Unikalne domy - ogromne wrażenie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Unikalne domy – ogromne wrażenie!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
crossing point Nowoczesne domy od 後藤武建築設計事務所 Nowoczesny
Loading admin actions …

Fantastyczna nowoczesna architektura to prawdziwa sztuka, a w dodatku użytkowa – świetnie zaprojektowany dom chcielibyśmy podziwiać i jednocześnie w nim zamieszkać. Niektóre przykłady mogą być nawet szokujące – być może nawet nie podejrzewalibyśmy, że jest to normalnie funkcjonujący dom, a raczej ciekawy eksponat nadający się do muzeum sztuki współczesnej. Sprawdźmy, jak wyglądają takie domy w rzeczywistości!

Prosty i nowoczesny

Wybraliśmy najciekawsze przykłady domów wśród których każdy znajdzie swojego faworyta. Przecież mamy jakieś wyobrażenie swoje wymarzonego domu. Niektórzy preferują małe domy horyzontalne w zgodzie z duchem minimalizmu, inne zaś wolą pokaźne kilkupiętrowe domy urządzone z przepychem, podczas gdy pozostali chcą tylko skromnego zacisznego kąta, w którym będą mogli pielęgnować domowe ognisko. Wielkość domu powinna być uzależniona od ilości domowników i oczywiście wielkości działki budowlanej. Jednak po pierwsze trzeba się zastanowić nad tym, gdzie chcemy ulokować nasz dom, który przecież będzie tam stał przez lata. Ten dom to świetny przykład połączenia nowoczesnego stylu z minimalistyczną skromnością.

Na kurzej stopie

Ten projekt jest zaskakujący i wydaje się, że przeczy prawom grawitacji! Dom jest postawiony na kurzej stopie, ale nie przypomina tego z bajki o Babie Jadze – chyba, że współczesna wersja. Nowoczesny dom, minimalistyczny, ale jednocześnie zaskakujący – odważny projekt warty uwagi!

Szukacie przykładów domów w nowoczesnym stylu? Sprawdźcie w tym artykule: Nowoczesne domy na każdą kieszeń!

Futurystyczny

Oto dom z przyszłości, który niczym nie przypomina przytulnych domów z bujnym zielonym ogródkiem i kolorową fasadą. Dom nastawiony na maksymalny funkcjonalizm i chłodną estetykę, przede wszystkim przepuszcza jak największą ilość światła dziennego. Z zewnątrz przypomina zestawienie geometrycznych figur, które zostały świetnie do siebie dopasowane. W takim domu nic nie zostało stworzone przypadkiem, a cała aranżacja jest zaplanowana w najmniejszym szczególe.

Ceniąc prywatność

Old Workshop - south east elevation Nowoczesne domy od Jack Woolley Nowoczesny
Jack Woolley

Old Workshop – south east elevation

Jack Woolley

Czy wolimy mieć spokojne sąsiedztwo wokół, w którym każdy dba o swój ogródek, a w weekendowe popołudnia słychać śmiechy bawiących się dzieci, czy chcemy poczuć większą więź z naturą i nieco odseparować się od świata ludzi, stawiając swój dom pośród drzew?

Te domy z ukrytym wejściem spodobają się wszystkim introwertykom!

Modernistyczny

Dom oparty na kształcie dwóch połączonych ze sobą brył wraz z ogromnymi oknami, tworzy dużą i jasną przestrzeń w modernistycznym, nowoczesnym wydaniu. Wysokie i szerokie okna zapewniają maksymalny dopływ światła słonecznego na parterze. Proste domy w stylu modernistycznym są stworzone dla wszystkich, którzy uwielbiają przestrzeń, naturalne światło i nowoczesne rozwiązania.

Wspaniały projekt domu, który łączy w sobie modernistyczne, minimalistyczne umiłowanie do prostoty i maksymalną funkcjonalność. Przestronne pomieszczenia wcale nie zostały zamknięte w murach budynku, ponieważ ogromne okna w każdym pokoju pozwalają na dostęp światła słonecznego. Gotowe domy przeznaczone dla całej rodziny powinny zapewnić osobne sypialnie dla każdego i dużą przestrzeń wspólną, tak jak w tym przypadku. Dzięki temu, cała rodzina i odwiedzający przyjaciele, będą mogli spędzać razem czas. Domy w stylu nowoczesnym są przede wszystkim odpowiedzią na pragnienia rodziny, która chce mieć swoją przestrzeń – maksymalnie funkcjonalną i minimalnie absorbującą.

Który dom podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu