8 rzeczy, których należy się pozbyć! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 rzeczy, których należy się pozbyć!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Minimalistyczna kuchnia od Raphael Civille Arquitetura Minimalistyczny
Loading admin actions …

Jak we wszystkim, są rzeczy w domu, których ze względów higieny, zdrowia i wyglądu, nie należy używać przez długi czas. Ponieważ mogą stać się one źródłem zarazków.

Jeśli myślisz, że niektóre rzeczy należy co jakiś czas wyrzucać, np. dwa razy w roku, powinieneś wiedzieć, że tak naprawdę należy to robić częściej.

Dodając do tego zasady feng shui i minimalistycznego trendu, możemy uzyskać piękne wnętrze.

1. Gąbki do mycia naczyń

Są one niezbędne do mycia naczyń, ale ze względu na resztki jedzenia pozwalają na rozwijanie się mikroorganizmów.

Z gąbek do mycia naczyń korzystamy codziennie, więc należy odpowiednio o nie zadbać. Na przykład, po całym dniu użytkowania gąbki, należy usunąć wszelkie pozostałości płynu i włożyć je do pojemnika wypełnionego czystą wodą. Następnie wycisnąć dobrze i pozostawić do wyschnięcia.

Jak można zauważyć, gąbka porzuci wszelkie resztki żywności, które się na niej nazbierały. Warto zadbać o czystość w naszej kuchni!

2. Szczoteczka

Dentyści zalecają zmieniać szczoteczkę co dwa miesiące i nie jest to tylko wymysł nadgorliwych stomatologów – po takim czasie szczoteczki nie są w stanie tak gruntownie wyczyścić. Ponieważ gromadzą one mikroorganizmy i także kurz. 

Także po chorobach typu grypa żołądkowa należy wymienić szczoteczkę na nową! Zarazki, bakterie i wirusy powodujące chorobę, przenikają do szczoteczki i mogą ją wznowić…

3. Buty i stare ubrania

Wyrzucanie ubrań nie zawsze jest proste. Jesteśmy do nich przywiązani. Często myślmy także, że pewnie jeszcze będziemy nosić pewne ubrania albo że kiedyś się znów zmieścimy w spodnie z liceum. Jednak czasem lepiej jest się pozbyć starych ciuchów. Przede wszystkim ze względu na powierzchnię, którą możemy zaoszczędzić. Oprócz tego, nie gromadzi się na nich kurz, więc nie musimy obawiać się powstającego siedziska roztoczy. Zastanawiacie się, jak się pozbyć roztoczy ze swojego domu? Sprawdźcie w tym artykule: Wypowiedz wojnę roztoczom w swoim domu!

4. Pożegnanie starych magazynów

Wiesz jakie są szanse na ponowne przeczytanie magazynu? Praktycznie zerowe. To stwierdzenie może wydawać się trudne dla miłośników książek, ale jest rzeczywistością. Bardzo niewiele osób sięga powtórnie po stary magazyn. Przede wszystkim z powodu braku czasu lub zainteresowania. W taki oto sposób zaczynamy kolekcjonować do niczego nam niepotrzebne sterty magazynów.

Aby zaoszczędzić nieco miejsca i zlikwidować siedzisko roztoczy, warto te artykuły oddać do składu makulatury.

5. Przestarzała technologia – do kosza!

Posiadasz w domu kącik małego majsterkowicza, gdzie składujesz sprzęt elektryczny, który kiedyś się zepsuł i czeka na naprawę? Dodatkowo jakoś wciąż nie możesz się za to zabrać i w między czasie zdążyłeś kupić nowy lepszy model? Chyba wiele z nas zna ten nawyk, prawda? W takich sytuacjach jest tylko jedno rozwiązanie! Czas  segregacje i pozbycie się starego sprzętu.

6. Kosmetyki, leki, żwyność

Co dla nas, kobiet może to być najtrudniejsze do wyrzucenia? Kosmetyki! Oprócz tego, na naszej liście powinny się znaleźć leki i przeterminowana żywność. Chociaż ciężko jest się niekiedy pożegnać z kosmetykami, to warto przyjrzeć się ich dacie ważności i sprawdzić, czy aby na pewno były przechowywane w odpowiednich warunkach. 

Domową apteczkę powinniśmy sprawdzać regularnie, ponieważ przeterminowane lub źle przechowywane leki mogą nam naprawdę zaszkodzić!

7. Stare baterie

Showroom of Eurobike - Porsche Salony samochodowe od SAINZ arquitetura
SAINZ arquitetura

Showroom of Eurobike – Porsche

SAINZ arquitetura

Stare, zużyte baterie powinniśmy wyrzucić do odpowiedniego pojemnika – wiele sklepów, jak i punktów usługowych ma takie pojemniki w których gromadzi zużyte baterie. Mogą one być silnie toksyczne, więc lepiej jest się ich pozbyć z domu.

8. Pościel i stare ręczniki

To normalne, że po każdym myciu, pościel i ręczniki są cieńsze, mniej elastyczne i bardziej szorstkie. Należy się z nimi pożegnać – nie warto trzymać starych, zużytych ręczników. I tak nie są przyjemne w użytku! Oczywiście oprócz tego przypominamy o regularnym praniu tekstyliów w wysokiej temperaturze, aby pozbyć się wszelkich bakterii i roztoczy.

Macie jeszcze jakiś pomysł?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu