10 ogrodzeń z niespodzianką

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 ogrodzeń z niespodzianką

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,   zaprojektowane przez GH Product Solutions
Loading admin actions …

Ogrodzenia nie tylko stanowią barierę pomiędzy naszym ogródkiem i posiadłością, a światem zewnętrznym, ale stanowią również piękną dekorację i element konstrukcyjny. Ogrodzenia mogą być wykonane z wielu różnych materiałów – przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na płot. 

Wiklinowy

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez GH Product Solutions
GH Product Solutions

Sandstein und Bambus

GH Product Solutions

Delikatny płot, który świetnie prezentuje się w połączeniu z bujną zielenią. Wiklina, która nie jest najtrwalszym materiałem na ogrodzenie, może znieść wiele, ale warto go wspomóc np. fragmentami z kamienia. Dzięki temu będzie również wyglądać na nieco ciekawszy – takie drobne urozmaicenie może zmienić wiele w całym wizerunku ogrodu!

Płyty

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez SO GARDEN
SO GARDEN

Murs en acier Corten

SO GARDEN

Jeśli cenimy swoją prywatność, to takie ogrodzenie jest strzałem w dziesiątkę! Nadgorliwi sąsiedzi nie będą naszym problemem w tym przypadku. Ochroni nas i nasze kwiaty przed silnym wiatrem oraz zanieczyszczeniem z ulicy. Jednak takie ogrodzenie jest jasnym sygnałem, że tutaj jest nasza twierdza i nie życzymy sobie intruzów – może to być odebrane negatywnie przez otoczenie.

Z betonu

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Morganland
Morganland

Deluxe-Betonzaun Motiv Fels -Das Original- Farbe hellgrau und anthrazit

Morganland

Jeśli szukacie ogrodzenia na lata, które będzie zachowywać formę niezależnie od warunków atmosferycznych, to świetnym wyborem jest kamień. Jako stabilny, estetyczny i nieco masywny. Minusem jest cena oraz koszt robocizny, jednak to inwestycja na kilkadziesiąt lat.

O fantazyjnych kształtach

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Edelstahl Atelier Crouse - individuelle Gartentore
Edelstahl Atelier Crouse – individuelle Gartentore

Edelstahltore Swiss Alps Bergtor Design

Edelstahl Atelier Crouse - individuelle Gartentore

W przypadku ogrodzenia możemy również zaszaleć! Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do klasycznych wzorów i form, to takie ogrodzenie będzie niezłą alternatywą! W tym przypadku pokazujemy nasze zamiłowanie do gór – kształt przypomina szczyty Alp. 

Drewniane

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Holzwerkstatt Mazur
Holzwerkstatt Mazur

Friesenzaun, Gartenzaun Holz nach Maß von Mazur

Holzwerkstatt Mazur

Klasyczny płot, który przywodzi na myśl ranczo – prosta, drewniana forma, która została urozmaicona motywem krzyżaka. Ten płot jest tanim rozwiązaniem, jednak nie będzie nam zapewniać takiej dozy intymności, jak powyższe. Kontakt z sąsiadami będzie nieunikniony! Jeśli szukacie przykładów ogrodzeń z drewna, to sprawdźcie w tym artykule: TOP 10 – ogrodzenie z drewna!

Sztachety

Najbardziej tradycyjny przykład płotu, który nadaje rustykalny wyraz całemu ogrodowi. Jeśli chcemy pochwalić się naszym wspaniale zadbanym ogrodem, to możemy go we właśnie taki sposób wyeksponować! Jest to uniwersalny rodzaj ogrodzenia, które pasuje do wiejskiej zagrody, jak również do zabudowy miejskiej. Wyglądają swojsko i naturalnie. Niestety będziemy musieli pamiętać o ich lakierowaniu i konserwacji, aby mogły służyć nam wiele lat.

Z metalu

Najczęściej spotykanym rodzajem płotu, jak również najtańszym, jest płot z metalu. Możemy kupić gotowy  model lub udać się do kuźni i złożyć zamówienie na specjalny rodzaj. Taki rodzaj ogrodzenia jest trwały i nie potrzebuje żadnej konserwacji. Największym minusem jest wysoka cena.

Kute na zamówienie

Decydując się na ogrodzenia z metalu, możemy udać się do kuźni w której wykonują takie produkty na zamówienie. W ten sposób otrzymamy oryginalny i nietypowy wzór, który będzie charakteryzował nasze ogrodzenie. 

Kamień naturalny

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Hubert Killing GmbH Anröchter Dolomitstein
Hubert Killing GmbH Anröchter Dolomitstein

Mauersteine, Anröchter Dolomit, bruchrau, bunt

Hubert Killing GmbH Anröchter Dolomitstein

O ogrodzeniach z kamienia wspominaliśmy już wcześniej, są one maksymalnie trwałe i efektowne. Szczególnie, jeśli cenimy sobie prywatność –  w dodatku wyglądają imponująco! Wybierając odpowiedni surowiec, najlepiej jest zdecydować się na kamień występujący w okolicy. Mogą to być twarde skały magmowe, piaskowce lub wapienie. 

Żywopłot

Żywopłot może stanowić prawdziwe ogrodzenie naszej posesji lub zasłaniać część ogrodu, której nie chcemy pokazywać lub pragniemy, aby była bardziej tajemnicza. Jest często stosowany, ale niestety po posadzeniu musimy czekać, aż urośnie, a później zapewnić mu odpowiednią pielęgnację, jednak w efekcie otrzymujemy imponujący żywopłot, który pomaga nie tylko w osłonięciu naszego domu, ale również dumnie dominuje nad bujną roślinnością w ogrodzie. W kwestii roślin możemy wybierać pod względem rodzaju, nadają się zarówno liściaste, jak i iglaste.

Które ogrodzenie podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu