Od koszmarnego domu do pięknej góralskiej chaty! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od koszmarnego domu do pięknej góralskiej chaty!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna sypialnia od Fedisa Interior Nowoczesny
Loading admin actions …

Architekci z Warszawskiej pracowni Nowak I Nowak z całą pewnością nie boją się wyzwań- a do takich należało przywrócenie do życia zniszczonego, starego i zupełnie nieprzystosowanego do wymagań współczesności domu. Eksperci podjęli się jednak tego zadania i osiągnęli naprawdę fantastyczny efekt. Nie tylko udało im się odratować budynek powoli popadający w ruinę, poprawiając przy tym estetykę otoczenia, ale także spełnić wszystkie wymagania i zachcianki inwestorów, tworząc dla nich wymarzony dom. Obejrzyjcie, z jakim koszmarem musieli zmierzyć się architekci i jaki jest końcowy efekt ich prac!

Przed: szkarada

Dom przed przebudową. od Nowak i Nowak Architekci
Nowak i Nowak Architekci

Dom przed przebudową.

Nowak i Nowak Architekci

Smutny dom o ścianach z szarego, nijakiego betonu, nieudana dobudówka po lewej stronie, a całość pokryta zniszczonym, niepewnie wyglądającym dachem- w takim domu nie dało się dłużej mieszkać! Nie tylko prezentował on się niepewnie i niestabilnie pod względem strukturalnym, ale także raził swoim nieestetycznym wyglądem. Głównie ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców budynek ten trzeba było odremontować i wzmocnić jego konstrukcję. Architekci stanęli zatem przed wieloma wyzwaniami- uczynieniem domu bezpiecznym i funkcjonalnym, odnowieniem jego wnętrz, a także przeprowadzeniem kompletnej metamorfozy jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny. Efekt ich prac powala!

Po: stylowa gwiazda okolicy

Ciężko uwierzyć, że mamy do czynienia z tym samym domem! Architekci zdołali go kompletnie odmienić, nadając mu charakter domu w stylu góralskim. Fasadę pokryto świeżą białą farbą, a jej podstawę wyłożono jasnym kamieniem. Dach wymieniono, poprawiając izolację budynku, ale jednak pokrywający go materiał wygląda niezwykle autentycznie, nawiązując do zamierzonej estetyki. teraz strefę wejścia znaczy klimatyczny, urokliwy daszek oraz dwie kolumny z drewnianych pni. Wymieniono także wszystkie okna i drzwi, a także obudowano kominy czerwoną cegłą. Odnowiony i zadbany ogród świetnie pasuje do nowego domu!

Przed: bunkier

Dom przed przebudową. od Nowak i Nowak Architekci
Nowak i Nowak Architekci

Dom przed przebudową.

Nowak i Nowak Architekci

Zdjęcie to pokazuje, jak dom wyglądał z drugiej strony przed rozpoczęciem prac renowacyjnych. Niewielka liczba okien i ich mały rozmiar czyniły z niego prawdziwy bunkier, który odstręczał i zniechęcał. W połączeniu z ogrodem w opłakanym stanie prezentował się naprawdę niekorzystnie. Na szczęście architekci dostrzegli potencjał w tym budynku i oparli się na jego oryginalnej konstrukcji w procesie przebudowy.

Po: klimatyczny dom

Projekt ten doskonale łączy w sobie tradycje i nowoczesność. Wykorzystanie takich materiałów jak drewno czy kamień sprawia, że budynek jawi się przytulnie i klimatycznie. Nowoczesne okna oraz drzwi, ulepszona izolacja oraz współczesne rozwiązania aranżacyjne czynią go praktycznym i wygodnym do życia. Taki dom wyróżnia się na tle okolicznej zabudowy, emanując czarem i urokiem charakterystycznym dla górskich chat.

Przed: zniszczone wnętrza

Dom przed przebudową. od Nowak i Nowak Architekci
Nowak i Nowak Architekci

Dom przed przebudową.

Nowak i Nowak Architekci

Wiele było także do zrobienia w środku. Należało odnowić wszystkie powierzchnie- od sufitów, poprzez ściany, aż do podłóg. Wnętrze było źle rozplanowane, przez co niektóre pomieszczenia były zbyt małe, a z kolei inne, niewykorzystywane, za duże. Ściany pokrywał grzyb, czyniąc panujący wewnątrz klimat niezdrowym i niekorzystnym dla mieszkańców. O estetyce nie będziemy nawet wspominać- w takim domu nie dało się mieszkać!

Po: wnętrza pełne domowego ciepła

Charakterystyczny góralski styl panuje także w środku. Odnowione wnętrze wykończono głównie drewnem, dzięki czemu jest ono ciepłe i przytulne. Białe ściany- nieodzowny kompan drewna- czynią je przy okazji jasnymi i przestronnymi. Niezliczona liczba rodzinnych pamiątek, zabytkowych dekoracji i stylowych dodatków wprowadzając tutaj niepowtarzalny klimat. Jak widać, nie trzeba mieszkać w górach, aby cieszyć się prawdziwie górską atmosferą.

Podobają się Wam domy w takim stylu? Obejrzyjcie koniecznie perfekcyjną górską chatę!

Podobają się Wam domy w takim stylu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu