6 rzeczy, których zawsze zapominasz posprzątać w kuchni | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 rzeczy, których zawsze zapominasz posprzątać w kuchni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od COPPER COFFEE Industrialny
Loading admin actions …

Sprzątanie kuchni jest często uciążliwym zadaniem, które często odkładamy na później. Jednak nie powinniśmy odkładać wszystkiego na kiedyś, szczególnie w takim pomieszczeniu, jakim jest kuchnia – należy zajrzeć w każdy kąt, aby pozbyć się wszelkich zarazków! 

Wszystkie klamki i uchwyty

Ten element podczas sprzątania pomijamy najczęściej – to błąd! Uchwyty do szafek są najczęściej dotykaną przez nas powierzchnią w kuchni. Podczas gotowania często chcemy sięgnąć po coś do szafki i odruchowo ją otwieramy, nie myjąc rąk na których mamy np. sok z pomidorów, które właśnie kroimy. Klamki i uchwyty zbierają cały ten bród i zanieczyszczenia – lepiej jest je umyć, zanim staną się lepkie!

Utrzymanie porządku na co dzień

Jedną z podstawowych zasad, która powinna panować generalnie w kuchni – to zachowanie czystości. Dzięki temu zawsze będzie sprawiać wrażenie przejrzystej i przestronnej. Jeśli nie panuje w niej bałagan, ale mamy dużo sprzętu ustawionego na blacie, to i tak będzie się wydawać nieco zagracona. Na to, co możemy pochować, powinniśmy znaleźć miejsce w szafkach, a blaty i cała kuchnia będzie prezentować się przestronniej. Oczywiście nie zwiększy to znacznie przestrzeni, ale ogólnie stworzy bardziej lekką, przejrzystą atmosferę.

Sprzęt kuchenny

prodotti od KitchenAid Nowoczesny
KitchenAid

prodotti

KitchenAid

Chociaż staramy się co jakiś czas umyć kuchenkę, to zapominamy, że nie jest to jedyny sprzęt znajdujący się w kuchni - a też należy robić to częściej niż raz na miesiąc. Zajrzycie do piekarnika, a nawet zmywarki – po każdym użyciu. Im częściej będziemy je pielęgnować, tym mniej czasu będziemy musieli im poświęcić, po wystarczy delikatnie przetrzeć gąbką szybkę piekarnika, zamiast po kilku miesiącach szorować piekarnik przez kilka godzin z lepiącego się tłuszczu i spalenizny.

Kawiarka

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że takie urządzenia, jak kawiarka lub ekspres do kawy, wymagają więcej niż zwykłego umycia po każdym użyciu. Co jakiś czas warto rozłożyć ten przedmiot na czynniki pierwsze i dobrze wymoczyć w wodzie z płynem odpowiedniego do metalu. Następnie oczywiście należy dobrze wypłukać całość i wysuszyć. Sprawdzajmy też, czy nie odkłada się kamień, który może być trudniejszy do usunięcia po jakimś czasie. 

Zlew

Zlew stanowi nieodłączny element każdej kuchni, niezależnie od tego, czy mamy zmywarkę – potrzebny jest podczas gotowania, przy myciu produktów i sprzątaniu. Podczas każdego mycia znajdują się w nim resztki jedzenia oraz brudna woda, którą należy usunąć, a następnie wyczyścić zlew odpowiednim środkiem, aby zniszczyć wszelkie mikroorganizmy, które mogą się tam rozwijać. Jeśli nie przepadamy za środkami chemicznymi, możemy użyć sody oczyszczonej i soku z cytryny. 

Szafki

Sprzątanie powinno oznaczać również zajrzenie do wszystkich szafek w kuchni, tych, w których trzymamy naczynia, garnki, patelnie, sztućce, żywność. Regularnie należy przetrzeć kurz (mokrą szmatką a następnie suchym ręcznikiem papierowym) i wyczyścić nieużywaną zastawę. Jeśli nie chcemy najeść się wstydu (oraz roztoczy), warto o tym pamiętać. Więcej o walce z roztoczami możecie przeczytać w tym artykule: Wypowiedz wojnę roztoczom w swoim domu!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu