyczy się architektury- minimalistyczne rozwiązania zyskują sobie coraz szersze grono zwolenników, którzy doceniają ich ponadczasowy, elegancki charakter, a także funkcjonalność oraz wygodę z nimi związaną.

Dziś zaprezentujemy Wam dom, w którym króluje minimalizm. Zarówno jego bryła, jak i wnętrza nawiązują do tej stylistyki, ukazując, że jest to wybór doskonały, na miarę XXI wieku. Nie tylko prostota rozwiązań, ale przede wszystkim ich praktyczny aspekt sprawią, że sami zastanowicie się nad wprowadzeniem minimalizmu do swoich planów budowlanych.

Prosta bryła

Sześcienna, klockowata bryła domu została nieco zmodyfikowana, aby wytworzyć funkcjonalne obszary przeznaczone na taras czy strefę wejścia. Dzięki tym wgłębieniem i uwypukleniom projekt ten zyskał na dynamiczności, stając się czymś więcej niż zwykłym domem z płaskim dachem. Klasyczna biała fasada prezentuje się nowocześnie i stylowo, a drewniane elementy ocieplają ją nieco. Brak okien od strony ulicy gwarantuje maksimum prywatności w środku.

Od strony ogrodu

Zupełnie inaczej prezentuje się ten dom z drugiej strony. Od strony ogrodu otwiera się na otoczenie, głównie za sprawą wielkoformatowych przeszkleń. Po lewej stronie kolejny wyłom w bryle znaczy miejsca na zadaszony taras. Ogród to prawdziwy raj, zwłaszcza dla rodziny z dziećmi- przestronne miejsce do opalania się otacza niewielki, ale wygodny w użytkowaniu basen. Z innych stron dom otacza minimalistyczny ogród.

Wnętrze

Niezwykle przestronnie urządzono wnętrza domu. Ogromne okna zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym, wpuszczając przy okazji do środka mnóstwo naturalnego światła i czyniąc wnętrza przewiewnymi. Strefę dzienną z salonem i kuchnią urządzono na otwartej przestrzeni, także i tu pozornie usuwając granice. Ale tylko pozornie- zobaczcie sami!

Salon

Salon zaaranżowano minimalistycznie, ale osiągając przy tym efekt przytulności. rezultat ten możliwy był dzięki kombinacji bieli i drewna, a także ograniczonym w ilości, ale wygodnym i komfortowym meblom. Wypoczynek w kolorze karmelowym to niezwykle wygodne miejsce do spędzania czasu w większym gronie, który charakteryzuje także nowoczesny, stylowy design. Z tyłu znajduje się kuchnia. Jeżeli myślicie, że obu tych obszarów nie można od siebie oddzielić, to jesteście w dużym błędzie!

Pomysłowe rozwiązania

Biała ściana z tyłu pomieszczeni to w rzeczywistości przesuwane, chowające się w ścianę drzwi. Zostały one tak zaprojektowane, że idealnie zlewają się z powierzchniami ścian, co czyni je niezauważalnymi. Dzięki temu rozwiązaniu kuchnię funkcjonalnie oddzielić można od salonu, chroniąc ten ostatni przez nieprzyjemnymi zapachami czy niepotrzebnym hałasem.

Schody

Minimalistyczny design króluje także na obszarach komunikacyjnych- korytarzach i na klatce schodowej. Eleganckie drewniane schody łączą ze sobą poszczególne kondygnacje domu. Także i tutaj zdecydowano się na niezawodną kombinację bieli i drewna, dzięki której osiągnąć można każdorazowo efekt elegancji i nowoczesności.

Balkon

Na koniec zaglądamy na balkon- obszar niewielki, ale, dzięki swojej lokalizacji od południa, zawsze nasłoneczniony. Wykończono go drewnem o pięknym orzechowym odcieniu i zagrodzono szklaną, niemal niewidoczną balustradą. Na jednej ze ścian stworzono ogród wertykalny- nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie umożliwiające cieszenie się własnym ogrodem- ziołowym czy warzywnym- na ograniczonej przestrzeni. Pomysł ten doskonale sprawdzi się zwłaszcza w miastach- więcej na ten temat dowiecie się z Katalogu Inspiracji Wertykalny ogród – wyjątkowy pomysł na ściany!

Podoba Wam się pomysł na oddzielenie kuchni od salonu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu