Radykalna renowacja starego mieszkania w bloku! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Radykalna renowacja starego mieszkania w bloku!

Alicja Olko Alicja Olko
Loading admin actions …

Posiadając wspaniałe mieszkanie na ostatnim piętrze bloku w samym centrum miasta należy się bez  wątpienia do grona prawdziwych szczęśliwców! Właściciele tego lokum nie doceniali przez długi czas swojego szczęścia i pozostawili je zaniedbanym i opuszczonym. Mieszkanie, które wcześniej zdawało się by niezamieszkane, przeszło jednak niesamowitą metamorfozą, dzięki grupie utalentowanych architektów i projektantów wnętrz. Na powierzchni 100 metrów kwadratowych, włączając w to wspaniały taras na dachu, powstał apartament typu penthouse- wygodny, przestronny i nowoczesny. Zobaczcie sami!

Przed: taras

od homify

Taras przed remontem prezentował się wyjątkowo niekorzystnie- brudny i zaniedbany, z pewnością nie nadawał się, by spędzać na nim wolny czas. Jak wielu z nas dałoby wszystko, aby posiadać w swoich mieszkaniach tak fantastyczny obszar! Głównym zadaniem architektów pod względem tarasu było wykorzystanie w pełni jego potencjału i stworzenie tutaj prawdziwej oazy relaksu w centrum miasta. Zobaczcie, jak dużo się tu zmieniło!

Taras po

od homify

Powierzchnię tarasu wyłożono drewnem i wzniesiono drewniane ogrodzenie, gwarantujące najwyższy poziom prywatności na tym obszarze. Chcąc zapewnić mieszkańcom możliwość korzystają z tarasu o każdej porze roku, zdecydowano się na budowę zadaszonej zamkniętej części, gdzie zlokalizowano jadalnię. Przeszklony obszar w formie ogrodu zimowego płynnie łączy się z odnowionym wnętrzem domu.

Przed: kuchnia

od homify

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest kuchnia. Aby jednak przygotowywać w niej najsmaczniejsze dania i potrawy, musi tu być czysto i porządnie. Zupełnie odwrotnie było jednak w tej kuchni. Stare meble, ograniczone powierzchnie robocze, staromodne sprzęty AGD- nie było to pomieszczenie godne kucharzy XXI wieku!

Kuchnia po

od homify

Oblicze kuchni uległo całkowitej przemianie. Wymieniono meble kuchenne na nowoczesne modele o białych, gładkich frontach. Czerwone blaty są nie tylko praktyczne, gwarantując wygodną powierzchnię roboczą, ale także ciekawe pod względem wizualnym. Liczne szafki zapewniają mnóstwo miejsca do przechowywania, pozwalając utrzymać kuchnię w porządku i dobrej organizacji. Kuchnię wyposażono także w nowoczesne sprzęty i przybory kuchenne. Pomieszczenie oddzielono od pozostałej części domu za pomocą przesuwanych, szklanych drzwi, dzięki czemu jest tu jasno i przestronnie.

Przed: korytarz

od homify

Strefa komunikacyjna zdawała się być ciemna i staromodna, a to wszystko za sprawą ciemnych, drewnianych drzwi i ich obramowań. Nieatrakcyjne były także płytki pokrywające posadzkę oraz kolor ścian. Dużo musi się tu zmienić.

Korytarz po

od homify

Nowe drzwi, świeżo pomalowane na biało ściany oraz nowy materiał pokrywający podłogi- teraz korytarz prezentuje się zupełnie inaczej! Obszar ten cechuje ponadczasowy design oraz elegancka paleta barw. Jest tu jasno, co jest niezwykle ważne na obszarach komunikacyjnych bez dostępu do okna. Tak zaaranżowany korytarz wpisuje się w całościową estetykę odnowionego wnętrza.

Przed: pokój dziecięcy

od homify

Niezwykle staromodnie zaaranżowany był pokój dziecięcy. Trudno tu nawet mówić o aranżacji- był to po prostu owoc serii dekoracyjnych błędów: poczynając ok cukierkowego koloru ścian, poprzez drewnianą meblościankę, aż po niekorzystny rozkład mebli. Nic nie pasowało tu do siebie i trudno jest wyobrazić sobie, że jakiekolwiek dziecko chciałoby tu mieszkać!

Pokój dziecięcy po

od homify

Projektanci zdecydowali o usunięciu większości staromodnych mebli oraz zmianę koloru ścian. Teraz powierzchnie te pokrywa farba o radosnym żółtym odcieniu. Wymieniono łóżko, wyposażając pokój w model z miejscem do przechowywania pod nim. Tym samym pomieszczenie jest łatwiejsze do utrzymania w porządku.

Przed: łazienka

od homify

Równie niekorzystanie, co pozostałe pomieszczenia przed remontem, prezentowała się łazienka. Staromodne płytki pokrywały jej ściany, a  także zabudowę wanny. Armatura czasy swojej świetności miała już dawno za sobą, a jej układ czynił wnętrze ciasnym i niewygodnym w użytkowaniu.

Łazienka po

od homify

Łazienka przeszła chyb największa transformację. Ściany przemalowano na świeżą biel, usunięto niepraktyczną i przeładowującą pomieszczenie wannę, zamieniając ją na przeszklony prysznic. Nowoczesna armatura prezentuje się fantastycznie w połączeniu z fioletowymi meblami, które ożywiają to wnętrze. Trzeba przyznać, że łazienka wygląda naprawdę pięknie!

Podoba Wam się?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu