Witaj w domu! 10 pięknych stref wejściowych | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Witaj w domu! 10 pięknych stref wejściowych

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od JUNOR ARQUITECTOS Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie odgrywa ogromną rolę, dlatego ciekawy projekt wejścia do domu może na długo pozostać w pamięci odwiedzających nas gości. Główne wejście powinno wyrażać ciepło, być przyjazne i zachęcać do wejścia. A jeśli jest oryginalne to jeszcze lepiej! 

Warto je dobrze zaplanować gdyż to właśnie ono, jako pierwsze ukaże się oczom przechodniów i Waszych gości. Pamiętajcie że aby wejście było dobrze zagospodarowane bardzo ważny jest ład, harmonia i spójność estetyczna. Przed wejściem głównym do domu powinno się znaleźć miejsce na ścieżkę, podjazd, kawałek trawnika czy rabatę z kwiatami. Zobaczcie 10 inspirujących przykładów.

1. Z dużą ilością przeszkleń

Coraz częściej decydujemy się na przejrzyste drzwi, które przepuszczają maksymalną ilość naturalnego światła. Jest to bardzo ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację wejścia do domu. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie sprawi, że Wasze cztery ściany będą prezentować się bardzo stylowo, a wnętrze holu będzie dobrze doświetlone światłem dziennym.

2. Dobrze oświetlone

W tym projekcie ścieżka zabiera gości prosto do drzwi, a światła i latarnie wokół, dają urocze i wzniosłe wrażenie. Tak powinno wyglądać wejście do domu! Jeśli jest to możliwe, można umieścić donice kwiatów lub zrobić mały ogródek przed. Ale zapamiętajcie przede wszystkim, że światła są niezwykle ważne. 

3. W duecie z fasadą

Materiały elewacyjne mają niewątpliwy wpływ na odbiór samego wejścia – jeśli są pełne kolorów i faktur, całość jest bardzo intrygująca. Cegła zawsze wygląda świetnie, a towarzyszące jej latarnie nadają charakter kolonialny lub nowoczesny. Dają uczucie spokoju, ciepła i harmonii. W połączeniu z drewnem, kamieniem naturalnym na podłodze tworzą eleganckie i zachęcające wejście.

4. Prosto i elegancko

Czarne drzwi w połączeniu z białą elewacją oraz drewnianymi elementami to połączenie, które zagwarantuje Waszym czterem ścianom olśniewający wygląd. Skorzystajcie z tego rozwiązania, a na pewno ostateczny efekt przyprawi o zachwyt.

5. Z dużą ilością zieleni

Bujna zieleń wokół domu to chyba marzenie każdego, kto uwielbia kwiaty i rośliny – a wspaniale zaprojektowany ogród stawia sobie za punkt honoru. Również Ci, którzy nie są fanami uprawiania ogrodu i nie trudzą się rozpoznawaniem poszczególnych gatunków kwiatów, z pewnością docenią taki dodatek, jak rośliny przy wejściu, ponieważ zieleń stanowią piękną, żywą dekorację.

6. Rabaty kwiatowe

Każdy, kto uwielbia kwiaty i rośliny będzie zachwycony tym mini ogródkiem prowadzącym prosto do wejścia. Fioletowe i białe płatki kwiatów stanowią piękną, żywą dekorację idealnie zestawioną z zielenią ziół. Ogród wcale nie musi być duży, ani skomplikowany, niech będzie pełen kolorów! 

7. W mocnym kolorze

Przywykliśmy do szarości i brązów, wydają się one być najlepszym rozwiązaniem do strefy wejściowej. Jednak, prawda jest taka, że warto przełamywać rutynę i wychodzić poza konwenanse. Pokażcie gościom i przechodniom, że w tym domu żyje człowiek o barwnej duszy! Jeśli boicie się robić to na własną rękę, poproście o poradę architekta krajobrazu.

8. Na wysoki połysk

Nowoczesne drzwi z łączonych materiałów to ciekawe rozwiązanie, które będzie pasować do większości fasad. W tym wypadku błyszczące drzwi pięknie komponują się z fasadą. Dodatki srebra sprawiają że aranżacja jest bardzo wyrafinowana.

9. Całe w bieli

Biały kolor jest niesamowitym wyborem na fasadę, odbija światło, robi efekt czystości, energii i elegancji. Pokochają go fani minimalizmu.

10. Przyozdobione donicą

Świetnym sposobem na podkreślenie wejścia głównego jest ustawienie donic z kwiatami, skalniakami czy innymi roślinami. To miejsce na froncie domu, które może być dynamiczne, zmieniać się zgodnie z porą roku czy sezonem. Piękne donice będą ozdobą same w sobie!

Jak się mają Wasze strefy wejściowe? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu