homify 360° : Spektakularna Casa Narigua w Meksyku | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360° : Spektakularna Casa Narigua w Meksyku

Alicja Olko Alicja Olko
Narigua House Nowoczesne domy od P+0 Arquitectura Nowoczesny
Loading admin actions …

W egzotycznych i zjawiskowych sceneriach często można znaleźć domy, które stylem, formą i kolorem stanowią ich świetne dopełnienie. Są w taki sposób architektonicznie zaprojektowane, sprawiając tak naturalne wrażenie, jakby od zawsze tam były. W dzisiejszej edycji homify360° zapraszamy na wyprawę do egzotycznego Meksyku- kraju spiczastych gór, tropikalnych lasów, piaszczystych plaż i błękitnego oceanu. Odwiedzimy fascynujący projekt jednego z naszych Profesjonalistów, lokalnego eksperta P+0 Arquitectura , który jest idealnym przykładem harmonijnej koegzystencji natury i architektury. Życzymy dobrej zabawy w Casa Narigua!

Okolica

Narigua House Nowoczesne domy od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Spoglądając na Casa Narigua z oddali, tym, co uderza najbardziej, jest zapierający dech w piersiach krajobraz, który tę willę otacza. Dzięki lokalizacji w północnym stanie Nuevo León, Casa Narigua znajduje się w samym sercu specyficznego regionu, charakteryzującego się unikalnym mikroklimatem i wyjątkowym bogactwem fauny i flory. Otoczona masywem łańcucha górskiego Sierra Madre Oriental i rozległym obszarem leśnym, daje niezliczone możliwości swoim mieszkańcom do odkrywania okolicznej natury. To właśnie góry i las stanowiły główne tło dla projektu Casa Narigua.

Koncepcja

Narigua House Nowoczesne domy od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Ideą stojącą za tym projektem jest przywrócenie harmonijnej koegzystencji człowieka i natury; teza, iż jedno jest nieodłączną częścią drugiego, nieustannie się wzajemnie dopełniając. Dom, jako główne miejsce bytowania człowieka, powinien zatem zostać inkorporowany do otaczającej go natury. Projekt domu i jego właściwa konstrukcja powinna więc w jak najmniejszym stopniu ingerować w otoczenie, jednocześnie spełniając wszystkie wymagania współczesnego życia.

Podążając za tą koncepcją, wybudowanie Casa Narigua miało odbyć się bez konieczności wycinania jakichkolwiek drzew. Aby tego dokonać, nasi eksperci wznieśli willę na tak małej powierzchni, jak to tylko było możliwe, a zadośćuczynili wielkości przestrzeni poprzez fantazyjną strukturę budynku, jego awangardową konstrukcję złożoną z trzech nachodzących na siebie bloków wiszących w powietrzu. Dzięki temu zabiegowi, Casa Narigua wznosi się majestatycznie ponad otaczającymi ją wierzchołkami drzew i stanowi zintegrowany element krajobrazu.

Wykonanie

Narigua House Nowoczesny ogród od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Analizując ten imponujący budynek w większym detalu, dostrzegamy, że użyte materiały także wpasowują się do koncepcji równowagi pomiędzy tym, co ludzkie, a tym, co naturalne. Poczynając od fasady w ceglanym kolorze i ciepłej barwy użytego drewna, a kończąc na licznych elementach szklanych, wpuszczających naturalne światło, projekt Casa Narigua oddaje hołd tradycyjnej meksykańskiej architekturze, wpisuje się w modny rustykalny styl, ale też ustanawia połączenie pomiędzy budynkiem, a otaczającym go krajobrazem.

Pierwszy blok, będący podstawą budynku, mieści w sobie wszystkie pomieszczenia techniczne, a także garaż i składownię. Na górze znajdują się pokoje gościnne, ze swoimi własnymi ogródkami. Ostatni blok to otwarta przestrzeń mieszkalna, łazienki, salony i niezliczone tarasy.

Przezroczystość

Narigua House Rustykalne domy od P+0 Arquitectura Rustykalny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Aby jeszcze dobitniej uwidocznić połączenie pomiędzy willą a jej otoczeniem, wykorzystano znaczną liczbę wielkopowierzchniowych szklanych drzwi i okien. Zabieg ten sprawia, że wnętrza zdają się lepiej przyciągać nie tylko światło i powietrze, ale także „wciągać” do wewnątrz elementy spektakularnego krajobrazu. Dzięki niestandardowej, trzyblokowej konstrukcji Casa Narigua, struktura willi bazuje na niezliczonej ilości podwieszanych elementów, kątów o różnym stopniu rozwartości, narożników, nisz i tarasy, co pozwala na uchwycenie panoramiczny widok na środowisko naturalne. Właściwie z każdego miejsca w domu można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z innej perspektywy.

Sypialnia

Narigua House Eklektyczna sypialnia od P+0 Arquitectura Eklektyczny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Na drugim piętrze willi znajduje się sypialnia. Drewniane panele podłogowe, jak i drewniane ściany, przywodzą na myśl nowoczesny domek na drzewie. Także w wystroju wnętrz zastosowano wysokiej jakości, naturalne materiały, a ich dobór i kolorystyka dodatków nadają mu gustowny i eklektyczny styl. Aranżacja sypialni nie jest pozbawiona spersonalizowanych elementów, takich jak regionalne wyroby dekoracyjne czy okoliczne antyki. Już na pierwszy rzut oka dostrzec można połączenie współczesnej, silnie jednak zregionalizowanej sztuki z akcentami kolonialnymi i elementami postkolonialnymi. Wszystko to daje niezwykle klimatyczny efekt.

Salon i jadalnia

Narigua House Eklektyczny salon od P+0 Arquitectura Eklektyczny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Także w wystroju salonu i jadalni zastosowano intrygujący mix elementów nowoczesnych i silnie regionalnych. Zachowano styl aranżacji bazujący na grubo ciosanym drewnie, ale dodano wiele kolorowych akcentów i dodatków bazujących na barwnych wzorach. Pomieszczenie to jest przestrzenne, może spełniać wiele funkcji i jest wyposażone w funkcjonalne meble, które swoją wielkością i ilością spełnią wymagania nawet najliczniejszej meksykańskiej rodziny.

Łazienka

Narigua House Nowoczesna łazienka od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Wystrój łazienki wpasowuje się w generalną koncepcję aranżacji w Casa Narigua- bazując na harmonii pomiędzy wysokiej jakości elementami z drewna a szkłem i bielą ceramiki łazienkowej, nadaje temu pomieszczeniu naturalnie świeży charakter, pełen lokalnej urokliwości i przytulności. Ciekawym kontrastem do wszechobecnego drewna jest betonowa ściana, tonująca to pomieszczenie kolorystycznie. Łazienka ta, jak i inne pokoje w willi, nabiera intrygującego rustykalnego stylu, osiągniętego przy maksymalnej prostocie i naturalności materiałów.

Kuchnia

Narigua House Nowoczesna kuchnia od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Kuchnia w Casa Narigua jest perfekcyjnym przykładem purytańskiego wystroju. Urządzona przy wykorzystaniu głównie betonu, granitu, elementów stalowych i drewnianych, jest pomieszczeniem gustownym i stylowym. Okap kuchenny jest tu zdecydowanie zbędny, gdyż duże, przesuwane okna, zapewniają naturalny przepływ powietrza. Wyjście na tarach poprzez duże szklane drzwi zapewnia nie tylko dostęp świeżego powietrza i wpadające naturalne światło, ale także oszałamiające widoki na góry i dolinę. Poranna kawa w takiej kuchni na pewno od razu pobudza do życia.

Taras

Narigua House Nowoczesny balkon, taras i weranda od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Chociaż w Casa Narigua znajduje się wiele tarasów na różnych poziomach, ten przyciągnął naszą szczególną uwagę. Urządzony w stylu tradycyjnego patio, obrazuje intrygujący kontrast pomiędzy ceglaną barwą zewnętrznych ścian, neutralnością betonowej podłogi a skórzanymi meblami w kolorze koniaku. Perfekcyjny obraz dopełnia szokująco piękny widok.

Platforma widokowa

Narigua House Nowoczesny balkon, taras i weranda od P+0 Arquitectura Nowoczesny
P+0 Arquitectura

Narigua House

P+0 Arquitectura

Na zakończenie, wisienka na torcie- wyjątkowa platforma obserwacyjna na dachu Casa Narigua, pozwalająca na panoramiczny widok na otaczający willę krajobraz. Ciepłe drewniane panele, proste , białe meble i niewielki, ale jakże urokliwy basen zapewniają miejsce na perfekcyjnie relaksujący dzień w meksykańskich górach. Kto może się temu oprzeć?

Podoba się Wam ten dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu